Фестиваль лемківської культури Дзвони Лемківщини

bychova_monastyryskaПерші фестивалі Дзвони Лемківщини мали назву Лемківська Ватра (під цією назвою фестивалі і надалі проводяться в різних місцевостях), проводилися в 1999 і 2000 роках в Гутиську Тернопільської області. Третій фестиваль відбувся в 2001 році в урочищі Бичова біля Монастириська, де спорудили стаціонарну сцену, вже під назвою «Дзвони Лемківщини». Далі фестивалі «Дзвони Лемківщини» відбувалися не як регіональні, а як всеукраїнські в 2002 – 2013 роках. Причому урочище Бичова облагороджувалося і забудовувалося новими спорудами. Фестиваль відвідували голови адміністрацій Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської областей, відбувалася урочиста хода вулицями Монастириськ. В 2014 році через війну на сході України фестиваль відмінили (як і більшість фестивалів України взагалі, традиції святкувань в цей рік було значною мірою порушені).

Програма фестивалю Дзвони Лемківщини у 2016 році

Сувеніри

Сувеніри

В Монастириськах може бути традиційна урочиста ход, можливі невеликі заходи поблизу пам’ятника Шевченкові, знаку Жертв депортації, покладання квіти у сквері, присвяченому Матері Божої загиблим на сучасній війні на сході України. Крім вітчизняних співаків, очікується приїзд творчих колективів з-за кордону. Майстер, класи, сувенірний ринок чекають на гостей фестивалю. Програма 2016 року є приблизною, на основі минулорічного свята в 2015 році.

Субота, 6 серпня 2016, місто Монастириськ

Співоче поле на лемківському фестивалі Дзвони Лемківщини біля Монастириськ

Співоче поле на лемківському фестивалі Дзвони Лемківщини біля Монастириськ

11 година – хода учасників по місту, яка завершується покладанням квітів Шевченкові, до пам’ятника депортації і фігури Богородиці. Можна буде оглянути музеї культури і побуту лемків в місті Монастириськ. Також урочистості відбудуться в музеї Володимира Гнатюка в селі Велеснів.

Субота, 6 серпня 2016, урочище Бичова, Лемківське село

Трибуна для глядачів перед сценою в Лемківському селі

Трибуна для глядачів перед сценою в Лемківському селі

12 година – відкриття містечка народних промислів (сувенірна ярмарка), презентація книг на лемківську тематику та кухні із лемківськими стравами.

13 година – урочистості, присвячені 70 річниці депортації лемків, урочисте відкриття фестивалю, яке буде супроводжуватися запаленням факелу Миру. Підняття державного прапора та стягу товариства “Лемківщина”.

14 година 30 хвилин – привітання урядовців та церковних діячів (буде Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук та інші церковні ієрархи)

15 годин 30 хвилин – виступи музикантів, співаків, також будуть проводитися ігри та змагання

16 година – дитяча ватра із виступами дитячих колективів

7 серпня 2016, місце дійства – Лемківське село, урочище Бичова

10 година – Служба Божа, молитися будуть поблизу каплички на Ватряному полі за мир в Україні

12 година – виступи творчих колективів

17 година – закриття Всеукраїнського фестивалю Дзвони Лемківщини

Традиційні лемківські фестивалі

Традиційні лемківські фестивалі приводяться на прикладі 2015 року. Подібні заходи очікуються в 2016 та наступних роках.

Капличка і дзвінниця на Ватряному полі, фестиваль Дзвони лемківщини

Капличка і дзвінниця на Ватряному полі, фестиваль Дзвони лемківщини

З 7 по 19 липня проводився лемківський фестиваль Лемківська Ватра у місті Ждиня у Польщі. 25 – 26 липня у Польщі в місті Зиндранова проводився міжнародний фестиваль за участю лемків “Од Русаль до Яна”. 1 – 2 серпня – фестиваль Дзвони Лемківщини біля міста Монастириська. Фестиваль Дзвони Лемківщини у 2015 році буде проходив 1 – 2 серпня в урочищі Бичова поблизу міста Монастириськ Тернопільської області. Це урочище спеціально обладнане сценами, альтанками, місцем для наметового табору і лемківської ватри. Тут щороку проводяться співочі ностальгічні вечори, щоб пригасити біль розлуки лемків із рідною землею і виявити їх любов до рідних місць. 1 – 2 серпня буде також відбувалася Проща у Крилосі, так що при бажанні можна було відвідати і Монастириськ і Крилос.

Сцена на фестивалі Дзвони Лемківщини

Сцена на фестивалі Дзвони Лемківщини

29 – 30 серпня лемками проводився фестиваль у селі Зимна Вода на Львівщині під назвою Гомін Лемківщини 2015. У жовтні буде проводився пісенний конкурс за участю лемківських творчих колективів “Пісні незабутого краю” у місті Городок Львівської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *