Старовишнівецький замок в селі Старий Вишнівець

Карта Старого Вишнівця

Карта Старого Вишнівця

Старовишнівецький замок був в селі Старий Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Він проіснував з 14 по 15 століття, однак замчище збреглося донині.

Старовишнівецький замок в селі Старий Вишнівець

Історія старовишневецького замку

Старий Вишнівець був засновани на правому березі ріки Горинь біля тисячі років тому – тут було давньоруське городище. Очевидно воно називалося просто Вишнівець, однак з переносом населеного пункту на другий беріг ріки воно стало називатися Старим Вишневцем.

У 1395 році Вишнівець вперше згадується в писемних джерелах, тоді це село було у власності Дмитра-Корибута Ольгердовича. Цей князь споруджує у селі замок на невисокому пагорбі біля ріки, оточив його валами і ровами. Можливо основою укріплення було старе городище (яке було на той час не таким уже й старим, воно було пусткою тільки 150 років після нашестя Батия). Після зведення замку Старий Вишневець став містечком.

У 15 столітті на фортецю неодноразово нападають татари. Новим власником був Федір Несвицький, який син Дмитра-Корибута. Федір Несвицький мав гучний титул князя Подільського, Кременецького, Несвицького і Збаразького. Син Несвицького Солтан вперше став називати себе князем Корибут-Вишневецьким і значно укріпив замок.

У 1494 році Вишневець і старовишневецький замок були повністю зруйновані, замок більше не відновлювався.

Перенесення Вишнівця на лівий беріг Горині

Старий Вишнівець із супутника, у прямокутнику - приблизне місце розташування замчища

Старий Вишнівець із супутника, у прямокутнику – приблизне місце розташування замчища

Племінник Солтана Михайло Вишневецький відновив замок на лівому березі ріки Горинь, який був вищий і стрімкіший, звичайно, його було легше обороняти. Цей вишневецький замок, перебудований у палац, зберігся донині.

Старий Вишневець існував і надалі, однак перетворився в село, яке постачало новому Вишнівцю продукти.Замчище старовишнівецького замку збереглося на південно-західній околиці Старого Вишнівця. Це пустка, яка поросла деревами і кущами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *