Відпочинок у Туреччині – корисні поради

АнталіяДля того, щоби подорож до Туреччини була безпечною, потрібно якнайбільшее дізнатися про країну. Обирайте фірму, яка надає туристичні послуги не перший рік. З’ясуйте середню ціну на обраний напрямок. Якщо путівка дуже дешева, то потрібно провірити, чому. Не потрібно боятися дешевих путівок – іноді ціна падає не під час туристичного сезону, або в період політичної нестабільності. Однак низька ціна може свідчити про проблеми у готеля чи туристичного оператора. Можете поцікавитися, чи все впорядку у туристичної фірми. Тільки питання про наявність ліцензії на діяльність не слід задавати в офісі туроператора, цю інформацію краще довідатися від державних органів, які контролюють діяльність підприємств, що організовують подорожі. Подивіться відгуки про туристичного оператора в Інтернеті. Корисні поради про відпочинок у Туреччині.

В аеропорту

Перед початком подорожі зробіть копію з паспорта та інших документів, які посвідчують вашу особистість (наприклад, водійських прав), також зніміть копії з авіабілетів та зберігайте їх окремо від оригіналів. У випадку втрати документів у вас виникне менше проблем. У випадку втрати паспорту, авіабілета та багажа, потрібно негайно про це повідомити представника фірми, яка зустрічає туриста в аеропорту, він підкаже, яким чином можна вирішити проблему.

Київський час відстає від часу в Анталії на одну годину.

Державна мова – турецька. Писемність на основі латинського алфавіту. У туристичних центрах говорять англійською, німецькою, французькою, російською.

Громадяни України, Білорусії, Росії отримують турецьку візу на кордоні. Після прибуття в аеропорт Туреччині потрібно купити візову марку за 20 американських доларів, вона дає право на перебування у країні протягом двох місяців. На дітей віза купується незалежно від віку і від того, чи має дитина свій паспорт, чи вписана у паспорт батьків.

Після приїзду можна купити місцеву сім-карту для мобільного телефона, її вартість – біля 10 американських доларів. Вхідні дзвінки безкоштовні, СМС дешеві, між двома телефонами з місцевими сім-картами зв’зок недорогий.

Якщо вам сподобається у Туреччині, можете придбати нерухомість, подивитися можете здесь. У той час, коли ви не проживаєте у квартирі, її можна здавати в оренду через управляючу компанію.

Аеропорт

Медицина

У Туреччині існують державні і приватні клініки. Страховий поліс, який зроблений для поїздки на турецький курорт, дійсний на всі території Туреччини. У випадку захворювання або нещасного випадку потрібно негайно звернутися до страхової компанії, телефони якої вказані в медичному страховому полісі.

Турецькою аптека – “еджзане” чи “апотек”. Зазвичай аптеки відчинені з понеділка по суботу з 9 до 19 години. По неділях працюють чергові аптеку. Бажано взяти із собою аптечку з наборів ліків – шлункові таблетки (ніфуроксазид), засоби від застуди (льодяники для горла), засоби для оброблення ран (стрептоцидова мазь або левомеколь, бинт, вата, йод).

Яхта

Як уникнути крадіжки

Крадіжка у курортних районах Туреччини – явище надзвичайно рідкісне, але потрібно бути уважним.

  1. Тримайте сумку з цінними речами завжди в руках і перед собою, так, щоб ви завжди її бачили.
  2. Ніколи не ставте бумажник в задню кишеню чи в рюкзак, найкраще поставити у внутрішню кишеню піджака. В умовах теплої погоди бумажник потрібно поставити в кишеню сорочки, яка повинна защіпатися на гудзик. Також можна носити документи та гроші у сумочці на шиї.
  3. Не ставте документи, гроші, мобільний телефон у кишені, які не защіпаються.
  4. Якщо знімаєте гроші з банкомату, дивіться, чи за вашими діями хтось не спостерігає.
  5. Будьте уважні, якщо декілька чоловік підходять до вас, задають запитання, “випадково” штовхають вас чи проливають щось на ваш одяг і речі.
  6. Не дозволяйте незнайомим людям допомагати вам переносити сумки, в яких у вас є цінні речі.

Анатолія

Гроші

У поїздку беріть із собою долари (бажано дрібні, оскільки міняти гроші ніхто не хоче). Також можна взяти із собою євро. Краще не обмінювати валюту на місцеві гроші в аеропорту, на ресепшені в готелі та в невеликих крамницях, там невигідний курс. Краще гроші міняти в офіційному обміннику, на ньому є напис Change Office. У магазинах та в транспорті приймають долари без обмежень.

Цінні речі варто тримати в сейфі в готелі. Сейфи є в номері та на ресепшені.

Якщо ви купуєте на базарі, або в невеликому магазині, можна торгуватися. В супермаркетах, аптеках, газетних кіосках торгуватися не можна.

Кафе розмір чайових – 10 відсотків, в дорогих ресторанах – 20 відсотків. За прибирання номера можна дати один долар (потрібно поставити на ліжко). Також долар можна дати за те, що піднесли вам сумку в готелі, стільки ж дають водію екскурсійного автобуса і екскурсоводу (після екскурсії), долар можна дати водію, який допомагає грузити багаж.

Театр

Транспорт

Автобус – найпопулярніший транспорт у Туреччині. У містах є долмуші – маршрутні таксі з фіксованою вартістю проїзду. У курортних містах рух маршрутного транспорту припиняється в 23,30. Якщо ви стоїте на зупинці, досить підняти руку, щоби автобус або долмуш зупинилися.

З таксистом потрібно завчасно домовитися про вартість проїзду (один кілометр коштує біля одного євро). Вночі вартість проїзду збільшується приблизно у півтори рази.

Якщо ви хочете орендувати автомобіль, звертайтеся у фірми, в яких працівники розмовляють російською мовою, тоді ви зможете правильно зрозуміти умови прокату. Страхування повинно бути повним і включати відшкодування за фари, колеса, лобове скло. Якщо берете напрокат мопед, в правах повинна бути категорія “А”. Якщо потрапите у ДТП, не можна пересувати машину до приїзду дорожної поліції. Про аварію потрібно повідомити фірму, на якій орендували машину. Не можна порушувати правила дорожнього руху, штрафи дуже великі. Неправильно припарковані автомобілі може забрати евакуатор.

Ісус

Готель

Розрахуватися потрібно до 12 години. Якщо ви відлітаєте увечері, можна речі залишити у камері схову готелю.

Купатися в морі можна з квітня по листопад. Бажано користуватися сонцезахисними кремами, намагайтеся не перебувати на сонці з 12 по 16 годину, можна отримати сонячні опіки. В морі потрібно купатися у взутті для купання, таким чином можна захистити ноги від ушкоджень.

В турецькій кухні багато страв із яловичини і баранини. Традиційні турецькі страви – донер, кебаб, долма. Багато десертів. В готелях – шведський стіл.

Не можна пити воду з крану, купіть воду у пластикових пляшках.

Печерне місто

Печерне місто у Каппадокії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *