Археологія та стародавня історія Ківерцівського району

Археологічні дослідження у Жидичині поблизу Свято-Миколаївського монастиря

Археологічні дослідження у Жидичині поблизу Свято-Миколаївського монастиря

Ківерцівський район Волинської області у селах Городище, Жидичин – давньоруські городища, серед археологічних пам’яток – багато давньоруських поселень і курганних могильників.

Село Берестяне

Давньоруський курганний могильник на території Берестяного. Обряд трупопокладення. У 1938 році Й.Фіцке розкопав кільканадцять курганів, але не опублікував результатів.

Село Борохів

Давньоруський курганний могильник. В лісі, в 0,5 кілометрах на південний захід від Борохова на початку ХХ століття простежувалося до 300 насипів з трупопокладеннями. К.М.Мельник розкопала у 1989 році 10 курганів, в тому числі один в з колективним похованням. Випадково було знайдено давньоруську срібну підвіску з вирізаним хрестиком.

Село Вишнів

Давньоруський курганний трупопокладний могильник. Розташований на низині за кілька сот метрів на південь від Вишнева. Могильник ще на початку ХХ століття нараховував до 100 насипів. Розкопано шість курганів.

Село Городище

На території села знаходиться городище, з якого походять археологічні матеріали давньоруського часу.

Село Жидичин

Розкопки біля школи Жидичина, окольне місто городища

Розкопки біля школи Жидичина, окольне місто городища

На північ від колишнього монастиря, на березі Стиру знаходиться мисове давньоруське городище ХІ – ХІІІ століть, з напільного боку укріплене валом і ровом. Обстеження провів у 1962 році П.О.Раппопорт.

В урочищі Дух знайдено цілу посудину і багато уламків кераміки давньоруського часу.

Село Ставок

В урочищі Вигаданка виявлено сліди селища з культурним шаром часів Давньої Русі. Дослідження провів Ю.М.Захарук у 1955 – 1956 роках.

На північ від села, обабіч дороги розташовувався давньоруський курганний могильник, що нараховував 40 насипів. Розкопано 9 із них. Розкопки провела у 1898 році К.М.Мельник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.