Археологія Володимирецького району

Кухня археологічної експедиціїКухня археологічної експедиції

Кухня археологічної експедиції

Володимирецький район Рівненської області містить два городища – в селах Бабка і Городець. Поселення – зарубинецької, городоцько-здовбицької, стжижовської, слов’янської та давньоруської культур.

Археологія Володимирецького району

Село Бабка

Провірка металодетектором долівки археологічного розкопу

Провірка металодетектором долівки археологічного розкопу

Поблизу села Бабка на правому березі ріки Стир – городище, досліджуване у 1957 – 1958 роках, виявлено залишки чотриьох жител і 13 господарських ям VII – VIII Століть нашої ери.

Село Бишляк

Поблизу Бишляка на піщаному березі ріки Стир – сліди поселення зарубинецької культури, виявлені І.П.Русановою у 1957 році.

Село Великі Телковичі

Поблизу Великих Телковичів вздовж берегів озера Острованого на піщаних дюнах розвідкою І.П.Русанової у 1957 році було виявлено стоянку доби мезоліту і поселення зарубинецької культури.

Село Великі Цепцевичі

В околицях Великих Цепцевичів – кілька давніх курганів.

Село Городець

Маркірування археологічних знахідок

Маркірування археологічних знахідок

За два кілометри від Городця в заплаві ріки Горинь в урочищі Бісова Гора – давньоруське городище майже овальної форми розміром близько 25 на 50 метрів, розташоване на горбі неправильно трикутної форми, що підноситься над болотом на 4 метри. Вздовж країв городища простежуються рештки погано збереженого кільцевого валу. Городище відоме з кінця ХІХ сотліття і обстежене у 1961 році. За 3,5 кілометрів від села – давньоруський курганний могильник з 60 насипів, розташованих у чотирьох групах. У 1899 році розкопано п’ять курганів часів Давньої Русі.

Село Зелениця

На піщаній дюні поблизу Зелениці – залишки майстерні крем’яних знарядь. У північно-східній околиці Зелениц на невеликому пісковому горбі в урочищі Підкозел – могильник зарубинецької культури. У 1937 році Я.Фіцке виявив кілька трупоспалень в ямах.

Село Каночичі

Поблизу Каночичів – знахідки крем’яного вістря списа стжимонської культури.

Село Красносілля

На дюні поблизу Красносілля – сліди стоянки доби мезоліту, виявлені Р.Т.Грибовичем у 1972 році.

Село Маюничі

На лівому березі ріки Стир біля мосту поблизу Маюничів – сліди поселення культури гребінцево-накольчатої кераміки, виявлені у 1935 році під час побудови мосту.

Село Мульчиці

Робота археологів - вид з висоти

Робота археологів – вид з висоти

На південно-східній околиці села на дюнах над правим берегом ріки Стир І.П.Русановою у 1957 році виявлено сліди стоянки доби мезоліту культур гребінцево-накольчастої кераміки і комарівської. На дюнах над берегом ріки Стир у південно-східному напрямку від Мульчинців – сліди поселення зарубинецької культури.

Село Нетреба

В околиці Нетребів на підвищенні серед боліт в урочищі Мак – залишки майстерні крем’яних знарядь.

Село Острівці

В околицях Острівців – знахідка крем’яного вістря списа стжижовської культури.

Село Половлі

За 1,2 кілометра на схід від Половлі в урочищі Камінь – залишки розробок племенами городоцько-здовбицької культури відкладів кременю. Виявлено у 1937 році і перевірено І.К.Свєшніковим у 1963 році.

Село міського типу Рафалівка (раніще Полиці)

В околицях Рафалівки – кілька давніх курганів.

Дивіться ще Гощанський та Березнівський райони.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.