Городища Кулішівки

Деякі місця на Дністрі такі зручні, що на них є декілька городищ, замків, укріплень. Часто така насиченість укріплень була пов’язана з тим, що вони споруджувалися в різний час, а в різні часи у людей були різні уявлення про місце розташувань фортець.

Городища села Кулішівка

Трипільске городище в урочищі Батирова Поляна

Найстаріше городище розміщується в урочищі Батирова Поляна, що на західній околиці села. Воно з трьох сторін має крутий схил, з пологого боку має дві лінії валів. Воно існувало досить довго – з трипільського часу до раннього залізного віку.

Давньоруське місто в урочищі Паланка

Найбільш укріплене городище має цитадель розміром 20 на 25 метрів, воно розміщене в урочищі Паланка у двох кілометрах північніше Кулішівки на високому місу над рікою Дністер. Також це центральне укріплення має зовнішній пояс оборони діаметром 100 метрів, яке оточене двома лініями валів. Очевидно, це було давньоруське місто, оскільки знахідки на цій площі датуються 12 – початком 13 століття. Датування дозволяє припускати, що городище загинуло від татарського нападу, або населення залишило місто через те, що розуміло, що від татар воно має надто слабку оборону. Все ж розкопки показали, що це місто існувало недового, однак, можливо, його можна пов’язати з якимось літописним населеним пунктом, оскільки його розміри були досить значними.

Скіфське місто в урочищі Підмеття

В урочищі Підмеття, що північніше Кулішівки на правому березі невеликої річки. Вал великий – його довжина 1 кілометр, охоплює територію 1 кілометр на 300 метрів. Такі укріплення без цитаделі були характерними для скіфських городищ. Однак місце було вибрано вдало, тому тут також було поселення черняхівської культури та ранньоруської, поселення безперервно існувало до 10 століття, про що вказують археологічні знахідки.

Городища околиць Кулішівки Сокирянського району дивіться на сторінці Замки Галичини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *