Відпочинок у Грузії

ХрамУ Грузії є гірськолижні та бальнеологічні курорти, старовинні храми, фортеці, карстові печери, національні парки. Відпочинок у Грузії – географія, митниця, транспорт, пляжі, гірські лижі, лікувальні курорти, історичні пам’ятки.

Географія

Великих міст у Грузії небагато – Тбілісі, Кутаїсі, Батумі. Є декілька невеликих міст – Горі, Зугділі, Поті. Також тут багато селищ та сіл. В Аджарії є багато лісів, тут розміщені чорноморські курорти. У Мцхеті багато християнських пам’яток. В Кахетії багато старовинних фортець, багато виноградників. В Сванетії в селах є багато старованних башт.

Гірськолижні курорти – Бакуріані, Гудаурі, є декілька зимових курортів у Верхнії Сванетії та Годердзі. Гірськолижний сезон триває з листопада по травень.

В Грузії біля 2 тисяч мінеральнит та термальних джерел. Тут є лікувальні грязі, магнетитові піски, лісове та морське повітря. Бальнеологічні курорти – Боржомі, Цхалтубо, Ахтала, Шові, Саірме.

На заході країни – субтропічний клімат, на сході перехідний клімат, від субтропічного до помірного. На узбережжі країни вологе і помірно спекотне літо, середня температура липня +25 градусів, середня температура взимку – +6 градусів. Чим дальше від Чорного моря, тим біль різким стаж клімат – до +40 градусів влітку та до 20 градусів морозу взимку. Сніг випадає на початку листопада і тримається до кінця березня. Протягом всього року випадає багато опадів.

Найкращий час для відвідування Грузії – травень, червень і вересень. В цей час на всій території країни тепло і сонячно, однак не надто спекотно. В липні – серпні можна відпочивати на березі Чорного моря та в горах, де не так спекотно. Замовити тур до Грузії можна на сайті  туристичного оператора АвикоТур https://aviko-tour.com.ua/country/gruziya/

Гори

Митниця

Для громадян України віза не потрібна. Потрібен поліс медичного страхування на весь термін поїздки.

Можна ввозити необмежені суми в іноземній валюті та не більш, як 25 тисяч грузинських ларі. Валюту від 2000 доларів краще задекларувати, тоді ці гроші можна буде вивезти з країни. Також потрібно задекларувати прикраси. Без мита можна ввезти до 100 кілограмів особистих речей.

Можна вивозити задекларовані дорогоцінності, валюту, яка була задекларована за останній рік, а також до 3000 грузинських ларі. Заборонено вивозити понад 4 купюр національної валюти одного номіналу без спеціальної довідки з Національного банку Грузії.

Більшість магазинів Tax free розміщена на території Тбілісі та Батумі. Для повернення податку потрібно купити у магазині Tax free покупку на суму від 200 грузинських ларі, отримати Tax free чек та товарний чек. Товар повинен бути куплений протягом останніх трьох місяців, повернуть 15% від супи покупки. Tax free не повертається на автомобілі, золото, дорогоцінне каміння, продукти, що швидко псуються, а також на товр, який звільнено від ПДВ.

Фортеця

Транспорт

Пересуватися по країні можна на маршрутках, автобусах, потягах і літаках. Найбільш популярний транспорт – автобуси і маршрутки, які пов’язують практично всі населені пункти Грузії. Грузинські маршрутки називаються «самаршруто» (хоча місцеві частіше називають їх звичним нам словом «маршрутка», ці автобуси очікують на пасажирів біля вокзалу або біля ринку. Пункт призначення зазвичай вказується на лобовому склі (найчастіше грузинською мовою). Маршрутка їде як тільки будуть заповнені всі місця, тому подорожувати краще зранку. Автобуси ходять по розкладу, переважно з 8 ранку до 6 вечора, вони трохи дешевші, ніж маршрутні таксі. Поїздка від Кутаїсі до Тбілісі коштує приблизно 20 ларі, з Тбілісі до Батумі чи Сванетії також буде коштувати біля 20 ларі.

На потягу можна доїхати з Тбілісі до Озургеті (10 годин), Кутаїсі (6 годин), Зугдіді (8 годин), Горі (одна година), Поті (5 годин).

Літаки щоденно літають по маршруту Тбілісі – Батумі, час у польоті – 40 хвилин. З аеропорту Натахтарі (поряд із Тбілісі) літають літаки міста Местія (Сванетія).

У Тбілісі є єдине у країні метро, також ходять автобуси, маршрутки, таксі, фунікулер до вершини гори Мтацмінда, каната дорога, як веде від площі Європи до фортеці Нарікала. В Батумі міські автобуси, маршрутки, в Боржомі з Батумі веде канатна дорога.

Між Боржомі та Бакуріані прокладена вузькоколійна дорога.

Монастир

Пляжі

Чорноморське побережжя Грузії тягнеться на 100 кілометрів. Курорт Урекі розміщений у 25 кілометрах на південь від Поті. Тут широкі пляжі складаються із чорного магнетитового піска (пісок сильно нагрівається від сонця, ходити без взуття по ньому важко). Біля берега є насадження з евкаліптів та сосен. Пляжі Урекі пологі та мілководні, до глибини потрібно йти біля 30 метрів. Завдяки цьому тут багато відпочиваючих з дітьми.

Пляжі курорту Анаклія схожі на пляжі Урекі. Пляжі Кобулетті з дрібної гальки і темного піску. На південь від Кобулетті є пляжі біля селища Чакві. Пляжі Гоніо і Зеленого мису вкриті галькою. На пляжах Кваріаті популярний дайвінг та снорклінг.

Пляжі Батумі вкриті галькою. Тут є понад 20 велотерміналів, на яких можна взяти велосипед напрокат. Це велике курортне місто з розвиненою туристичною інфраструктурою.

Батумі

Гірські лижі

На гірськолижному курорті Гідаурі популярний фрірайдинг, скі-тур, хелі-скі, слалом та швидкісний спуск. Висота селища над рівнем моря 2100 метрів, найвища точка лижної траси – 3250 метрів. Сезон триває з грудня по травень. В Гідаурі працює 7 канатних доріг, тут є 50 кілометрів трас, сноупарк та тюбінговий схил.

На курорті Бакуріані каталися на лижах ще в царські часи. В 1935 році тут розпочало роботу Гірськолижне фізкультурне училище. Тривалий час курорт Бакуріані був одним із основних баз радянської Олімпійської гірськолижної збірної, претендував на проведення Олімпіади 2014, зараз це один із найкращих спортивних курортів Кавказу. Кататися можна з листопада по березень. Є хороший сноу-парк. Довкола хвойні ліси, півгодини їзди на автомобілі – курорт Боржомі.

У Верхній Сванетії є не тільки стародавні сванські башти, але і гірські схили, які стали основою відразу двох курортів. На курорті Местіа є складні траси для спортсменів.

Новий курорт Тетнулді має біля 170 кілометрів трас (така довжина трас закладена у проекті курорту). У літній час тут функціонує альпіністський табір «Зесхо».

Наприкінці 2015 року у 100 кілометрах від Батумі відкрився новий гірськолижний курорт Годердзі. Тут випадає найбільше снігу серед усіх гірськолижних курортів.

Кавказ

Бальнеологічні та кліматичні курорти

На мінеральних водах Нунісі лікують псоріаз та екзему, повітря Кобулеті насичено часточками смоли соснови лісів.

У Батумі та на інших бальнеологічних курортах, які розміщені на морському узбережжі та біля підніжжя гір, лікують дихальну, серцево-судинну і нервову систему. Неподалік є курорт Боржомі, на якому лікують захворювання травлення.

На бальнеологічних та гірськокліматичних курортах Коджорі, Кікеті і Цагвері лікують малокрів’я, туберкульоз і бронхіальну астму. Кліматичним курортом вважається гірськолижний курорт Бакуріані.

Рафтинг

Християнські пам’ятки

Грузинська православна церква – одна із найдавніших християнських церков у світі. Головні християнські святині Грузії розміщені у першій столиці держави – Мцхеті, який іноді називають Другим Єрусалимом. Тут є собор Светіцховелі, на крутій скелі стоїть споруджений у VI столітті монастир Джварі. У Мцхеті є найстаріший у Грузії жіночий монастир Самтавро та печерний монастир Шіо-Мгвіме.

В Кутаїсі є монастир Моцамета, Гелатський монастир Богородиці і храм Баграта.

В Тбілісі знаходиться Бетанія, Успенська церква в Метехі, найстаріша церква грузинської столиці Анчісхаті (VI століття), Давидо-Гарджійський монастир).

В Кахетії є монастир Бодбе і замок Гремі. Неподалік від Боржомі є Зелений монастир, на південь від Боржомі є печерний монастирський комплекс Вардзія.

Церква

Історичні пам’ятки

Знамениті історичні пам’ятки:

 1. Фортеця Харцвісі ХII століття.
 2. Укріплене поселення Сігнахі, яке контролює Алазанську долину.
 3. Фортеця Гоніо.
 4. Монастир Гелаті.
 5. Сторожові башти Местії.
 6. Фортеця Тмогві.
 7. Оборонні спорудив в містечку Дманісі.
 8. Укріплені села Шатілі і Муцо.
 9. Скельний монастир Вардзіа, який був заснований царицею Тамарою у ХІІ столітті.
 10. Скельний монастир Давід Гарджа був споруджений у VI столітті.
 11. Печерне місто Уплісцихе. Тут знайшли стоянку первісних людей. Збереглося багато середньовічних споруд.
 12. Карстові печери Сатапліа і Цкалтубо мають довжину у декілька десятків кілометрів. В цих печерах є підземні ріки, озера, гроти.

Укріплення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.