Замок у селі Колодне

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

У селі Колодне Збаразького району Тернопільської області був замок. Село розміщується на лівому бірезі ріки Гнізна, за 12 кілометрів на північ від міста Збараж.

Перша писемна згадка – 1465 рік. Предки Збаразький князів Василь, Семен і Солтан поділили між собою землі. Князь Семен отримав місто Колодень і став називатися князем Колодненським.

З 1518 по 1545 роки власниками міста були князі Острозькі. У 1545 році власником міста став краківський каштелян Ян Амор Тарновский, він був засновником міста Тернополем. Його зятем був Василь Костянтин Острозький (син литовського князя, великого гетьмана Костянтина Острозького). Василь Костянтин Острозький у 1578 році (або у 1576 році) у місті Острог заснував Острозьку академію.

У 1589 році на Колодень спалили татари. Відтоді населений пункт став селом. Під час набігу 1589 року загинув Старий Збараж.

В опису карти околиць Тернополя (1608) вказувалося, що в селі на місці замку є капличка.

В другій половині ХVII століття у селі був мисливський замок, який, можливо, належав Яну ІІІ Собеському (можливо, він був на місці замку, який був зруйнований татарами у 1589 році).

Після Острозьких власниками села були Цетнери, Жевуські, у ХVII столітті власниками були Свейковські. В ХІХ столітті власником був граф Грохольський.

На карті фон Міга вказана дамба та невелике озеро, можливо, озеро існувало ще з XVІ століття. Стави часто робили поблизу замків, так що замок міг бути на березі цієї водойми. Зараз у селі ставків немає.

З 1793 по 1918 року на південь від села проходив кордон між Австрійською та Російською імперією.

У селі є дерев’яна церква Святого Михаїла (1575), мурована церква Святого Миколая ХVIII століття. Церква святого Миколая споруджена на місці замку, можливо будівельний матеріал для церкви брали із руїн фортеці. Поблизу церкви Святого Миколая є рови та вали. З півночі замчище захищає урвище заввишки 7 метрів.

Поблизу Києва, в центрі міста Бровари споруджується квартал Медисон Гарденс отзывы. Поблизу житлового комплексу будуть побутові, медичні, освітні заклади, магазини. Поблизу є хвойний ліс, декілька парків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *