Ковельський район Волинської області має давньоруські городища у селах Гредьки, Любче, Мельниця. Серед археологічних пам’яток багато слов’янських поселень.
Село Борщівка
І.П.Русановою в 1967 році зібрано уламки ліпного ранньослов’янського посуду VІ – VІІ століть.
Село Гредьки
На території Гредьок знаходиться добре збережене городище, на якому зустрічаються археологічні знахідки давньоруського часу.
Село Любче
Давньоруське городище неправильної форми, вал в значній частині розораний .У північній частині городище помітні три паралельні лінії валів і ровів. Культурний шар відносить до ХІ – ХІІІ століть. Обстеження провів у 1960 році П.О.Раппопорт.
Село Мельниця
Ранньослов’янське поселення розташоване у двох кілометрах на північ від села, на лівому березі ріки Стохід. Обстеження провів у 1955 році Ю.В.Кухаренко. Знайдено уламки ліпної кераміки VІ – VІІ століть та залізний наконечник стріли.
Давньоруське городище ХІ – ХІІІ століть. На березі ріки Мельниця знаходиться велике городище неправильної круглої форми розміром 240 на 210 метрів, оточене валом і ровом. У південній частині городища помітні сліди другого, невисокого валу. Культурний шар відноситься до ХІ – ХІІІ століть. В письмових пам’ятках город Мельниця згадується починаючи з середини ХІІІ століття. Обстеження провів у 1960 році П.О.Раппопорт.
Село Подріжжя
Давньослов’янське поселення розташоване на лівому березі ріки Стохід. І.П.Русановою досліджено три прямокутні землянки з глиняними печами. Одне житло датоване VІ – VІІ століттям, два інших – VІІ – VІІІ і VІІІ – ІХ століттям.