Археологія та стародавня історія Корюківського району

Булавка юхновської культури

Булавка юхновської культури

В Корюківському районі Чернігівської області городища є у селах Буда, Верхолісся, Самсонівка, Ховдіївка, Шишківка.

Село Білошицька Слобода

Поселення V – VII століть “Білошицька Слобода 1” за 600 метрів на південь від села, розмір – 2,5 гектарів.

Село Буда

Городище ранньозалізного віку та київської культури під назвою Шишка (Будянське) знаходиться в 250 метрах на південь від південно-східної частини села в урочищі Шишка в місці злиття безіменних струмків. Зарослий лісом майданчик городища обнесений двома лініями валів і ровом, в’їзд знаходився з південного сходу, розмір – 60 на 80 метрів, знайдено кераміку юхновської та пізньозарубинецької культури. Городище ранньозалізного віку та давньоруського часу “Дротянка” (“Колядин 1”) – за три кілометри на південний схід від села, за 600 метрів на південь від хутора Дротянка на правому березі ріки Мени в урочищі Колядин, розмір – 65 на 75 метрів. Поселення ранньозалізного віку та давньоруського часу “Буда 1” – за 150 метрів на захід від центральної частини села, розмір – 0,3 гектари. Поселення доби бронзи “Буда 2” – за 250 метрів на схід від південної частини села, розмір – 0,56 гектарів. Поселення доби бронзи “Буда 3” – за 400 метрів на південь від південно-східної частини села, розмір 1,8 гектарів. Поселення ранньозалізного віку Буда 4 – за 450 метрів на південний схід від села, розмір – 1,2 гектари. Посеелення ранньозалізного віку Дротянка 1 – за 1500 метрів на південь від села, розмір – 1,2 гектари. Поселення ранньозалізного віку Дротянка 2 – за 1,8 кілометрів на південь від південно-східної околиці села, розмір – 2,3 гектари. Поселення ранньозалізного віку Дротянка 3 – за 0,75 кілометрів на південний схід від села, розмір – 0,6 гектари.

Село Довга Гребля

Поселення XVII – XVIII століть Довга Гребля 1 – на захід від південної околиці селища. Поселення І половини І тисячоліття нашої ери, ХV – XVII століть Довга Гребля 2 – за 2600 метрів на захід від західної околиці селища. Поселення доби бронзи, XIV – XVI століть “Мис” – за 1600 метрів на захід від західної околиці селища.

Село Верхолісся

Городище давньоруського часу поблизу села, на правому березі ріки Мени, в урочищі Колодин 2.

Місто Корюківка

Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку Корюківка 1 – в центральній частині міста.

Село Костянтинівка

Поселення доби бронзи “Ількуча 1” – за один кілометр на південь від села, розмір – один гектар. Поселення Костянтинівка 1 – за 150 метрів на північ від села, розмір – 1,5 гектарів.

Село Лубенець

Поселення неоліту, доби бронзи – на околиці села.

Село Майбутнє

Неолітичне поселення Майбутнє 1 – на північно-східній околиці села Майбутнє.

Село Олійники

Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку та давньоруського часу “Вигор” за 1700 метрів на південний захід від південної околиці села. Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку Пилиненкове (Пилипкове) – за 1600 метрів на південний захід від західної частини села.

Село Парастовське

Давньоруське поселення Сельна – за північно-східною околицею села в урочищі Сельна, розмір 300 на 180 метрів.

Село Рейментарівка

Поселення доби бронзи та ХIV – XVII століть “Острів” – за 1200 метрів на південний схід від південної околиці села.

Село Савинки

Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку Валок – за три кілометри на південний захід від села.

Село Самсонівка

Поселення ранньозалізного віку, городище давньоруського часу Колядин 1 (Колодезь, Чепігін Городок) – за три кілометри на південь від села, розмір – 145 на 90 метрів.

Село Сядрине

Поселення доби бронзи – за селом на березі річки. Поселення давньоруського часу.

Село Ховдіївка

Городище ранньозалізного віку, зарубинецької культури, давньоруського часу – поблизу хутора, на західній околиці села, в урочищі Городок, розмір – 100 на 75 метрів. Північніше городища – посад 140 на 100 метрів.

Село Червоний Довжик

Поселення доби бронзи, ХIV – XVIII століть Бурачков 1 – за 1600 метрів на схід від північно-східної околиці села. Поселення XVI – XVIII століть Бурачков 3 – за 1400 метрів на південний схід від східної околиці села.

Село Шишківка

Городище ранньозалізного віку та давньоруського часу “Нарвенки” – за сім кілометрів на північний захід від села (при злитті ріки Снов і Ревни). Оточене болотом. Поселення часів неоліту і бронзової доби Гуліне 1 – за 5 кілометрів на північний захід від села, розмір – 40 на 70 метрів. Неолітичне поселення Гуліне 2  – за 5 кілометрів на північний схід від села, розмір 30 на 30 метрів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.