Переваги та небезпеки відпочинку на Червоному морі в Єгипті

Кораловий рифЧервоне море – найтепліше море в світі, вода тут прогріваєтсья до 36 градусів за Цельсієм. Сильніше вода прогрівається тільки у Перській затоці (до 37 градусів). Завдяки хорошому клімату відпочивати тут комфортно. Однак там де тепло, там, як правило є багато небезпек – риби з гострими зубами, морські тварини з отруйними жалами, гострі корали і морські мушлі, які можуть затиснути руку або ногу необережному туристу.

Переваги

Переваги відпочинку на Червоному морі:

 1. Низькі ціни. Єгипет вважається недорогим курортом. П’ять днів відпочинку у двозірковому готелі зі сніданком може коштувати 150 – 200 доларів з перельотом. Тижневий відпочинок у тризірковому готелі “все включено” може коштувати біля 300 доларів США, у вартість також включено авіапереліт з Києва.
 2. Тепле море. Температура води може сягати 36 градусів за Цельсієм. Температура води в грудні – біля 25 градусів. Найхолодніше море в лютому та березні, вода може мати температуру біля 20 градусів. Незважаючи на те, що у Єгипті іноді трапляються приморозки, температура води ніколи не опускається нижче 15 градусів за Цельсієм.
 3. Хороший клімат. На березі Червоного моря в Єгипті тепло цілий рік. Звичайно, в лютому та березні тут може бути прохолодно (біля 20 градусів в день і біля 15 градусів вночі), однак це нормальна літня температура для України. Влітку тут спекотно, однак в Хургаді завжди дме вітер, який трохи пом’якшує жаркий африканський клімат.
 4. В морі багато рибок. Якщо в готелі є кораловий риф, біля нього завжди є багато риб, які не надто сильно бояться людей (коралові риби можуть навіть напасти на людину, у них є твердий дзьоб, який не може завдати людині жодної шкоди, риби таким чином захищають свою територію). У Хургаді хороший кораловий риф є біля готелю Захабія, та на курорті Макаді (поблизу Хургади). В Шарм-ель-Шейсі рифів багато, однак вони приваблюють і багато акул, про що буде йтися далі.

Замовити тур до Єгипту можна у туристичному агенстві Всесвіт https://vsesvit.kharkov.ua. Також тут можна замовити тури до Туреччини, Чорногорії, Болгарії, туристична фірма організовує екскурсії до країн Європейського Союзу.

Риби

Небезпека

Небезпеки у Червоному морі:

 1. Сонце. Найбільш небезпечним є те, за чим приїжджають до Єгипту – сонце. На сонці тут згоріти дуже легко, особливо в період з травня по вересень, коли опівдні бажано не приходити на пляж. Отримати сонячні опіки можна навіть в тіні і навіть через футболку. Тому потрібно користуватися сонцезахисним кремом із значенням 50+ (його можна купити в Єгипті, тут він дешевий і якісний), купатися бажано у футболці, бажано уникати сонячного проміння між 12 та 14 годинами. Щоправда, з грудня по квітень можна засмагати протягом всього дня, сонячне випромінювання в цей період не дуже небезпечне.
 2. Акули. У Червоному морі багато акул, серед них такі небезпечні як рифова, риба-молот та біла акула. Ці риби, як правило, плавають там, де багато їжі, а їжі багато на коралових рифах. В Хургаді акул мало, оскільки мало коралових рифів. Декілька років тому був зафіксований напад білої акули на рибальський човен поблизу міста Сафага, яке знаходиться неподалік від Хургади. Незважаючи на те, що акул поблизу Хургади мало, потрібно бути обережним і не плавати в морі з відкритими ранами (акули відчувають запах крові на відстані до двох кілометрів). Досить небезпечно в Шарм-ель-Шейсі, тут акул багато, напади на людей трапляються досить часто. Єгипетський уряд не планує захищати коралові рифи на пляжах сітками, оскільки акули відіграють важливу роль в екології Червоного моря. Небезпеку додають працівники кухні, які можуть викидати в море залишки продуктів (у тому числі і рибу), це приваблює акул. Потрібно бути дуже обережним і не відпливати далеко від берега, у випадку нападу акули потрібно боротися за своє життя, завдаючи хижаку ударів по забрах та очах (можна бити і по носу, однак у такому випадку рука чи нога може потрапити прямо до пащі акули).
 3. Отруйні риби. У Червоному морі є найотруйніша риба у світі – риба камінь. Вона часто лежить на мілині і схожа на камінь. Якщо на неї наступити, через жала на тілі отрута вражає людину. Смертельні випадки невідомі, однак людина може прохворіти до півроку після того, як її вжалить риба-камінь. Також небезпечні риби-зебри, або крилатки. Їх у морі багато, переважно вони виходять зі схованок після 18 години, тому після 17 години у морі купатися не бажано. Якщо людину вжалить риба-камінь або крилатка, потрібно дати ангістамінний (протиалергійний) препарат, при потребі також потрібно дати знеболююче і терміново звернутися до лікаря.
 4. Мурени – великі риби, схожі на вугрів. Водяться у коралових рифах, їхній укус небезпечний, велика мурена може відкусити палець. Між зубами багато органічних залишків, тому укус мурени може стати причиною гангрени руки чи ноги.
 5. Мушлі-конуси. Ці невеликі мушлю можна підняти з дна моря. Всередині може бути молюск, укус якого може бути болючим і навіть смертельним.
 6. Морскі їжаки – їхні уколи дуже болючі. Якщо стати на морського їжака, нога може боліти протягом всього часу відпочинку.
 7. Можна поранитися об гострі корали. Кров може привабити акул.
 8. Великі мушлі можуть затиснути руку туриста. Стулки мушлі стискаються з такою силою, що розтиснути їх може хіба що домкрат. А кріпляться мушлі до коралів так міцно, що підняти їх зможе хіба що підйомний кран.
 9. Електричні та отруйні скати зариваються у пісок, їх можна зустріти на мілководді.

Акула

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *