Куропатницький замок у селі Куропатники

Карта Куропатників

Карта Куропатників

Куропатницький замок був у селі Куропатники Бережанського району Тернопільської області. Замчище збереглося із слідами земляних валів.

Куропатницький замок у селі Куропатники

Куропатники – село, яке виникло на ріці Ценюв у давньоруський час. Біля села є урочище Монастир з цілющим джерелом. Вважається, що тут колись був укріплений монастир.

Після монгольського нападу ХІІІ століття село швидко відновилося і вже в 15 столітті було укріпленим невеликим містечком.

В 1531 році Куропатники офіційно стали містом, яке отримувало прибутки з торгівельного шляху, який вів зі Львова до Кам’янця.

У 16 столітті було споруджено замок, укріплення якого були поєднанням мурованих стін, земляних валів і ровів – така собі золота середина між потребами оборони і можливостями власників в його спорудженні та утриманні.

У 1626 році Куропатники були зруйновані татарами, замок також був захоплений і пограбований.

У 18 столітті Куропатники стають власністю Потоцьких, які на місці замку в 19 столітті споруджують винокурню.

На сьогодняшній день на замчищі збереглися незначні сліди валів та ровів.

Якщо вас цікавлять дивани або інші меблі, ви можете звернутися в інтернет-магазин Тасма Меблі. Купити диван Киев або в іншому куточку України просто – меблі в розібраному вигляді доставляються транспортними агенствами у будь-яке зручне місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.