Замок Берегвар у селі Великі Береги

Озеро у Великих БерегахУ Берегівському районі Закарпатської області у селі Великі Бераги був берегварзький замок. Село у минулому також називали Береги, а замок – Берег, в угорських джерелах згадується як Нагіберегвар.

Історія замку Берегвар

Замок звели у селі Великі Береги на березі озера Чорний Мочар (зараз осушене), у заболоченій низовині на пагорбі, на правому боці ріки Боржава. Село Береги вперше згадується у 1214 році. Після татарської навали в 1241 році село відродилася. Після зруйнування татарами боржавського замку у Берегах угорці зробили центр комітату Берег.

Замок вперше згадується у 1261 році, хоча імовірно він існував і раніше. Цього року Бережський комітат був подарований церковній єпархії міста Егер. У 1271 році центром комітату стає місто Лампертсат (Берегово), воно знаходиться не далі як 10 кілометрів від села. Після перенесення центру комітату замок занепадає, про нього більше джерела не згадують. Зараз замчище стоїть пусткою. Іноді Берегваром називають ще палац Шенборнів поблизу Мукачева, тому слід відрізняти ці дві пам’ятки.

Стародавня історія Великих Берегів

У 14 столітті Береги стає містом, яке наприкінці століття були подаровані королем Федору Корятовичу.

У 1566 році турки спалили Береги, більшість населення було забрано до полону. Однак містечко відроджується і навіть отримує герб у вигляді голови бика. У 1590 році на місто напали війська трансільванського князя Андраша Баторі.

У 1633 році місто стає власністю князів Трансільванії Ракоці, однак у трансільвансько-польській війні містечко знову було знищено поляками.

логоBig DATA Hosting – сучасний сервіс, який надає послуги VDS/VPS серверів. Хостинг відрізняється надійністю, відсутністю відмов та наявністю декількох швидкісних каналів зв’язку і незалежними джерелами живлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.