Фестиваль Гуцульська ріпа у Лазещині

Тут буде фестиваль Гуцульська ріпа 2015, Карпати біля Лазещини

Тут буде фестиваль Гуцульська ріпа 2015, Карпати біля Лазещини

Фестиваль Гуцульська ріпа в Лазещині в 2015 році відбудеться з 1 по 6 вересня. Картопля в горах називається ще гуцульский хліб, оскільки цей продукт врятував гуцулів від постійної нестачі харчів. В цей час якраз вибирають картоплю, готуючись до зими, яка в Карпатах буває дуже суворою. Фестиваль у Лазещині дозволяє людям відпочити від важкого збору урожаю і набратися сил для карпатської зимівлі. А туристам – це ще одна можливість торкнутися місцевих гуцульських традицій, які такі стародавні, цікаві та самобутні.

Програма фестивалю Гуцульська ріпа

Різноманітні сувеніри на ярмарку фестивалю Гуцульська ріпа

Різноманітні сувеніри на ярмарку фестивалю Гуцульська ріпа

На фестивалі Гуцульська можна спробувати різноманітні страви з ріпи-картоплі – варену, смажену печену, колочену, у вигляді палюшків, тертих пляцків (дерунів) вареників, гуцули вигадливі і зможуть здивувати великим вибором страв з картоплі.

Крім того будуть пропонуватися інші гастрономічні витвори – страви з бринзи, гуцульський куліш – банош,

Буде сцена з народними музиками і співаками та етноярмарок з виробами народних майстрів, гуцульськими сувенірами.

Що можна подивитися довкола фестивалю Гуцульська ріпа

Картопляне поле - саме час збирати гуцульську ріпу

Картопляне поле – саме час збирати гуцульську ріпу

Лазещина – найпопулярніше місце для сходження на найвищу вершина українських Карпат Говерлу, також біля Говерли є Петрос, друга за величиною вершина. Далі шлях Чорногірським хребтом пролягає на багато двохтисячників, високогірні озера (з яких найвідоміше Несамовите) аж до гори Піп Іван, яка відома своєю висотною обсерваторією під неофіційною назвою Білий Слон.

Старовинна гуцульська церква в Карпатах

Старовинна гуцульська церква в Карпатах

Лазещина – відоме місце своїми грибами, грибів довкола дуже багато, а зараз якраз грибний сезон. Потягом Івано-Франківськ – Рахів сюди щоденно їдуть не тільки фестивалити, а й за дарами лісу. Можна об’єднати корисне з приємним – збір грибів і відвідини фестивалю Гуцульська ріпа.

Після цього фестивалю можна відвідати фестиваль Гуцульська бринза, що буде проходити в Рахові 5 і 6 вересня чи ХХІІ Гуцульський фестиваль, який буде проходити 9 – 11 вересня у місті Надвірна. Неподалік – гірськолижний курорт Буковель, який приймає туристів цілорічно.

Гуцул з трембітою на гуцульському фестивалі

Гуцул з трембітою на гуцульському фестивалі

Західна Україна, Галичина, Карпати продовжують дивувати традицією святкування з найрізноманітніших приводів. Не зважаючи на важку ситуацію в державі і те, що в 2014 році було відмінено багато фестивалей, святкування відроджуються. Бо фестивалі – можливість не тільки відпочити, це ще й підтримка місцевих традицій і звичаїв, які не зникають не зважаючи на процеси глобалізації. Фестиваль Гуцульська ріпа у Лазещині – хороший карпатський гастрономічний фестиваль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *