Вишивка на водорозчинному флізеліні

Вишивання одягу – процес трудомісткий та відповідальний. Починаючи цю справу, кожен задумується над тим, з чого почати. Перше і найголовніше – це підібрати схему для вишивання. Схема може бути паперовою. В такому випадку Вам доведеться постійно звіряти її, та рахувати клітинки під час вишивання. Це не складно, особливо для тих, хто має досвід у цій справі. Для тих же, кому це може здатися непосильною справою, існує досить доступний варіант – схема для вишивання на водорозчинному флізеліні. Що це таке?

Особливості рукоділля

Українська вишивка

Українська вишивка

Водорозчинний флізелін – матеріал, яких нагадує дуже тоненький папір (чимось схожий на промокашку, для тих хто пам’ятає що це таке). На ньому спеціальними фарбами друкується малюнок у вигляді кольорової схеми. Ним дуже легко користуватьися. Водорозчинний флізелін для вишивання випускається листочками 20х30 см (але буває листочки 30х40 см). Для вишивання сорочки чи платя може знадобитися декілька таких фрагментів. Це потрібно враховувати перед початком роботи. Для вишивання Вам потрібно вирізати необхідний фрагмент з цілого листочка, приметати або приклеїти праскою фрагмент до місця, де Ви плануєте зробити вишивку. Якщо Ви придбали пришивний флізелін, радимо наметувати його частіше, щоб унеможливити його зсув під час вишивання.

Корисні поради

Вишиванки - це дуже красивоПісля того, як Ви приметали або приклеїли флізелін, вам залишається тільки зробити вишивку. Вишивати по таким схемам можна нитками муліне, бісером, або використовуючи обидві ці техніки. Рахувати клітинки під час вишивання вже не доведеться, так як малюнок нанесений на флізелін. Для того, щоб вишивка була рівненькою, на більшості пропонованих схем позначено крапками місце для вколювання голки, а буває схема у вигляді кольорових клітинок, де голку потрібно вколювати у кутки клітинки. Після закінчення вишивання потрібно випрати Ваш виріб. Під дією води флізелін розчиниться без залишку і на тканині залишиться тільки зроблена Вами вишивка. Водорозчинний флізелін дуже чутливий до будь якої вологи. Навіть спітнілі руки можуть частково його розчинити, тому радимо слідкувати щоб волога не потрапила на нього до потрібного моменту. Останній штрих – витягнути наметувальні нитки. Все ваша робота готова.

На наш поглядтакий спосіб прикрасити вишиванку та будь які речі, досить простий і доступний, а різноманітність пропонованих малюнків на водорозчинному флізеліні постійно розширюється і може вдовольнити навіть самих вибагливих майстринь. Спробуйте вишивання на таких схемах – це новий погляд на рукоділля.

2 коментарі до “Вишивка на водорозчинному флізеліні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.