Замок Шашвар в селі Тросник

Дерев'яна готична церква у селі Тросник-Шашвар

Дерев’яна готична церква у селі Тросник-Шашвар

У селі Тросник Виноградівського району Закарпатської області колись був замок Шашвар. Село по-російськи називається Тростник, а угорська назва до 1946 року – Шашвар, що в перекладі означає “тростинова фортеця”.

Це один із найменш вивчених закарпатських замків. Місцезнаходження фортеці не визначене, про нього є відомості в істориків та легендах місцевих жителів. Фортеця була на правому березі ріки Тиса на південний захід від Виноградова, біля теперішнього (чи на території) села Тросник. Згадка тростини у назві наврят чи може говорити про те, що укріплення були з цього матеріалу. Швидше за все, фортеця була оточена болотами з тростиною, це характерно для замків півдня Закарпатської області, наприклад озерний замок у Дийді.

Замок був споруджений наприкінці Х століття угорцями, що прийшли колонізовувати ці землі. У хроніці «GestaHungarum» угорського хроніста Аноніма згадується «Угоча», яку пов’язують з Шашваром або Севлюшем (Виноградів). Після нападу монголів у ХІІІ столітті замок більше не відновлювався, однак згадується у творах угорських істориків у ХІХ – ХХ столітті.

Місце замку невідоме, однак на місцевості це повинен бути або непримітний горбок посеред заплави ріки, або мис, на якому можна було оборонятися.

Качественные окна, жалюзи, рольставни и ролеты, изготовление решеток и другие работы, связанные с естественным оконным освещением на сайте rich-okna.mk.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *