Фестиваль “Гуцульська бринза” у Рахові 2015

Вироби з карпатської бринзи на фестивалі "Гуцульська бринза"

Вироби з карпатської бринзи на фестивалі “Гуцульська бринза”

5 – 6 вересня 2015 року у Рахові відбудеться фестиваль “Гуцульська бринза”, на якому можна скуштувати карпатські сири та інші страви гуцульської кухні.

Фестиваль “Гуцульська бринза” у Рахові 2015

Програма фестивалю “Гуцульська бринза”

Гуцульська бринза на етноярмарку

Гуцульська бринза на етноярмарку

Фестиваль присвячується поверненню з полонини гірських пастухів овець. Починається святкування урочистью ходою гуцулів у святковому вбранні. Цей марш буде супроводжуватися народною музикою та піснями. Парад буде прямувати на гору Буркут, де буде проходити святкування.

Основна страва фестивалю – солений сир із овечого молока – бринза. Цей сир традиційно виготовлявся на полонині за допомогою шлункового ферменту худоби – сичуги. На основі бринзи виготовляють різні страви, зокрема бринзу додають до вареників, кукурудзяної каші баноша, з бринзи роблять сирні коники, які дуже люблять їсти діти.

Гуцул з трембітою

Гуцул з трембітою

Також на фестивалі можна скоштувати вареники із різними начинками, високогірний вівчарський куліш, гуцульські страви вурда і токан.

Також на фестивалі будуть концерти народних виконавців, конкурси, змагання (на найкращу коломийку і гравця на трембіті), буде етноярмарок з місцевими гуцульськими сувенірами. Завершиться фестиваль гуцульською вівчарською ватрою – своєрідною шоу програмою на фоні карпатської ночі.

З фестивалю можна привезти гуцульські сувеніри – вироби зі шкіри, кераміки, дерева, овечої вовни, і звичайно з бринзи.

Що можна побачити по дорозі на рахівський гуцульський фестиваль

Сучасні гуцули з трембітою і барткою

Сучасні гуцули з трембітою і барткою

Біля Рахова є село Ділове, де зафіксовано географічний центр Європи, в селі Солотвино є солені озера з цілющою водою і властивістю тримати людину на поверхні. В Пилипці можна оглянути водоспад Шипіт, та піднятися канатною дорогою на гору Гимба (цей крісельний підйомник працює цілорічно), в селі Іза можна оглянути своєрідний музей виробів з лози, тут можна придбати вироби з цього матеріалу. В селі Келечин можна набрати мінеральну воду. В селах Крайниково і Данило можна оглянути старовинні дерев’яні храми, які споруджені у стилі карпатської готики. Ще багато чого можна оглянути у Закарпатській області – замки, гори, гірські курорти, термальні джерела все залежить від наявного часу і можливостей пересування. Сподіваємось, що фестиваль Гуцульська бринза в Рахові в 2015 році залишить хороші спогади.

Вишиванки, в них будуть учасники фестивалю Гуцульська бринза в Рахові в 2015 році

Вишиванки, в них будуть учасники фестивалю Гуцульська бринза в Рахові в 2015 році

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *