Археологія та стародавня історія Рожнятівського району

Рожнятівський замок - картина

Рожнятівський замок – картина

Рожнятівський район розміщується на Бойківщині. Цей передгірський край має багато поселень культури Карпатських курганів, давньоруські археологічні пам’ятки та середньовічні об’єкти – замки у Рожнятові та Перегінську.

Село Грабовець

Поселення культури карпатських курганів – на двох протилежних берегах безіменного потоку в урочищі Березовиця і Дощато, відкрите розвідкою в 1967 році. Розкопками 1968 року відкрито 4 споруди – дві заглиблені і три наземні з вогнищами. Могильник культури карпатських курганів – на полі Березовиця біля Грабовця.

Село Нижній Струтинь

Поселення культури карпатських курганів – на обох берегах безіменного потоку, в урочищі Селища, відкрите розвідкою в 1968 році. Могильник культури карпатських курганів – на плато лівого берега ріки Чечва, вкритого лісом, що знаходиться між селами Нижній Струтинь і Надіїв, в урочищі Жолоб. Досліджувався в 1912 році І.Коперницьким, а 15 курганів – у 1935 та 1937 роках.

На стрімкому березі ріки Чечва, в урочищі Замчище – городище, з двох боків захищене природними стрімкими схилами, а з третього – високим валом і глибоким ровом. У двох місцях виявлені сліди відкритих вогнищ з матеріалом часів Давньої Русі.

Поселення Нижній Струтинь І культури карпатських курганів, один кілометр на північний захід від села, урочище Жолоби, розмір – 5 гектарів.

Поселення Нижній Струтинь ІІ культури карпатських курганів, на північний захід від села, урочище Селище, розмір – 200 на 150 метрів.

Городище Нижній Струтинь ІІІ Київської Русі, північно-західна окраїна села, урочище Городище або Замчище, розмір – два гектари.

Курганний могильник Нижній Струтинь ІV культури карпатських курганів, розмір – 1,5 гектари.

Курганний могильник Нижній Струтинь V Київської Русі, в лісі, урочище Діброва, розмір – 1,5 гектарів.

Селище міського типу Перегінське

Городище Перегінське І в центрі селища, урочище Городище, розмір – 1 гектарів.

Урочище Ангелів – доменна піч.

Місто Рожнятів

Замок Скарбка, тепер – приміщення міліції, неподалік школи.

Читайте про Рожнятівський район.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *