Озерянський замок в селі Озеряни

Залишки замку в Озерянах

Залишки замку в Озерянах

Озерянський замок розміщений в селі Озеряни Борщівського району Тернопільської області. Зараз збереглася прямокутна башта із підвалами.

Озерянський замок в селі Озеряни

 

 

Костел Святої Анни в Озерянах

Костел Святої Анни в Озерянах

Поселення на місці Озерян існувало з ХІІ століття. Це село пройшло через два спустошливих татарських набіги – в середині ХІІІ століття і наприкінці 15 століття, у 1496 році.

Однак Озеряни не тільки змогли відродитися, а й стали містечком, саме під таким статусом населений пункт згадується у 1565 році. Місто швидко розвивалося, оскільки воно було частиною соляного шляху – а цей товар в середньовіччя давав найбільший прибуток у даній місцевості.

 

Очевидно у 16 столітті було споруджено муровани замок, який був зруйнований у другій половині 17 століття і після цього не відновлювався. Фортецю розібрали на будматеріал, а башта збереглася лишень тому, що її використовували у господарських цілях.

Озеряни були містом до початку ХХ століття, однак після Першої світової війни стали звичайним селом.

Залишки озерянської башти збереглися на висоту одного поверху, є добре збережені підвали. Можливо поблизу можна відшукати фундаменти інших замкови споруд. Взагалі існують сумніви в тому, чи була ця споруда частиною замку. Однак якщо враховувати міських тип поселення Озерян, то тут мали бути міські укріплення і замок, а архаїчність і масивність будівлі вказують на її оборонний характер. Так що найімовірніше це все ж була частиною озерянської фортеці. Також в Озерянах є величний костел святої Анни 1875 року побудови.

Башту можна відновити, тим більше що поблизу замок у Висічці, печера у Кривче і ще досить цікавого, бо Борщівський район на природу, археологію, історію та архітектуру дуже багатий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.