Монастир кармелітів та костел святої Анни у селі Сусідовичі

Вівтар, фотографія 1923 року

Вівтар, фотографія 1923 року

У селі Сусідовичі Старосамбірського району Львівської області є монастир кармелітів (кляштор кармелітів), який колись був фортецею. В монастирі є костел святої Анни. Монастир почали споруджувати у ХVI столітті. Зараз належить римо-католицькій церкві.  Монастир знаходиться у 500 метрах на захід від села Сусідовичі. Село розміщується у 75 кілометрах на південний захід від Льова, у 10 кілометрах на північ від Старого Самбора.

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

Перша писемна згадка про Сусідовичі – 1374 рік. В ХVI столітті спорудили монастир кармелітів, який у ХVIII столітті був перебудований у стилі бороко. Костел був споруджений у 1585 – 1591 роках, в костелі збереглися фрески ХVIII століття. Монастирські келії були споруджені у 1608 році (зараз на місці келій – руїни). Монастир був оточений валом, сліди якого збереглися донині.

Костел тринавний, є хори. Центральна нава у плані наближається до квадрата, бокові нави мають різну ширину – північна 7,9, південна – 3,15 метра. Нави перекриті циліндричними хрестовими склепіннями. Хори укріплені контрфорсами, у верхній частині хорів під карнизами є бійниці.

Карта 1861 - 1864 років

Карта 1861 – 1864 років

Споруди монастирських келій, які складалися з двох двоповерхових корпусів різного розміру, прилягають до північного та південного фасадів костелу. Корпуси коридорної системи із хрестовими склепіннями. Дворові фасади пам’ятки оформлені на всю висоту пілястрами, зовнішні фасади келій декору не мають.

Монастир оточений валом, який видно на супутникових фотографіях. Вал заплив, заріс деревами. На валу стоїть мурована дзвінниця. На валу можна побачити залишки цегляних стін (вал у деяких місцях знизу підмурований). Деякі джерела повідомляють, що стіни. башти і бастіони були мурованими.

Карта початку ХХ століття

Карта початку ХХ століття

Монастир декілька разів перебудовувався і ремонтувався, однак ряд бійниць (вони замуровані), які є над вівтарною частиною зберігся у вигляді глухих ніш.

Келії були зруйновані у 80-х роках ХХ століття. У 2010 році в костелі була пожежа. Зараз костел є парафіяльним храмом римо-католицької церкви.

Компанія “Avaloninvest метал локонструкции” пропонує вироби з металу (з алюмінію, нержавійки, Лазерная резка металла, перфорація металу, плазмова різка, різка стрічковою пилою, рубка металу, токарні, фрезерні роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.