Замкові, краєзнавчі та археологічні сайти

Замок у Підзамочку

Замок у Підзамочку

В радянський час замки здебільшого перебували в руїнах, до них не було нікому справи. Олеський, Золочівський, Ужгородський, Кам’янець-Подільський, Хотинський, Білгород-Дністровський замки, фортеця у Судаку – в ці відреставровані фортеці привозили екскурсії, решту укріплень повільно руйнувалися. Після здобуття Україною незалежності зросла зацікавленість історією, почала з’являтися література про замки. Одна із найцікавіших книг – Замки та фортеці Західної України Ореста Мацюка. Також почали з’являтися сайти.

Замки

Найбільш значним сайтом про замки, храми і подорожі є http://castles.com.ua/. Його веде Ірина Пустиннікова, журналістка з Кам’янця-Подільського.

Толік-Форт колись мав хороший замковий сайт, у якого міг бути потенціал. Потім зніс цей сайт і почав робити сторінку у Живому журналі https://tolik-fort.livejournal.com/. Інформація була про шляхту, замки. Потім переключився на археологію, зокрема походи з металодетектором. З 2014 року сторінка не оновлюється.

Львівський дослідник веде сайт http://zamki-kreposti.com.ua/ та форум https://forum.zamki-kreposti.com.ua/. Ресурс цікавий тим, що розвивається не просто зусиллями однієї людини, всі зацікавлені можуть прийти на форум і доповнити інформацію про оборонну споруду. Багато інформації присвячено невеликим, маловідомим, зниклим укріпленням.

Краєзнавство

Сайт експедиції Дністер, яку щорічно організовує Товариство Лева. http://dnistrove.narod.ru/

Сайт фізика та краєзнавця Миколи Жарких http://www.m-zharkikh.name/. Дослідник багато подорожував, у нього великий чорно-білий фотоархів західнокукраїнських храмів. Також Микола Жарких веде краєзнавчі сайти Мисленне древо https://www.myslenedrevo.com.ua/ та Прадідівська слава http://www.pslava.info/.

Археологія

Сайт, присвячений пошуку пуло – дрібної російської монети за допомогою металодетектора Whites XLT http://xlt.narod.ru/. Є багато цікавих статей про пошук. Сайт давно не оновлювався, але не не втрачає своєї актуальності.

Форум любителів металопушуку та антикваріату Віоліті https://violity.com/. Має аукціон актикваріату. У минулому це був майданчик, де було комфортно спілкуватися тим, хто любить пройтися з металодетектором. Зараз сайт став значною мірою комерційним, не можна обмінюватися приватними повідомленнями, не можна залишатися підписами. Значної шкоди форуму завдали політичні сварки, через які багато тем закривалися і ліквідовувалися. Є багато цікавої інформації про подорожі, металопошук, археологію.

Форум військової археології https://reibert.info. Є аукціон антикваріату.

Форум Собиратель https://sobiratel.org/. Більшість розділів присвячені продажу антикваріату. Однак є розділи для спілкування любителів археології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.