Городище поблизу села Добринів

Приблизне місце розташування городища

Приблизне місце розташування городища

Біля села Добринів Рогатинського району Івано-Франківської області є городище в урочищі Замчище (Замчисько).

Городище знаходиться в лісі біля хутору Старий Добринів (в цьому хуторі залишилося дві хати), один кілометр на захід від села. На території хутора Старий Добринів є стара липа, під якою стоїть хрест.

Саме городище знаходиться в лісі, у трьох кілометрах на захід від села Добринів, у двох кілометрах на захід від хутора Старий Добринів. Якщо села Підвиння, Голодівка та хутір Старий Добринів (Старий Дібринів) об’єднати лініями, вийде трикутник, в центрі якого буде городище.

В цьому районі було багато давньоруських городищ і пізньосередньовічних замків. Якщо враховувати, що поблизу городища немає населених пунктів, то, швидше за все, фортеця була давньоруською. Не можна виключати варіант, що пізньосередньовічний замок був споруджений біля села, на основі якого планували створити містечко. Село могло зникнути в результаті татарського нападу, а без населеного пункту занепав і замок. Татари в ХVI столітті іноді знищували села настільки, що вони вже не відроджувалися. Хоча цей варіант малоймовірний, швидше за все городище поблизу Добринова було знищено монголо-татарами в ХІІІ столітті.

Є дані про знахідки крем’яних знарядь, античної монети поблизу хутора Старий Добринів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.