Чортківський замок міг стати курортом

Чортківський замок

Чортківський замок

Чортків – місто, яке лежить на магістральній трасі, тому тут часто бувають туристи. Оглянути можна великий неоготичний костел 1619 року (який колись був частиною оборонного монастиря), який є одним із найкрасивіших на Західній Україні, Воскресенську церкву 1738 року, Успенську церкву 1635 року, ратушу та торгівельні ряди ХІХ ст. та руїни чортківського замку. Замок лежить під високою горою, він має п’ятикутну форму. Однак в часи, коли вогнепальна зброя не була дуже розвиненою, таке розміщення фортеці не заважало обороноздатності. А коли артилерія стала сильнішою, таке природне розміщення твердині сприяло швидкому занепаду через втрату стратегічного значення.

Історія чортківського замку

Наприкінці 14 століття в Чорткові споруджений дерев’яний замок, після чого дрібний феодал почав називатися Єжи Чартковський. На початку 16 століття інший власник Гольський надав місту магдебурзьке право і на місці дерев’яних стін спорудив кам’яні. У 1610 році чортківський замок був перебудований – споруджено палац та інші житлові споруди в дворі фортеці. В 1648 році замок було захоплено козаками. Згодом, коли укріплення захопили турки, тут була резиденція турецького паші Подільського пашалику. У 1699 році поляки повернули Чортків, замок відбудували. З того часу фортеця не мала оборонного значення, її використовували як палацово-адміністративний комплекс, потім як склади.

Чортківський замок сьогодні

Замок перебуває в руїнах, однак стіни і дві башти (усього їх було чотири) збереглися повністю. Розмір замку – 70 на 100 метрів. На території замку донедавна була автозаправка. Чортків як туристичний центр має значні перспективи – тут до Другої світової війни знайшли мінеральні джерела і планували перетворити місто на водолікувальний курорт. Зараз цю ідею можна відновити, оскільки околиці Чорткова відносно екологічно чисті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *