Городище в селі Коропуж

Можливо, тут було городище, карта фон Міга 1782 року

Можливо, тут було городище, карта фон Міга 1782 року

В селі Коропуж Городоцького району Львівської області є городище під назвою Окопи. Село Коропуж знаходиться у 30 кілометрах на південний захід від Львова, у 9 кілометрах на південний захід від районного центру Городок.

Карта 1861 - 1864 років

Карта 1861 – 1864 років

Перша писемна згадка про село – 1442 рік. Польський історик Богдан Януш повідомляв про земляні “окопи” (вали і рови) біля села, однак не вказував, де укріплення знаходиться і якого воно часу. Також Богдан Януш повідомляв про могили (напевно, кургани), які були поблизу села.

В урочищі Селисько є поселення ХІ – ХІІ століть, можливо тут знаходилося городище (а може і не тут).

У Географічному словнику Королівства Польського повідомляється, що біля двора є сліди окопів, це укріплення, за народними переказами, було споруджено в часи війни з татарам та турками. Можливо, городище було біля панського двора, який був споруджений біля середньовічного замку (тоді городище – це середньовічний замок, на місці якого пізніше був панський двір). В південній частині села, під сусіднім селом Романівка є могила, в якій, за переказами, поховані жителі Коропужа під час ворожого нападу (якщо це курган, то тут не могли бути поховані місцеві жителі після татарського нападу, оскільки християни не насипали курганів над могилами).

Карта 1869 - 1887 років

Карта 1869 – 1887 років

На карті фон Міга 1782 року на південь від села є став, який часто робили біля середньовічних замків, також тут зливаються декілька річок. На злитті двох рік є декілька споруд, можливо, це був панський двір, біля якого було городище. З півдня, півночі та сходу цю місцевість захищали стави. На карті видно річковий мис, на якому могла бути фортеця.

У 1934 році в селі було розкопано курган кінця ІІІ тисячоліття до нашої ери.

В радянський час в селі був історико-краєзнавчий музей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.