Археологія та стародавня історія Шосткинського району

Речі з розкопокВ Шосткинському районі Сумської області є багато неолітичних та одне мезолітичне поселення, що не характерно для цього регіону.

Село Богданівка

За 5 кілометрів на північний захід від Богданівки, на ділянці борової тераси ріки Десна, на вкритому лісом березі озера Спольне, що біля підніжжя тераси – поселення бронзового віку.

Посвята в археологиЗа 4,5 кілометрів на північний схід від села, біля західного берега озера Спольне, на невисокій дюні в заплаві лівого берега ріки Десна, в урочищі Мостище – поселення бронзового віку.

За 4,5 кілометрів на північний захід від села, біля західного берега озера Спольне, на мисоподібній ділянці борової тераси лівого берега ріки Десна, в урочищі Мостище, поруч з водокачкою – поселення бронзового віку.

За два кілометри на північний схід від села, на мисоподібному піщаному виступі борової тераси ріки Десна, неподалік від місця впадіння в неї ріки Шостка, на правому березі, в урочищі Гудимівка – поселення бронзового віку.

Село Ображіївка

За два кілометри на захід від села, на лівому березі ріки Десна, між гирлами річок Шостка та Івотка, в урочищі Каплунів берег – неолітична стоянка.

Село Пирогівка Богданівської сільської ради

На території села, біля церкви – поселення бронзового віку.

Обід в археологічному таборіЗа півкілометра на північний схід від села, на правому березі ріки Шостка, в урочищі Високе – поселення неоліту, бронзового віку.

За п’ять кілометрів на південний захід від села, в урочищі Другий Дубок, на мису борової тераси лівого берега ріки Десна – поселення неоліту, бронзового віку.

На північно-західній околиці Пирогівки, в урочищі Сергіївщина Дубина, в кінці вулиці Лугова, на ділянці борової тераси лівого берега ріки Шостка довжиною сто метрів – стоянка та поселення мезоліту, бронзового віку.

Село Собич

За два кілометри напівнічний захід від західної околиці села, біля лісництва і мисливського господарстква – поселення раннього залізного віку.

За п’ять кілометрів на північний захід від села, на невисокому мису борової тераси лівого берега ріки Десна, в урочищі Хвоїна – поселення бронзового віку.

За п’ять кілометрів на північний захід від села, в урочищі Степанків Хутір, на піщаному мису борової тераси лівого берега ріки Десна, 30 метрів ліворуч дороги до бази відпочинку – поселення бронзового віку.

Село Чапліївка

За два кілометри на південь від Чапліївки, в урочищі Круча, місце вкрите сосновим лісом на підвищеній заплаві ріки Десна – стоянка неоліту.

За півкілометра на захід від Чапліївки, в урочищі Борок, на мисоподібній ділянці борової тераси лівого берега ріки Десна – стоянка неоліту.

За один кілометр на захід від села (колишнє село Лушники), праворуч длороги до поромної переправи через ріку Десна, в урочищі Церковне – поселення неоліту та раннього середньовіччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *