Замок у селі Конюхи

Конюхи - зліва замок, справа - костел

Конюхи – зліва замок, справа – костел

Село Конюхи Козівського району Тернопільської області  колись було містом мало свій невеликий замок.

У часи Галицько-Волинського князівства тут було давньоруське городище Корсин (Корсів), яке було зруйноване татарами в середині ХІІІ століття і після того не відродилося. Якщо городище нам відоме з писемних джерел, очевидно воно було основою невеликого містечка.

Довший час про населений пункт нічого не було відомо, однак в 1440 році згадується містечко Конюхи. Через два роки, у 1442 році Конюхи ще раз згадуються в джерелах.

У 1530 році зазначалося, що місто було власністю С.Вендлинського, який споруджує замок, і, напевно міські укріплення.

У 17 столітті Конюхи знаходяться у власності Сенявських. В 1626 році місто пограбували татари, в 1648 році замок і місто зруйнували повстанці Хмельницького.

Наприкінці 1770 році власниками Конюхів є Любомирські, в 18 столітті перебувало у власності Потоцьких, які перебудували замок на палац.

Замок позначено на австрійських картах 50-х та 80-х років ХІХ століття. На карті 1914 року позначено замок, млин, костел. На карті 1923 року замку немає, позначена тільки одна будівля, яка була на території замку.

Біля замку був костел, який не зберігся. Однак будівлю сільської ради місцеві жителі називають “костелом”, значить вона перебудована з костелу, або збудована з матеріалу храму, або стоїть на його місці (чи поблизу). Очевидно, біля сільської ради і потрібно шукати залишки замку. Є інформація, що будівля була схожа на бережанський замок.

У селі була кам’яна дорога, яка вела до села Дрищів (зараз село Надрічне Бережанського району).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.