Археологія та стародавня історія Семенівського району

Курган біля села Оболонь Семенівського району

Курган біля села Оболонь Семенівського району

В Семенівському районі Полтавської області в селі Горошина є городище однойменного літописного міста.

Село Великі Липняги

Поблизу Великих Липняг траплялися кам’яні та крем’яні знаряддя доби бронзи. В околиці Великих Липнягів є курганний могильник часу Київської Русі. В одному з курганів знайдено залізну бойову сокиру.

Село Вереміївка

Кераміка за розкопу

Кераміка за розкопу

У заплаві Дніпра виявлено три поселення дніпро-донецької культури доби неоліту та сліди поселення середньостогівської культури доби міді. В урочищі Копійчана, на буграх на відстані одного кілометра н асхід від села та біля дамби – чотири поселення та курганний могильник доби бронзи.

В урочищі закляття (правий берег Хоролу) – кургани доби бронзи та скіфського часу V – IV століть до нашої ери. В одному з курганів знайдено кам’яне блюдо, наконечник списа, сокири із заліза, ніж та інше. На пісках поблизу села трапляються римські монети.

Неподалік знесеного хутора Миклашевського – поселення дніпро-донецької культури доби неоліту. За два – три кілометри на південь від хутора н аберезі ріки Бистрик – поселення доби бронзи.

На кутку Погоріле виявлено залишки слов’янського поселення VII – VIII століть з ліпним посудом. Поблизу хутора, на відстані шість кілометрв від лівого берега Дніпра, розташоване городище та могильник давньоруського часу, що досліджувалася в 1958 – 1959 рока.

Село Гаївка

На землях колгоспу на південь від села за 0,1 – 1,7 кілометра – шість курганів та на схід від нього, за 1 – 2,6 кілометра – 15 курганів.

Село Горошина

Неподалік села – залишки городища, очевидно літописного міста Горошина, яке згадується в кінці ХIV століття. В околицях Горошини на землях колгоспу – 24 кургани, в тому числі: один курган у південно-східній околиці села; шість – на схід та північний схід, за 0,5 – 1,3 кілометри; 13 курганів – на південний схід від села, за 3,2 – 6,7 кілометра, чотири кургани – на південь від села, за 1,5 – 2,2 кілометри.

Село Дем’янівка

На північній околиці Дем’янівки на городах є поселення черняхівської культури та періоду Київської Русі. В околицях села на землях колгоспу – 23 кургани, три з них на південній околиці села; вісім курганів – на південь та південний схід від села, за 0,5 – 4 кілометра; 12 курганів – на північ та північний схід від села, за 0,1 – 8 кілометра.

Село Кукоби

На південь від села, за 0,7 кілометра, на землях колгоспу є один курган.

Хутір Миклашевський

Дивіться село Вереміївка

Село Оболонь

Поблизу села є курган.

Селище міського типу Семенівка

В околиці Семенівки на орному полі знайдено два бронзових браслети чорноліської культури доби пізньої бронзи.

Село Старий Калкаїв

За 3,5 та 4,5 кілометрів на захід від села на землях колгоспу є два кургани.

План Посульської оборонної лінії

План Посульської оборонної лінії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *