Городище літописного міста Плав у Перебиківцях

Городище літописного міста Плав (згадується в літописі в 1219 році, ідентифікація з городищем гіпотетичне, але обгрунтоване) у селі Перебиківці Хотинського району Чернівецької області було споруджено в 10 столітті і проіснувало до 14 століття.

Городище літописного міста Плав у Перебиківцях

Городище у Перебиківцях розміщується південніше села в урочищі Городище поблизу села Зелена Липа. Городище було засновано в 10 столітті, однак ці укріплення знищені пізнішими перебудовами. Місто було знищено в середині 13 століття монгольским нашестям, однак  було відбудовано пізніше і було галицько-волинською фортецею до середини 14 століття.

Дитинець (міський замок) розміщувався на високому річковому березі правого берега Дністра, має розміри 55 на 30 метрів. Перед замком було споруджено рови і вали у два ряди. Місто занепадає в 14 столітті разом із занепадом Галицько-Волинської держави.

Якщо це було місто, очевидно був і укріплений посад, але він імовірно існував лишень до половини 13 століття, після знищення татарами фортеця була лишень сторожовим пунктом. Цікаво, що ця фортеця була однією з небагатьох, відбудованих у Подністров’ї після Батиєвого нашестя. Інші укріплення поблизу Перебиківців дивіться на сторінці Замки Галичини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.