Аннівське городище

СкіфПізньоскіфське городище на Нижньому Дніпрі біля села Дудчани Нововоронцовського району Херсонської області. Розташоване на правому березі ріки Підпільної, гирла Дніпра (нині – Каховське водосховище). Відкрите у 1913 році В.І.Гошковичем.

Розкопки на Аннівському городищі проводилися у 1984 – 1987 роках М.Й.Абікуловою, Н.О.Гаврилюк, Є.В.Черненком. Городище складалося з акрополю та передмістя. Акрополь захищався валом і ровом. На гребені земляного валу – кам’яна стына заввишки 2,5 метра (тришарова кладка – лицьові шари складалися з кам’яних брил, забутовка – з дрібного каменю та фрагментів кераміки).

Простежений вхід на городище та вжа біля входу. Вежа прямокутна розмірами 4,2 на 4,6 метра. З внутрішнього боку до неї було добудовано невелику напівкруглу будівлю. Будинки на акрополі кам’яні із значною кількістю приміщень. Простежене регулярне планування цієї частини городища.

У передмісті – садиби з глинобитних будинків на кам’яних цоколях. У будинках – глиняна підлога та вогнища, викладені каменем. Речовий комплекс: ліпна, червонолакова, сіроглиняна, світлоглиняна кераміка, амфори, вироби з каменю, кістки, металу. Іноді трапляються монети, фрагменти амфор з клеймами, граффіті. Датується городище ІІ століттям до нашої ери – ІІ століттям нашої ери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.