Археологія та стародавня історія Миргородського району

Розкопки кургану на Полтавщині в радянський час

Розкопки кургану на Полтавщині в радянський час

У Миргородському районі Полтавської області основні археологічні пам’ятки – поселення доби бронзи та черняхівської культури.

Село Великі Сорочинці

На землях колгоспу – 37 курганів, у тому числі: а) три – на південь від села, за 1,2 – 4 кілометри; б) 34 – на захід та на південний захід від села, за 1,2 – 10 кілометрів. Кілька з них – на підвищенні.

Село Довгалівка

На південній околиці Довгалівки – залишки поселення пізньої бронзи.

Село Зелений Кут

На північ від Зеленого Кута, за 1,5 кілометри, на землях колгоспу – 5 курганів, з них 4 групою та один – окремо. Висота курганів до 5 метрів, з них чотири не ореться.

Село Комишня

На території Комишні відомо знахідки доби бронзи III – II тисячоліття до нашої ери.

Село Малі Сорочинці

Поблизу Малих Сорочинців виявлено поселення доби бронзи. На північній околиці села, на південно-східному схилі лівого берега долини Хорола, є поселення черняхівської культури. На південний захід від села, за 2,5 – 3,5 кілометри, на землях колгоспу – три кургани та один курган за 3,7 кілометрів на північний захід від села.

Місто Миргород

На північній околиці міста, понад дорогою до міста Сорочинці – поселення черняхівської культури. В урочищі Весела балка знайдено срібний римський динарій.

Село Попівка

За два кілометри на північний захід від села, в урочищі Симиренкова Долина – поселення черняхівської культури. На південь від села на землях колгоспу – сім курганів, з них три групою.

Село Савинці

По боках дороги Савинці – Великі Сорочинці, на надзаплавній терасі правого берега ріки Псел – поселення черняхівської культури. В околицях села на землях колгоспу – 12 курганів, з них – два кургани на північній околиці села та два – на північно-західній. За 2 та 3,5 кілометри на південний захід від села – вісім курганів. Перші шість курганів групою. Висота курганів до 2 метрів. З них лише два не орються.

Село Хомутець

На північній околиці Хомутця знайдено крем’яний ніж доби бронзи та залізні наконечники стріл і списа. Відомо знахідки посуду черняхівської культури. На схід та південь від села на землях колгоспу – 12 курганів. Деякі матеріали зберігаються в народному музеї села Хомутець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *