Замок у селі Конюхи

Конюхи - зліва замок, справа - костел

Конюхи – зліва замок, справа – костел

Село Конюхи Козівського району Тернопільської області  колись було містом мало свій невеликий замок.

У часи Галицько-Волинського князівства тут було давньоруське городище Корсин (Корсів), яке було зруйноване татарами в середині ХІІІ століття і після того не відродилося. Якщо городище нам відоме з писемних джерел, очевидно воно було основою невеликого містечка.

Довший час про населений пункт нічого не було відомо, однак в 1440 році згадується містечко Конюхи. Через два роки, у 1442 році Конюхи ще раз згадуються в джерелах.

У 1530 році зазначалося, що місто було власністю С.Вендлинського, який споруджує замок, і, напевно міські укріплення.

У 17 столітті Конюхи знаходяться у власності Сенявських. В 1626 році місто пограбували татари, в 1648 році замок і місто зруйнували повстанці Хмельницького.

Наприкінці 1770 році власниками Конюхів є Любомирські, в 18 столітті перебувало у власності Потоцьких, які перебудували замок на палац.

Біля замку був костел, який не зберігся. Однак будівлю сільської ради місцеві жителі називають “костелом”, значить вона перебудована з костелу, або збудована з матеріалу храму, або стоїть на його місці (чи поблизу). Очевидно, біля сільської ради і потрібно шукати залишки замку. Є інформація, що будівля була схожа на бережанський замок.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *