Як підключити сонячну електростанцію

ЛітоСонячна електростанція підійде тим, у кого на ділянці немає електрики. Сонячні батареї зможуть автономно забезпечувати об’єкт електроенергію. Як альтернативу можна також розглядати вітряний електрогенератор або дизельний генератор. Також сонячну електростанцію можна розглядати як інвестицію, щоби можна було менше платити за електронергію. Також сонячна електростанція підійде тим, хто хоче заробити. В Україні є закон про зелений тариф, згідно з яким держава викуповує за спеціальною ціною електроенергію, яка вироблена з допомогою альтернативних джерел енергії. Як працює сонячна електростанція, з яких елементів складається, кому підійде і як її підключити.

Як підключити, якщо на ділянці немає електрики

Сонячна батарей (її ще називають ФЕМ – фотоелектричний модуть) працює за допомогою кремнієвих елементів, які перетворюють світлову енергію в електричну. Система підключається з допомогою двох кабелів до інвертора або акумулятора. Якщо ділянка не підключена до мережі, потрібно накопичувати електроенергію, щоби використовувати її у майбутньому.

Для роботи сонячної електростанції потрібне обладнання:

  • сонячні батареї
  • акумулятор для накопичення заряду
  • контролер заряду (він контролює струм заряду акумулятора)
  • перетворювач у 220 вольт, він потрібен для того, щоб перетворювати силу струму з 12 вольт чи 24 вольта (таку напругу дають сонячні батареї) у 220 вольт
  • обладнання для фіксації сонячної батареї.

Найпростіший варіант для дачі – сонячна батарея і акумулятор, які з’єднуються між собою клемами. У такому вигляді електростанція готова для експлуатації, її можна закріпити на даху, а можна ставити на землю. Електроенергія буде накопичуватися на акумуляторі, від якого можна зарядити телефон, підключити освітлення.

Таку станцію дуже легко зібрати своїми руками. Достатньо купити акумулятор (підійде навіть звичайний автомобільний), сонячна батарея, дроти і клеми. Таку станцію можна переносити з місця на місце.

Більш складний варіант – сонячні батареї встановлюються на дах (чи окрему металеву конструкцію), кабель від сонячних елементів прокладують до акумулятора, від якого електрика через перетворювач надходить до розеток. З часом потужність станції можна збільити, підключивши додаткові батареї і акумулятори.

Якісні сонячні батареї у Львові можна придбати в компанії Правильне живлення. Також тут можна придбати стабілізатори напруги, джерела безперебійного живлення, інвертори напруги, акумуляторні батареї.

Село

Якщо на ділянці є електрика

Якщо ділянка підключена до електромережі, то установка сонячної електростанції зробить будинок більш енергонезалежним, дозволить скоротити витрати на електроенергію і заробити на електриці (держава платить кошти по спеціальному зеленому тарифу за електрику, яка від сонячної електростанції надходить до електромережі).

В цій схемі підключення відсутній акумулятор, оскільки не потрібно накопичувати електроенергію. Однак якщо ви хочете мати резервне джерело живлення на випадок виключення центрального постачання електроенергії, в такому випадку акумулятор потрібний.

Для підключення такої станції потрібна тільки сонячна батарея, яка через мережевий інвентор підключається в розетку. У такому вигляді станця вже готова до роботи. Батарея виробляє електрику і ви відразу її можете використовувати для роботи електроприладів.

Якщо станція виробляє на добу 1 кіловат електроенергії, а електроприлади в будинку споживають 5 кіловат, в такому випадку з мережі споживач бере лишень 4 кіловата. Якщо станція виробляє 5 кіловат на добу, а споживач використовує 5 кіловата, залишок (3 кіловата) пропадає. У цьому випадку можна підключити зелений тариф і продавати різницю державі. Також можна поставити акумулятор і накопичувати надлишок електрики.

Гори

Кут нахилу сонячної батареї

Панель виробляє максимум електроенергії тоді, коли сонячні промені падають на неї під прямим кутом. Оскільки сонце протягом дня постійно рухається і змінює висоту, то підтримувати постійний кут 90 градусів важко.

Для того, щоб підтримувати потрібний кут, існують спеціальні механізми, які повертають панель слідом за сонцем протягом дня і змінюють кут її нахилу. Для домашньої станції такі механізми не потрібні, оскільки збільшення кількості електроенергії (приріст становить приблизно 10 %) не покриє витрати на установку системи, яка буде обертати сонячні батареї.

Тому рекомендується універсальне положення сонячної панелі – для північної півкулі напрямок на південь (який охоплює максимельну траєкторію руху сонця) і кут нахилу в 30 градусів на літо і 60 градусів на зиму. Якщо панель працює цілий рік, кут нахилу можна встановити в 45 градусів.

Будинок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.