Цікава інформація про тури до Єгипту

ПірамідиПоїздка до Єгипту – захоплююча подія, але щоб вона не почалася з різних неприємних несподіванок, потрібно до поїздки підготуватися. Необхідно взяти зручний одяг, зручне взуття. Також бажано якомога більше дізнатися про країну, це допоможе уникнути різних небезпечних ситуацій, які можуть виникнути в цій екзотичній країні.

Готуємось до подорожі

Вибір туристичного оператора

ГізаНасамперед потрібно обрати надійного туроператора. Потрібно, щоб туристична фірма, яка пропонує тури до Єгипту, відповідально відносилась до організації відпочинку, мала авторитет на туристичному ринку. Одна з таких фірм – туристична компанія Alptravel яка пропонує подорожі до Єгипту та інших країн. 

Компанія Alptravel працює з 2006 року і зарекомендувала себе як надійного туристичного оператора. На сайті https://www.apltravel.ua/egipet можна переглянути багато різних пропозицій, є горячі тури за низькими цінами, спеціальні тарифи від готелів та авіакомпаній.

Захист від єгипетського сонця

У Єгипті дуже палюче сонце, навіть зимою. Тому сонцезахисний крем – річ номер один. Причому не просто будь-який захисний крем, на тюбику має бути позначка 50+, тобто найсильнішої дії. Крім крема в Єгипті потрібно потурбуватися про таку з першого погляду малозначну річ, як футболка для купання. Саме футболка може врятувати від сонячних опіків в країні, де сонце нещадно палить протягом всього року.

ПляжУ перші дні в Єгипті потрібно уникати прямого сонячного проміння опівдні, а зранку і увечері (особливо зранку) потрібно користуватися сонцезахисним кремом і за необхідності одягати футболку, навіть у воді. Бо шкіра при контакті з водою згорає досить швидко.

Також потрібно взяти сонцезахисні окуляри і панамку (або капелюх). Якщо окуляри від сонця не обов’язкові (краще взяти, вони обов’язкові, якщо захочете покататися по пустелі на квадроциклі), то панамка, блайзер чи капелюх – важливий елемент одягу, оскільки вони спасають в цій африканській країні від сонячного і теплового удару. В Єгипті багато туристів користуються арафатками (матерією у дрібну клітинку) чи білими тканинами з бавовними, загортаючи їх довкола голови, як це робить місцеве населення. Але ця екзотика не для кожного, та і зав’язати арабську хустину на голові не так просто, для цього потрібні навички.

Відносно окулярів для сонця – цей атрибут бажаний. але потурбуйтеся, щоб вони були якісними, оскільки при сильному сонці  зіниці розширяються і якщо якщо скло не захищає від ультрафіолетового випромінювання, то сітківка ока може отримати опік.

Які ліки взяти на море в Єгипет

МореНайголовніші ліки – шлункові таблетки. Візьміть дві – три упаковки, бажано ніфуроксазид. В Єгипті проблеми з харчуванням (навіть у дорогих готелях) і брудна водопровідна вода (нею навіть не можна чистити зуби). Справа в тому, що воду подають за чотириста кілометрів звідси, її беруть з ріки Ніл. Вода тече по брудних трубах і не хлорується, оскільки її після використання подають для поливу рослин у курортних містах. Також візьміть декілька упаковок активованого вугілля.

До Єгипту варто взяти антигістамінні (проти алергії) препарати. Тут у морі є багато небезпечних тварин і риб, укус яких небезпечний і може викликати алергію. не забудьте стандартний набір для обробки ран, і такі ліки, які потрібні для лікування хронічних хвороб (якщо такі є).

До лікаря звертайтеся тільки по страховці – дасте чайові, а за прийом платити не потрібно. Лікарі у Єгипті дуже дорогі, до них звертаються рідко і вони за один прийом хочуть заробити якомога більше грошей.

Що ще потрібно взяти у подорож

КоралиДля купання у Червоному морі потрібна маска, трубка, спеціальне взуття для того, щоб не пошкодити ноги (гострі корали, отруйна риба-камінь, морські їжаки). Також можна придбати спеціальні рукавички для рук, хоча в Червоному морі руками нічого чіпати не рекомендується, оскільки рука може бути зажата стулками великих молюсків, їх розжати дуже важко, практично неможливо. Також за руку може вкусити мурена, чи інша риба з гострими зубами – від такого укусу рукавички не врятують.

Потрібно пильно дивитися за своїми речами, оскільки їх можуть вкрасти. Бажано окремо тримати банківську картку і ксерокопію документів на випадок втрати грошей і паспорту. В готелях на рецепції є сейфи, але врахуйте, що і сейфи не дають стовідсоткової гарантії збереженості цінностей.

Можна взяти телефон чи планшет зі Скайпом – найдешевше і найзручніше спілкування з родичами і близьким. Але потрібно врахувати, що Wi-Fi у цій країні в готелях (і навіть в аеропорту) не дуже якісний. Але все ж знайти безпровідний інтернет можна. Відносно мобільного зв’язку – можна купити в єгипетському магазині місцевий стартовий пакет.

Аквапарки

Єгипетські аквапарки мають переваги перед іншими аквапарками світу – в цій країні сонце світить цілий рік, дощів немає, тому водні гірки не потрібно накривати, вони завжди під відкритим небом. 

Особливості водних атракціонів

Аквапарки у Єгипті трьох типів:

 1. Аквапарки при готелях, але незалежні від готельної інфраструктури.
 2. Аквапарки в готелях, вони є своєрідною приманкою для туристів, які хочуть мати на території готелю водні атракціони.
 3. Готелі з невеликими водними гірками, переважно для дітей.

АквапаркПрикладом незалежного аквапарку може слугувати Makadi Water World, на курорті Макаді біля Хургади (хоч і він належить готелю, однак стоїть осторонь від нього). Цей водний парк працював вже тоді, коли готель добудовувався, сюди всі бажаючі могли купити екскурсію. Цей аквапарк налічує біля 70 водних гірок, найвищі до 20 метрів у висоту, також є два невеликих дитячих аквапарки. Харчування – за принципом все включено, навіть морозиво дають безкоштовно (в інших аквапарках морозиво може бути за окрему плату). Поїсти можна з 12 до 17 години, тобто з опівдня до закриття. В аквапарках такого типу немає продавців путівок та послуг, сервіс ненав’язливий.

Приклади аквапарку, які є основою готеля – Jungle Aqua Park чи Titanik у Хургаді. На відміну від аквапаркуMakadi Water World ці розважальні комплекси є основою готеля. В цілому аквапарки в Єгипті часто роблять у готелях, які фактично не мають своїх пляжів, стоять на великій відстані від свого пляжу (3 – 5 лінія), або пляє є таким незначним, що його наявність не є перевагою.

В аквапарках, споруджених при готелях, орієнтуються на відвідання відпочиваючими в готелях, тому тут постійно пропонують різноманітні послуги, наприклад афрокосички для дівчаток, білети на шоу програми, екскурсії. Цей сервіс є досить нав’язливим, але не критично, якщо ввічливо, з гумором і наполегливо відмовлятися, то продавці додаткових послуг зрозуміють, що потрібно переключитися накогось іншого. Напої і їжа у Jungle Aqua Park входять у вартість квитка, але морозиво – за додаткову плату. Крім того, на території готелю є багато магазинчиків, де можна купити сувеніри.

Третій тип – просто гірки в готельних басейнах. Іноді ці гірки є повноцінним невеликим аквапарком, іноді – тільки для дітей, причому доходить до таких дивних правил, як можливість користуватися тільки дітям до 7 років, а решта дітей, напевно, мають дивитися на ці водні атракціони здалеку і сумувати. Потрібно уточняти умови користування готельним аквапарком у туристичного оператора.

Правила поведінки

В аквапарках зазвичай дуже дружелюбний персонал, який часто знає багато мов, жартують, допомагають, не відмвляться від невеликих чайових, хоч це зовсім не обов’язково. В основному у єгипетських аквапарках існують правила:

 • відкриваються в 10.00, під час обідньої перерви з 12.00 до 13.00 закриваються на профілактику, робочий день завершується в 17.00;
 • натільні хрестики можна носити, незважаючи на те, що довкола багато мусульман, але на гірках з метою безпеки їх можна зняти, як і інші натільні речі – ланцюжки, годинники, якщо не знімете, вас попросять це зробити;
 • біля кожної високої гірки повинен бути працівник, якщо його немає, можливо гірка закрита;
 • Тур до Єгипту - екскурсія в пустелювнизу гірки не обов’язкова наявність працівника, тому потрібно слідкувати за дітьми, бо глибина може бути значною;
 • у зимовий час вода і повітря можуть бути прохолодними, питайте, чи є підігрів у дитячій частині аквапарка;
 • на високі гірки для дорослих пускають дітей зі зростом вище 120 сантиметрів, але і їх можуть не пустити, якщо вони мають великий зріст при невеликому віці;
 • кухня як правило, містить багато страв, але піци, сосиски, нагетси доволі хімічні, врахуйте це, якщо ви не любите таку їжу або вам вона протипоказана за станом здоров’я;
 • в аквапарк можуть  привезти місцевих дітей з Каїру чи інших великих міст Єгипту – діти дуже шумні, але в цілому виховані і дружелюбні, не варто їх остерігатися, розглядайте це явище як додаткову можливість познайомитися з культурою країни;
 • вода сильно хлорується, тому не захоплюйтеся аквапарками, басейнами, проводьте час на Червоному морі, де цілюща вода і корисне солене повітря, аквапарк розглядайте як екскурсію, не плутайте штучні водойми з морським пляжем.

Чайові

Чайові у Єгипті можуть бути пов’язані із вдячністю (у кафе), вимаганням (служачі готелю) і хабарем (державні службовці), але все це поєднано словом бакшиш, яке означає добровільну вдячність. Чайові, як і звичай торгуватися при покупці – місцева традиція, яка ні в кого не викликає здивування, а туристам бажано знати кому, скільки і коли давати чайових.

У кафе

РесторанВ кафе в Єгипті прийнято давати чайові у розмірі 10 – 20 відсотків від вартості замовлення. Не потрібно вживати слово “бакшиш”, яке єгиптяни розуміють, але до якого відносяться з невдоволенням. Краще сказати англійською “Change is for You”, що означає “здача для тебе”. Тобто, слід мати в наявності дрібні купюри і давати рівно стільки, щоб не очікувати здачі.

В готелях тим, хто любить алкогольні напої, алкогольні коктейлі, можна дати долар бармену, але не більше одного долара в день.

В готелі

В готелі при заселенні існує форма легкого вимагання грошей (чи легка форма вимагання грошей) у виді надання не надто доброї кімнати. Для покращення жилих умов можна дати чайові носильщику, який часто виступає посередником між адміністрацією і гостями, він покаже кращий номер. Але в деяких готелях потрібно домовлятися безбосередньо з адміністраторами на рецепшені, які за чайові чи за цілком офіційну доплату (а можуть взяти і офіційно і неофіційно) допоможуть з кращим номером. Вартість кращого номера – від 10 до 50 доларів, в залежності від якості кімнати, вміння вести переговори з працівниками і політики готельного керівництва.

Окрема історія – прибиральники в номері. З ними краще подружитися, оскільки під час прибирання вони мають контроль над вашими речами, а також на власний розсуд можуть міняти рушники, по-різному застеляти ліжка, давати скільки захочуть мила та шампуні. При першому знайомстві з прибиральником, прийнято давати два долара, а потім по долару ставити на ліжко. Якщо номер великий, наприклад апартаменти, можна ставити два долара, але це максимум, більше не потрібно. За такі чайові вам будуть постачати шампунь, мило у достатніх кількостях, прибирати, будуть робити різні фігурки з простинів і рушників, у цьому єгипетські прибиральники – справжні майстри.

Державні службовці

У Єгипті можна дати поліцейському, охоронцю долар, об він сфотографував вас. Але при цьому не потрібно порушувати закон, пам’ятаючи, що державні службовці ніби за один долар можуть вас спровокувати на порушення закону – наприклад сфотографуватися у забороненому місці (вилазити на скульптури і піраміди забороняється, строга заборона фотографувати – в некрополі в Луксорі), а потім вимагати великий штраф. Причому у заручниках може виявитися ваша цифрова техніка. Однак слід враховувати, що долар службовцю тут вважається знаком поваги, так що может давати чайові, однак порушувати закон при цьому не слід в жодному разі, турист у Єгипті не тільки бажаний гість – а й джерело доходів, а штрафи в цій країні великі.

Не слід давати чайові (хабар) службовцям високого рангу, наприклад митникам. В кращому випадку вони ввічливо відмовляться, в гіршому – будуть підозрювати вас у спробі зробити щось незаконне, наприклад, провести контрабанду. А зловити порушника – для них спосіб вислужтися і отримати від вас великий штраф, тому вони можуть за вас взятися грунтовно. Пам’ятайте – не фотографуйте військові об’єкти і старайтеся не  фотографувати в аеропорту, особливо на злітній смузі. Ця країна живе постійно під загрозою війни і тероризму, а аеропорти, навіть цивільні, одночасно і військовими об’єктами.

Торгівля

В Єгипті потрібно торгуватися – це не лишень місцева традиція, а й можливість зекономити. Торгуватися у різних місцях потрібно по-різному – у магазинах, на базарах, у торгівців сувенірів, які продають з рук.

Традиція обговорювати ціну

ПапірусТрадиція торгуватися виникла через велику кількість торгівців, коли покупець приходить рідко, і на ньому намагаються заробити, навіть на невеликій кількості товару, за рахунок психологічного впливу, пропонуючи товар з великою націнкою. З іншого боку – єгиптян люблять спілкуватися, вони життєрадісні і торг – це додаткова можливість поспілкуватися з покупцем.

Торгуватися можна на базарах і в магазинах, якщо на ціннику не вказана фіксована ціна. Якщо ціна вказана, торг неможливий. Також ціну потрібно обговорювати до надання послуги – наприклад таксі, лікаря. Після того, як ви скористалися послугою, торгуватися буде дуже важко, якщо взагалі можливо.

Відносно матеріальногго товару – щоб ціна не була надто високою, краще відмовитися від напою чи будь-якого іншого гощення, який безкоштовно пропонують покупцям, а також товар не брати в руки. Вважається, якщо товар взяти вруки, то зобов’язаний купити, а якщо зобов’язаний купити, то навіщо надто сильно скидувати ціну.

Як купувати

На невеликі базари туристам можна ходити. Але ціни на великих базарах нижчі, ніж на маленьких базарчиках, а на лотках, які встановлюють в туристичних місцях біля готелів – ще вищі. Для того, щоб вдало здійснити покупку, потрібно дізнатися дві ціни – для місцевих і для туристів. Ціну можна дізнатися у екскурсоводів, з якими бажано налагодити довірливі відносини. Найкращий спосіб налагодити хороші стосунки з екскурсоводом – купувати в нього екскурсії і добре себе вести на екскурсіях. Чайових гіду, як правило давати не потрібно, вони заробляють на екскурсіях, мають відсоток з продажі товарів в магазинах, в які приводять туристів, та і за роботу їм платять заробітну плату.

ПейзажЯкщо дізнатися реальну ціну, то купуючи в місцях, де товар дорожчий, ви зможете завжди сторгуватися. Але потрібно знати, що, якщо ви купуєте в магазині, куди заводить екскурсовод, ціни там завжди будуть вищими. Однак це зовсім не означає, що ви не зможете вигідно сторгуватися, оскільки в магазинах, на фабриках, як правило, продукція більш високої якості, ніж в маленьких магазинчиках.

Найнижчі ціни – у торговців, які підходять до автобусів на екскурсіях, з ними можна сторгуватися досить добре. Наприклад, алебастрову статуетку в Хургаді можна купити за 5 доларів. У Луксорі біля колосів Мемнона просять три долара, а сторгуватися можна і за один долар – люди тут бідні, для них і долар – великі гроші. Головне правило торгу – мати при собі дрібні гроші, бо здачі можуть і не дати. Або на крупну купюру набирайте більше, на всю суму.

Торгуючись, намагайтеся жартувати – єгиптяни люблять пожартувати, потрібно віджартовуватися, тільки намагатися не образити (в гуморі легко перейти межу між смішним і образливим, особливо коли не знаєш традицій країни, в якій перебуваєш. Тим, хто має хороший гумор, добре поступаються ціною.

Як налагодити стосунки з єгиптянами

Звичайний єгиптянин, навіть якщо він і бідний, навіть якщо живе в будинку, складеному з соломи чи в печері, вважає себе представником давньої цивілізації. Хоч єгиптяни розмовляють між собою на арабській мові, вони зовсім не вважають себе арабами (араби в Єгипті – нечисленні племена бедуїнів). Єгиптяни зовсім не є просткаками, навіть якщо такими і здаються. Більшість місцевих людей – дуже добрі люди, які не хочуть здатися неввічливими. 

Туристам слід відноситися до місцевих з повагою. Єгиптяни можуть бути нав’язливими тоді, коли хочуть щось продати. Звичайно, потрібно торгуватися, але іноді і потрібно дати заробити цим людям, іноді торговець може стати хорошим знайомим, розміняти гроші на дрібні (що у цій країні дуже важливо), дати корисну інформацію, відповісти на запитання, яких може бути багато, особливо в тих туристів, які вперше перебувають в цій екзотичній країні.

Єгипетські копти

НілВ Єгипті біля десяти відсотків населення – копти-християни. Слово “копт” у перекладі означає “єгиптянин”. Вони говорять на давньоєгипетській мові і сповідують християнство. Їх можна впізнати по більш європейському вигляді. Іноді копти заводять собак, можуть іти по вулиці з собакою на поводку. Мусульмани намагаються не заводити собак, у них ці тварини зустрічаються надзвичайно рідко і тримають їх тільки у дворі як сторожа.

Продаючи товар, копти не роблять таких великих накруток на товар, як арабські продавці (мусульмани), тому з ними немає змісту надто довго тогруватися. Християнські магазини можна вспізнати за іконами. 

На шиї копти носять хрестики та християнські медальйончики. На зап’ясті є татуювання у вигляді хреста. В цІй мусульманській країні копти постійно переслідуються через приналежність до християнської віри, але вони дуже дружні і готові терпіти переслідування. На курортах, наприклад в Хургаді, копти є власниками магазинів, також займаються різними “європейськими” професіями – масажисти, інструктори спорту, аніматори.

Єгиптяни і сім’я

ХрамВсіх єгиптян незалежно від віросповідання об’єднує глибока повага до сім’ї та дітей. Не здивуйтесь, якщо на вулиці з вашими дітьми заговорять, пограються з ними і навіть поцілують – ці люди дуже люблять дітей. Звичайно, у чужій країні потрібно дивитися за дітьми і не залишати їх одними, але давайте єгиптянам подивитися на білих красивих дітей, які викликають у них позитивні емоції. Незважаючи на те, що батьки дуже люблять дітей, місцеві діти добре виховані і дисципліновані.

Єгиптяни з повагою відносяться до своїх дружин, а ті – до чоловіків. Криків у сім’ї практично не буває. Мало розлучень, оскільки у випадках розлучення закон – на боці жінок, чоловік повинен жінці і дитині виплачувати утримання, яке складає велику частину своїх доходів. Розведеному чоловіку важко повторно женитися, оскільки нова обраниця розуміє, що велика частина сімейного бюджету буде іти в іншу сім’ю.

Однак це відноситься до місцевих традицій. Українкам і росіянам не рекомендується зв’язуватися з мусульманськими чоловіками – на українок чи росіянок шанобливе відношення навряд чи буде розповсюджуватися. Взагалі дівчатам потрібно бути обережними з єгиптянами, оскільки поза шлюбом відносини можуть бути далекими від романтичних, єгиптяни можуть жорстоко поводитися з дівчиною, яка є беззахисною у чужій країні.

Харчування

Харчування в Єгипті різноманітне, але має свої особливості. Звичайно, їжа утризірковому і п’ятизірковому готелі, буде відрізнятися, але іноді в хорошому тризірковому готелі годують краще, ніж у п’ятизірковому, все залежить від політики власників та адміністрації готелю.

Харчування в готелях

ХарчуванняВ готелях є звичайна їжа, звична для українців. В раціоні завжди є  гарніри з макаронів, рису, картоплі, яйця, сосиски. М’ясо представлено в основному курятиною та бараниною, інколи – яловичина. Причому в основному тушковане м’ясо у складі різних підливок. Підливки в цій країні, як правило, мають місцеву особливість – у них є багато приправ і єгиптяни їх їдять, як правило, просто з хлібом. Рибу подають як морську, так і прісноводну – виловлену у Нілі або вирощену у нільських рибних господарствах.

В ресторанах готелів кожен день буває страва від шеф-повара – паштет, запечене м’ясо або просто спагеті із соусом, такі європейські страви є особливими для місцевої кухні, і вважається, що туристи повинні бути від них у захваті.

Коли спостерігається наплив арабських туристів, особливо літом, їжа стає більш “місцевою” – подаються популрні єгипетські супи-пюре, багато місцевих видів хліба (булочки, паляниці, єгиптяни дуже люблять випічку). Місцеві жителі дуже люблять східні солодощі, яких багато навіть у недорогих готелях, вони доволі смачні і різноманітні.

Їжа з морепродуктів

Їжа з морепродуктів у Єгипті завжди свіжа. Морепродукти в готелях часто подають в особливі вечори, з шоу-програмою (як правило, це національні танцювальні композиції або виступи по типу циркових). Але можна сходити у місцевий ресторанчик – такі заклади з морською їжею дуже популярні на курортах Червоного моря. Причому можна поїсти недорого, порції, як правило, дуже великі.

Морепродукти завжди дають на морських екскурсія. Можна сходити подивитися на рибний ринок, там можна побачити багато морських тварин – омари, креветки, кальмари, восьминоги, різна риба. Морепродукти можна приготувати тут же, у спеціальному ресторані на ринку.

Швидке харчування

Для європеців часто організовують харчування по типу Макдональдса. В аквапарках туристів пригощають піцами, хотдогами, спагеті, гамбургерами, напоями. Оскільки ці заклади працюють по системі “все включено”, то морозиво і напої також безкоштовні (іноді морозиво – за додаткову платню). Сировина не надто натуральна – соєві сосиски, сир із додаванням пальмової олії. Але у ненатуральності є своєрідний плюс – такою їжею отравитися важче, оскільки вони в умовах теплого клімату не так швидко псуються.

До швидкого харчування можна віднести і швидкі пайки, які видають на екскурсії в аеропорт при від’їзді. Це булочки, соєві ковбаски, різні джеми в одноразових упаковках.

В Єгипті є деякі проблеми із санітарією і водою, тому запасайтесь шлунковими таблетками. Пити і чистити зуби бажано тільки питною водою, купленою в магазині.

Читайте ще – Сафарі в Єгипті, Як похати недорого до Єгипту, Екскурсія до Каїру, Екскурсія в Луксор, Морська екскурсія в Хургаді, Відпочинок в Єгипті.

3 коментарі до “Цікава інформація про тури до Єгипту

 1. Роман Атаман

  У вас просто чудовий сайт! Молодці! Інформації багато і цікавої!
  Але, дуже вас прошу, знайшов у Калуші вул. С. Бандери – у вас Бендери, виправте!

 2. Andrey GolubRoub

  Велике значення має питання організації туру. Туристичний оператор бере на себе усі організаційні питання. Відпочиваючим не варто перейматися транспортним перевезенням та бронюванням готелю. Працівник туристичного агентства, протягом подорожі нашою країною, постійно супроводжує групу. Крім того, з групою працює екскурсовод, який розповідає цікаві історичні факти та знайомить із пам ятними місцями. І все це за доступними цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.