Львівський книжковий форум видавців 2015 у місті Львів

На книжковому форумі представлені найкращі книги

На книжковому форумі представлені найкращі книги

Львівський книжковий форум видавців відбудеться 9 – 13 вересня 2015 року у місті Львів, на ньому будуть багато читачів, книговидавців, авторів, письменників. Цей форум буде досить масовим, оскільки з ним поєднуються багато фестивалів і культурних заходів – все в одному місці і в один час.

Львівський книжковий форум видавців 2015 у місті Львів

Діяльність громадської організації Форум видавців в 2015 році

Крім видавців, участь у форумі приймають і книготорговці

Крім видавців, участь у форумі приймають і книготорговці

Форум видавців проводиться з 1994 року у місті Львів в приміщенні Палацу мистецтв та на території палацу Потоцьких. Організація Форум видавців працює протягом року і в 2015 році окрім підготовки до масового заходу займалася такими заходами – Книгоманія, конкурс дитячого читання, “Культура проти пропаганди”, серія дискусій, “Час читати” – шкільний марафон читання, конкурс найкращої книги видавничого форуму, місяць авторського читання та підготовка до фуруму видавців і читачів.

Атмосфера на форумі

Сучасний книжковий магазин

Сучасний книжковий магазин

Декілька слів про атмосферу на форумі – в далеких дев’яностих роках, які ми вже встигли забути, не було чистого бізнесу в книговидавництві. Було багато ентузіазму, віри в світле майбутнє і оптимізму. Видавці книг (як і продавці) старанно працювали, однак ще не погрязли в бухгалтерії і були досить веселими і життєрадісними. Перші форуми проходили без чіткої організації, однак мали на меті багато живого спілкування. Був такий випадок, коли натовп з учасників форуму ходили вночі по Львову і горланили пісні, кричали. Їх зустрів офіцер міліції, однак коли з’ясував, хто ці люди, просто приставив до них міліціонера не для того, щоб зупинити знахабнілих книгарів, а для того, щоб охороняти їх від невдоволених перехожих.

Проходив час, форум почав отримувати фінансування і обростати грошима. Вдень могло бути дивне нагородження учасників форуму в оперному театрі (якийсь рік нагороджували навіть якимись цеглинами), увечері для всіх був фуршет за досить великі гроші (на який практично ніхто не ходив). Атмосфера загального братства в якийсь момент пропала, люди вечорами розбивалися на окремі групки і ходили по львівській Стометрівці, по черзі відвідуючи численні кафе. Однак це стало занадто масштабним дійством, щоб всіх збирати разом в неофіційній частині, книжковий форум перетворився в великий бізнес-проект. Це своєрідний книжковий фестиваль, на якому стало цікаво просто провести час, навіть якщо не маєш відношення до книговидавництва чи не любиш книги взагалі.

Форумчани турбуються про оформлення книжкових вітрин

Форумчани турбуються про оформлення книжкових вітрин

На форум видавці привозять багато новинок та дефіцитних видань. Наприклад дні форуму припадають на сезон шкільної літератури. Видавці дефіцитних книг, які могли би вислати потенційним покупцям, іноді привозять на форум, щоб краще себе представити. На книжкову подію їдуть багато відомих людей. Наприклад в день форуму, коли мали бути масові продажі книг, один з українських президентів відвідав форум, в цілях безпеки перекрили цілий поверх і цей чиновник неспішно ходив між порожніми рядами, а видавці книг в думках підраховували збитки від потенційно непроданих книг і неотриманих замовлень. Слід врахувати, що підприємці сильно вкладаються у цей форум – витрачають зусилля, час та великі гроші, тому після цієї події від багатьох чув, що більше на форум не приїдуть. Хоча участь іншого президента, який на форумі роздавав автографи на своїх книгах, люди сприйняли на ура, оскільки приміщення ніхто не перекривав і спілкування перетворилося в хороший атракціон.

Розкручені видавництва іноді ігнорують цю подію (або мінімально приймають участь), оскількільки зосереджуються на роботі з вже надбаними клієнтами. А для молодих видавців форум – це дуже хороший шанс. Також хороший шанс дає Львівський книжковий форум для авторів. Пам’ятаю, як Андрій Кокотюха, нікому не відомий письменник стояв посеред форуму у пошарпаному одягу, старому брудному взутті із декількома книжками в руках. Я тільки питав себе, хто ця загадкова ніко

На форумних стендах представлені різні книги з цілої України

На форумних стендах представлені різні книги з цілої України

му невідома постать з виглядом людини, яка щойно прийшла зі збору картоплі на полі. Однак ця неприглядна участь у форумі дала йому такий старт, що він зараз може приймати участь в різних телешоу і повчати людей уму-розуму. А вже розкрученні письменники на форумі збирають вершки уваги, купаючись у славі. Не буду називати імена, однак відомі літературні постаті люблять на книжкових вітринах спілкуватися з читачами і роздавати автографи. Тут можна зустріти авторів, які є улюбленими серед читачів, і форум часто перетворюється на з’їзд фанатів українських письменників.

Влада Львова, працівники міліції, ДАІ дуже позитивно ставляться до форумчан. Якщо мати при собі бейджик, перепустку з форума, всі радо вам допоможуть. Відчувається, що форум створює наплив людей до Львова, який дає багато коштів людям і міському бюджету.

Програма форуму видавців 9 – 13 вересня 2015 року

Гасло форуму – “Культура проти пропаганди”. Разом з міжнародним книжковим форумом видавців одній території і одночасно (палац мистецтв та палац Потоцьких) буде проводитися літературний фестиваль, буде вручена премія за номінацією “Найкраща книга Форуму видавців”, буде проведений фестивальний захід “Молода республіка поетів”, а також пройде благочинна акція, Ніч поезії та музики та бібліотечний форум, Поетичний потяг, Українсько-єврейські зустрічі, Тиждень сучасної української драматургії і, звичайно, великий книжковий ярмарок.

На форумі окрім видавців, письменників і читачів будуть зірки шоу-бізнесу та спорту, відомі політики, громадські організації, освітяни, перекладачі, журналісти.Будуть діяти тематичні майданчики – Жіноча тема, Кулінарія, Чоловічий клуб, Історична правда, Дитячий майданчик, Середня школа. Будуть авторські читання, презентації, лекції, майстер-класи та дискусії.

Країни-учасниці львівського книжкового форуму

Форум видавців відвідають громадяни Зімбабве, Єгипту, Китаю (вперше), а також Білорусії, Естонії, Бразилії, Латвії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Сербії, Фінляндії, Росії (минулого року їм було заборонено приймати участь у форумі), Франції (спеціальний гість форуму видавців у 2015 році). Люди часто згадуть про гостей з різних країн. Наприклад, легендою форуму став Паульо Коельо, який увечері втік з офіційної частини для того, щоб поспілкуватися зі звичайними людьми в одному з барів і тим самим сам добре порозважався, а можливо і отримав ідеї для наступних видань. Хотілось би, щоб книжковий форум перетворився в дійсно міжнародний, щоб він як магніт приманював найкращих майстрів пера з усього світу.

Цікаві події у Львові після видавничого форуму

Львівський фестиваль кави відбудеться з 24 по 27 вересня у Палаці Мистецтв. З 16 по 18 жовтня також у Палаці мистецтв буде проводитися Четверте національне свято шоколаду. З 23 по 25 жовтня на площі поблизу Палацу Мистецтв буде проведено Четверте свято сиру і вина у Львові, з 10 грудня 2015 року по 15 січня 2016 року на проспекті Свободи та площі Ринок буде Львівський Різдвяний Ярмарок. У 2016 році також буде багато цікавих подій – з 7 по 8 січня на Чернечій Горі у Музеї народної архітектури буде фестиваль вертепів “Спалах Різдвяної звізди”, 7 – 12 січня на Ринковій площі буде Свято пампуха, навесні у квітні в центральній частині Львова буде Фестиваль писанок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.