Як вибрати лук

ФестивальОтже, ви вирішили приєднатися до загону лучників, навчиться стріляти і вражати мішень із закритими очима? Для цього необхідно правильно вибрати лук який допоможе здійснити вашу мрію. Історики досі не можуть дати однозначну відповідь з приводу віку лука, найдавнішому кам’яному наконечнику для стріл понад 60 тисяч років. Наші предки використовували лук для полювання і для воєн, а за часів середньовіччя він навіть конкурував з вогнепальною зброєю (під час дощу порох намокав, та й скорострільність перших рушниць була низькою). Згодом лук відійшов на другий план і тепер все більше використовується або для розваг, або для спорту. Безсумнівно, сучасні луки далекі від тих, які були в давнину, але головна риса залишилася незмінною: точність пострілу залежить від майстерності і навичок власника.

 

Що потрібно знати перед покупкою

З дереваПо-перше, необхідно визначитися, для чого вам лук і яку суму готовий віддати ваш гаманець. У сучасному світі існує величезний вибір луків, але їх можна поділити на три основних види: традиційні, класичні і блокові луки. Кожен з них завойовує серце по-своєму і щоб не помилитися, ідеальним варіантом буде постріляти з різних видів луків і визначити, до якого з них у вас тягнеться душа.

Натяг

МішеньСлід звернути увагу на натягу лука. Не рвіться купувати найсильніший лук для стрельбы в 50-60 фунтів, побережіть свої м’язи, не кожна людина розтягне такий лук, не кажучи вже про те, щоб постійно стріляти з нього. Під час розтягування лука працюють ті м’язи, які ми рідко використовуємо в повсякденному житті, і якщо ви з силою будете утримувати лук, то вся ваша увага буде зосереджена лише на боротьбі з силою натягу, а не на правильній техніці стрільби. Не забувайте, тренування вимагає багаторазових повторень і сильний лук може вас просто “зламати”, а це травми і розтягнення, тижні, а то і місяці відновлення. Для початку потрібно наростити м’язи, а для цього почніть з 20-30 фунтів (класичний лук), 34-45 (блочний), 25-35 фунтів (традиційний).

Не малу роль при виборі лука грає довжина розтягнення лука. Не забувайте, руки у більшості людей різної довжини і купувати один лук на всю сім’ю не варто. Порівняйте довжину рук у тата, мами і у дитини. Зазвичай, традиційні луки випускаються на стандартну довжину розтягування 28-30 дюймів. Корейські луки, призначені для стрільби з кільцем мають трохи більшу довжину розтягування, за рахунок іншої прикладки – 30-32 дюйма. Пам’ятайте, що розтягування лука на довжину більшу, ніж заявлено виробником може привести до його поломки

Види

СтендЯкщо ви цікавитеся традиційною стрільбою з лука, то ви напевно вже знаєте, що є довгі луки (лонгбоу) і короткі східні луки. Для початкового освоєння техніки краще підходять довгі луки – у них не дуже велика швидкість пострілу, але для новачків це тільки плюс. Короткі луки менше прощають помилки в техніці, вимагають більше часу для освоєння. Не варто відразу брати лук, який зроблений виключно з натуральних матеріалів. По-перше вони значно дорожчі за луки, які зроблені за сучасними технологіями, а по-друге ви зіткнетеся з цілою низкою труднощів зі зберігання та використання.

Для любителів спортивної стрільби виробники луків створили дуже широкий ряд аксесуарів для спортивних луків. Тут любителі стикаються з проблемою вибору, яку вибрати рукоятку, які плечі краще, чи варто купувати відразу всю систему стабілізаторів. Для новачків можна порадити наступне — не намагайтся придбати відразу топові моделі, навіть якщо вас не бентежить їх ціна. Візьміть для початку щось цілком бюджетне, адже навіть з найпростішою моделлю цілком можливо захистити розряд зі стрільби аж до майстра спорту. Пам’ятайте: будь-який лук можна правильно налаштувати і він буде стріляти стабільно, а потрапляння в ціль залежать тільки від вашої майстерності.

Зовсім інакше йдуть справи з блочними луками. Блочний лук – високотехнологічний продукт інженерної думки. Тут не достатньо тільки освоїти техніку стрільби, щоб отримати високий результат. Власники блокових луків знають, що дуже багато залежить від їх правильного налаштування. Зараз на ринку з’явилося дуже багато досить дешевих моделей блочних луків різних маловідомих фірм. Купивши такий лук, ви неминуче зіткнетеся або з труднощами його налаштування, або з низькою якістю виготовлення елементів механіки. Але, навіть купивши дорогий лук відомої фірми, ви не застраховані від проблем, пов’язаних із налаштуванням. Тому перш ніж купувати блочний лук по можливості проконсультуйтеся зі спортсменами практикуючими стрілянину з цього виду лука, вони розкажуть вам більше, ніж продавець в магазині.

Ще один фактор, на який часто звертають увагу – зовнішній дизайн лука. Багато стрілки з гордістю демонструють свій лук, при стрільбі вони пишаються його виглядом, а фотографії з ним викликають захоплення. Так може статися і з вами — ви побачили лук певної моделі і тепер мрієте тільки про нього. Однак, не поспішайте, не варто забувати – лук повинен в першу чергу підходити вам за параметрами. Але якщо випаде шанс вибирати між двома приблизно однаковими луками, зробіть свій вибір на користь того, вигляд якого вам більше подобається.

Корисні поради

Якщо ви купуєте лук – на ньому не повинно бути дефектів, тятива не повинна мати потертостей, щоб не довелося її міняти через тиждень.

Лук з натягом понад 60 фунтів (27 кг) вважається зброєю і для його зберігання потрібен дозвіл.

СтрілиВаш перший лук – не останній, і не єдиний, якщо ви збираєтеся вдосконалюватися, з часом з’явитися бажання купити ще один, а може навіть і не один. Тому при будь-якій можливості дізнавайтеся про луки все, що можливо, пробуйте з них стріляти (з дозволу власника цієї зброї, звичайно ж), щоб скласти про них свою думку.

Лук сам не стріляє. Щоб освоїти техніку стрільби – необхідно постійно займатися. Найкраще почати стріляти саме під керівництвом хорошого тренера, щоб відразу освоїти необхідні знання. Це сильно заощадить вам час освоєння правильної техніки.

Довіряйте думці професіоналів, однак враховуйте, що кожен з нас унікальний і те, що підходить одному, може виявитися неприйнятним для іншого. Перед покупкою лука постарайтеся знайти можливість з нього зробити декілька пострілів. Цілком можливо, що, не зважаючи на всі запевнення продавця або майстра, стрільба з даного лука для вас виявиться не комфортною з якихось причин, а значить, ви втратите зайвий час на його освоєнні.

Не використовуйте лук для полювання, не натягайте, навіть жартома в сторону інших людей. Дотримуйтеся правил безпеки, враховуйте, що лук, навіть найслабший – не іграшка, а зброя.

Луки ви можете придбати в інтернет-магазині https://ibis.net.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.