Екскурсія мото-драйв сафарі в Хургаді, Єгипет

Квадроцикли - основна розвага на єгипетському сафарі

Квадроцикли – основна розвага на єгипетському сафарі

В Єгипті дуже популярні екскурсії-сафарі. Що стоїть за цим словом, яке часто асоціюється з оглядом центральноафриканської савани? Що потрібно пам’ятати тим, хто наважився на мото-драйв в Хургаді або в іншому курортному місті Єгипта?

Що потрібно мати для екскурсії мото-драйв сафарі

Підготовка до сафарі - хустина-арафатка на голову і сонцезахисні окуляри - обов'язково

Підготовка до сафарі – хустина-арафатка на голову і сонцезахисні окуляри – обов’язково

Екскурсія тягнеться цілий день, іноді під палючим сонцем. Хоч клімат Єгипту досить сухий і пити не так хочеться, як в наших широтах, все ж щоб уникнути перегріву, потрібно запастися водою, біля одного літра на одну особу. Перед екскурсією часто не повідомляють, яку екіпіровку потрібно взяти із собою. Напевно, хочуть продати необхідне на самій екскурсії. Так от, обов’язковим атрибутами є хустина-арафатка, яку зав’яжуть довкола голови на зразок балаклави та сонцезахисні окуляри, щоб пісок не дув в очі, без окуляр ні на яке сафарі не пустять. Так арафатку можна купити в Луксорі за один долар, в Хургаді – за півтора-два долари, то на самому сафарі, як мені сказали, за хустину запросять п’ять доларів. А це простий відріз тканини, хоч і натуральний і приємний до тіла.

Сафарі на квадроциклах

Мото драйв на квадроциклах у пустелі

Мото драйв на квадроциклах у пустелі

Як правило, сафарі після підготовки і інструктажу, починаєтья на квадроциклах. Їзда триває біля однієї години, часто біля 15 кілометрів в одну сторону в бік пустельних гір і назад. Навчитися їздити неважко, освоїть навіть дитина, хоча допускаються до водіння тільки особи сташі за 16 років. Потрібно завести квадроцикл і тиснути на газ, при відпусканні газу квадроцикл зупиняється. Є передні і задні гальма. Користуватися бажано тільки задніми, оскільки при гальмуванні передніми на швидкості квадроцикл втрачає стійкість і керованість. Батьки везуть дітей, а якщо дітей більше, ніж батьків, то їх везе інструктор.

Пустельні танчики - транспорт який пройде по пісках

Пустельні танчики – транспорт який пройде по пісках

Інструктор наголошує, що відхилятися від дороги, по якій він їздить не можна. Це виправдано, оскільки є трагічні випадки, коли починається бравада і відпочиваючі їдуть просто по пустелі без маршруту. А в пустелі є ями, урвища, ущелини, які неможливо побачити здалеку. От і травмуються, навіть гинуть необережні туристи.

Тому їхати потрібно строго за гідом. Якщо бажаєте безпечно і швидко поїздити по пустельних горбах поза маршрутом – дайте невеликий бакшиш інструктору і він зможе показати безпечні шляхи з більш екстремальними умовами.

Інші види транпорту на мото-драйв сафарі

Баггі на сафарі - за рулем можуть бути всі бажаючі

Баггі на сафарі – за рулем можуть бути всі бажаючі

Туристам, окрім квадроциклів, пропонують покататися на так званих танчиках. Це такий вид квадроциклу, де не чотири колеса, а шість. Колеса м’які, приспущені, щоб танчик їхав навіть по зибучих пісках. Цей вид транспорта швидше розважальний, оскільки на ньому несамовито трясе. Пропонують проїхатися два невеликих кола, більше і не хочеться на цій костротрясці.

Зоопарк в пустелі - на черепасі можуть посидіти діти

Зоопарк в пустелі – на черепасі можуть посидіти діти

Також пропонують проїхатися на пустельних баггі. Ці баггі чотиримісні і в ході прогулянки, яка тягнеться до 30 кілометрів, а це дуже багато, роблять чотири зупинки, так, щоб люди могли помінятися і кожен порулив. Прогулянка на баггі цікава тим, що тут вже як правило немає строго нагляду і при бажанні під наглядом батьків можуть самостійно покерувати справжнім великим автомобілем навіть малі діти. Управління нескладне – коробка автомат і дві педалі – газ і тормоз. Керувати рулем також нескладно – в умовах пустелі особливо немає в що врізатися, головне притримуватися туристичної дороги і в цьому автосафарі тримати хорошу дистанцію від інших машин. Тоді керування буде в задоволення.

Катання на тваринах на єгипетському сафарі в Хургаді (чи Шарм-ель-Шейху) та інші розваги

Єгипетські верблюди дуже красиві, особливо ті, які катають туристів

Єгипетські верблюди дуже красиві, особливо ті, які катають туристів

Окрім катання на мотозасобах, туристам пропонують катання на верблюдах, конях, осликах. Погоничі можуть пофотографувати, вони незважаючи на свій бедуїнський вигляд досить професійно користуються всіма типами фотокамер.

Також на сафарі в Єгипті пропонують знайомство з побутом бедуїнів. Пропонують вечерю, де намариноване зажарене м’ясо називають шашликом, при чому постійно наголошують на цьому, очевидно в єгиптян така їжа – розкіш. Також можна оглянути пустельний зоопарк зі зміями, ящірками, черепахами. При чому пустельні черепахи розміром з великий дорожний чемодан, на ній може без проблем посидіти десятилітня дитина. Можна сфотографуватися з пітоном (і арабом, який цього пітона або удава тримає). За все бажано давати бакшиш в розмірі один долар (або п’ять фунтів, що трохи менше долара), однак якщо грошей немає, то можна і не давати, особиста справа кожного.

Верблюди на сафарі чекають туристів

Верблюди на сафарі чекають туристів

В кінці на вечері – танець живота. У ролі танцівниці зазвичай виступає смугла дівчина з території СНД (тут навіть білі швидко стають смуглими), оскільки місцеві дівчата дуже строго виховані і не стали б крутити бедрами перед чоловіками. Хоча на дискотеках, вдалині від рідних домівках вони витанцьовують танець живота ще й як (в Єгипті всі танцюють танець живота – і чоловіки і жінки, інших танців в них немає, це виявляється не якийсь окремий вид танцю). На вечері зазвичай пропонують кавун (дуже солодкий) і кальян (гидота ще й яка, мундштук певно вилизали тисячі попередніх туристів, але далі курять ще й як). На хорошому єгипетському сафарі пропонують ще подивитися на захід сонця (красиво) та на зоряне небо в пустелі через телескоп (зірок і так видно багато, а через телескоп навіть боюся уявити, їх не перелічиш).

Бедуїни в Єгипті

Бедуїни в Єгипті

На цьому знайомстві з бедуїнами можна купити деякі місцеві сувеніри, які досить дорогі. Я дізнався, що бедуїни багаті люди. У них багатоженство, однак воно відрізняється від гарему – кожна дружина має жити в окремому населеному пункті, а бедуїни кочують від одного села до другого, відвідуючи своїх дружин і дітей. Бедуїнські шейхи – місцеві вожді, їх багатство визначається кількістю верблюдів, ослів, баранів. Дружин обирають за очима, оскільки жінки часто закривають свої лиця (щось слабо в це віриться). Причому чим товстіша жінка, тим краща і тим більше за неї давали калим – верблюдів. А за худих давали тільки осликів і баранів, оскільки вони вважаються менш красивими. Дуже багаті бедуїни із Синайської пустелі – вони постачають через тунелі зброю та інші речі палестинським арабам. Про їх багаство може говорити викуп за наречену – він може сягати тисячі верблюдів, за мінімальною ціною одного верблюда дві тисячі доларів. От так, живуть в пустелі, побут спартанський, не мають зручностей, практично ніколи не миються, однак багатші за багатьох українських і російських багатіїв.

Знайомство з побутом бедуїнів

Знайомство з побутом бедуїнів

Єгипет – колишня англійська колонія. Тому практично всі єгиптяни знають англійську мову. Бажано перед поїздкою підучити англійську мову, можна на курсах Смайл http://smile-school.kiev.ua. З англійською мовою в Єгипті простіше.

 

 

Кінець сафарі - вечеря і шоу-програма

Кінець сафарі – вечеря і шоу-програма

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.