Екскурсії з Моршина

ПаркМоршин – невелике місто обласного значення у Львівській області, бальнеологічний (водолікувальний) курорт. Місто розміщується на висоті понад 300 метрів у красивій місцевості, яка оточена лісами. Відстань від міста Стрий – 10 кілометрів, відстань від Івано-Франківська та Львова – менш, як 100 кілометрів.

Історія

Вперше місто згадується у 1482 році, це було село, в якому було 12 дворів. Населений пункт почав зростати, коли шляхтичі Браніцькі почали виварювати з соляної ропи сіль. Соляний промисел був вигідний, оскільки він був єдиним консервантом в часи середньовіччя. Однак моршинська сіль була гіркою через вміст глауберової солі (мірабіліт), тому соляний промисел у селі припинили.

У ХІХ столітті воду з джерел почали використовувати для лікування органів травлення. У 1875 році у селі відкрили залізничну станцію.

Боніфацій Штіллер відкрив кліматичний курорт для хворих туберкульозом легень. Боніфацій запросив двох лікарів – В.Пясецького та С.Дзіковського, які почали розбудовувати курорт. Були споруджені житлові приміщення, для лікування почали використовувати воду з трьох джерел.

Курорт почав приймати перших відвідувачів у 1878 році. У 1880 році розпочалося лікування торфяними грязями, які видобували в околицях села. У 1883 році воду з джереле «Боніфацій» почали продавати в пляшках. Моршинську воду експортували в Італію, Румунію, Англію та США.

У 30-х роках була збудована водолікарня, грязелікарня, приміщення для інгаляцій та бювет у вигляді гриба, який зберігся донині. У 1935 було споруджено «Курортний дім», зараз «Мармуровий палац».

Місто

Відпочинок

На початку 50-х років ХХ століття у місті було 9 санаторіїв. У 1957 році відкрири Моршинську курортну поліклініку. Було споруджено бювет, у якому одночасно могли перебувати 6 тисяч чоловік. У 1977 році тут оздоровлювалося майже 70 тисяч чоловік.

У 1979 році збудовано санаторій «Пролісок», у 80-х роках ХХ століття було споруджено санаторій «Лаванда».

Зараз у місті є санаторії «Черемош», «Дністер», «Світанок», «Перлина Прикарпаття», «Лаванда», «Пролісок», «Мармуровий палац», «Санаторій Моршинський», пансіонати «Динамо», «Зорецвіт», «Моршин», «Борис», бальнеогрязеозокеритолікарня. Є декілька готелів, житло також можна знайти у приватному секторі. Детальнніше про моршинські санаторії можна подивитися здесь

У місті є декілька парків, озеро, міні-зоопарк, театр, кінотеатр, тенісний корт.

Озеро

Екскурсії

Популярні екскурсії:

 1. Високогірне карпатське озеро Синевир.
 2. Найбільший гірськолижний курорт у Східній Європі Буковель.
 3. Яремче, Ворохта та інші карпатські курорти.
 4. Мукачівський замок.
 5. Берегівські термальні джерела.
 6. Львів (багато середньовічних архітектурних пам’яток).
 7. Гошівський монастир.
 8. Національний парк «Сколівські бескиди».
 9. Манявський Скит.
 10. Скелі Довбуша у Бубнищі.
 11. Скельна фортеця Тустань біля села Урич.
 12. Замки у Підгірцях, в Олеську, у Золочеві.
 13. Хотинська фортеця.
 14. Кам’янець-Подільська фортеця.
 15. Почаївська Лавра.
 16. Івано-Франківськ.
 17. Збір грибів, лісових ягід.
 18. Сплав по карпатських ріках (рафтинг).
 19. Прогулянка на карпатському трамваї (маршрут починається з Вигоди, Долинський район Івано-Франківської області).
 20. Кінні прогулянки.
 21. Гірськолижні траси.
 22. Сходження на Говерлу.
 23. Водоспад Кам’янка.
 24. Гора Стіг.
 25. Замок Шенборнів на Закарпатті.
 26. Екскурсії в європейські країни (за наявності закордонного біометричного паспорта).

 

Скелі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.