Археологія та стародавня історія Корецького району

Свято-Троїцький жіночий монастир у місті Корець

Свято-Троїцький жіночий монастир у місті Корець

Корецький район Рівненської області цікавий тим, що у селі Черниця виявили частину давньоруської золотої гривні. У Сапожині – городище літописного міста Сапогинь.

Археологія та стародавня історія Корецького району

Село Копитів

В околицях Копитова знайдено крем’яне вістря списа Стжижовської культури.

Місто Корець

Склеювання стародавньої посудини

Склеювання стародавньої посудини

За один кілометр від міста Корець в напрямку до села Шатні на високому березі ріки Корчик – давньоруське городище ХІ – ХІІІ століть підтрикутної форми, розміром 52 на 63 метра, обведене подвійним валом до 2 метрів заввишки та ровом.

Село Морозівка

Поблизу Морозівки на лівому березі ріки Случ – слов’янське поселення VI – VII століть нашої ери, виявлене у 1965 році.

Село Сапожин

Поблизу Сапожина в урочищі Вал – давньоруське городище ХІ – ХІІ століть, розташоване на рівнині, оточене валом, залишки якого збереглися з південного та західного боків городища. З південного схожу помітний слід колишнього рову. Городище є залишками давньоруського міста Сапогинь, згаданого у літописі під 1151 роком. Обстежене у 1961 році.

Село Стовпин

На східній околиці Стовпина – давньоруське городище, розташоване на мису, що підвищується над долиною майже на 4 метра. Городище площею біля 35 на 65 метрів захищається стрімкими схилами підвищення, з напільного боку – глибоким ровом. Довкола городища розташовувалися його пригороди. Виявлене П.О.Раппопортом у 1961 році.

Село Устя

Стародавнє поховання

Стародавнє поховання

Поблизу Устя в урочищі Могилки – давньоруський курганний могильник, досліджуваний розкопками Я.Фіцке у 1937 році. Документація і матеріал розкопок не збереглися.

Село Харалуг

За півтори кілометра на схід від Харалуга – багатошарове поселення комарівської культури, могилянської групи раннього залізного часу та милоградської культури, досліджуване розкопками Л.І.Крушельницької у 1971 році.

Село Черниця

На території Черниці знайдена половина золотої давньоруської монетної гривні новгородського типу.

Якщо у вас є сайт і його потрібно розкрутити, вам потрібно seo продвижение сайта, яке допоможе підняти відвідуваність і знайти необхідних клієнтів для вашого бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.