Фестиваль вареників у Луцьку

Карбування пам'ятних монет - популярна розвага на фестивалях, у тому числі фестивалі вареників у Луцьку

Карбування пам’ятних монет – популярна розвага на фестивалях, у тому числі фестивалі вареників у Луцьку

Фестиваль вареників у місті Луцьк в 2015 році пройде 13 вересня в парку імені Лесі Українки. Це третій вареничний фестиваль в місті Луцьк.

Фестиваль вареників у Луцьку

Вареничні фестивалі в Україні

На фестивалях можна покататися на конях

На фестивалях можна покататися на конях

Фестивалі вареників – популярні в Україні. Зокрема на початку вересня 2015 році схожий фестиваль відбувся в Запоріжжі, щоправда менший за масштабами. На весні 2015 року відбувся великий фестиваль вареників у Буковелі, де навіть створили партію любителів вареників. Рекордний варених на подібному святі зварили в 2006 році в Черкасах, він мав вагу 70 кілограмів. Тоді ж в Черкасах спорудили пам’ятник варенику, який, на жаль, зараз демонтували.

Що подивитися у Луцьку

Найвидатніша пам’ятка Луцька – замок Любарта 13 – 14 століть, в якому є музей книги, музей дзвонів, художній музей, залишки Кафедрального храму Івана Богослова. У замку часто проводяться лицарські фестивалі та турніри, хоча не такі масштабні як лицарські фестивалі в Хотині. Також в Луцьку збереглася вежа Чарторийських і руїни замку 16 століття (по вулиці Драгоманова). Найстаріша цивільна споруда Луцька знаходиться на вулиці Кафедральній, цей житловий будинок споруджений в 16 столітті.

Також в місті Луцьк є багато стародавніх храмів – Кафедральний собор апостолів Петра і Павла з монастирськими спорудами, бернардинський костел 18 століття (зараз православна церква), синагога 17 століття, яка у минулому входила в систему міських укріплень, також є багато інших храмів у цьому стародавньому місті, справжній волинській столиці.

Програма луцького фестивалю вареників

Маленький лицар на фестивалі

Маленький лицар на фестивалі

Цей гастрономічний фестиваль має на меті популяризувати українську кухню. На фестивалі буде етнографічний ярмарок із численними сувенірами, багато вікторин та конкурсів, майстер-класи, головними з яких буде навчання ліпки вареників, козацькі розваги,  богатирські ігри, караоке, в якому зможуть прийняти участь всі бажаючі та святковий концерт.

Звичайно, головним персонажем свята буде вареник, якого можуть скоштувати всі бажаючі. Вареники будуть з різними начинками – картоплею, квашеною капустою, сиром, вишнями, чорницями та іншими начинками. Звичайно, крім вареників будуть млинці, шашлики та інші страви.

Кулінарія – приваблива тема, багато українців радше поїде на кулінарний фестиваль, такий як фестиваль вареників, ніж на лицарські бої, тому ця подія буде мати свого відвідувача.

Любителям куховарити в нагоді кухонні швейцарські ножі, які можна придбати в магазині подарунків ODDO. Також там можна придбати чохли та аксесуари для цих ножів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *