Правила використання феєрверків

СалютФеєрверки належать до небезпечних предметів. Їх використання допустиме тільки повнолітніми і при дотриманні техніки безпеки. Як правильно вибрати та використовувати петарди, феєрверки, салюти, бенгальські вогні, хлопавки та інші пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети, які використовуються у святкуваннях.

Придбання

Рекомендації із придбання феєрверків

 1. Купуйте тільки сертифіковані феєрверочні вироби. Кожнен сертифікований феєрверочний виріб має обов’язкову інструкцію на українській мові. В інструкції вказані координати виробника, експортера, дата виготовлення виробу, термін зберігання і правила користування виробом, описані особливості застосування цього виробу і наведено короткий опис ефекту від використання. Всі написи повинні бути зроблені українською мовою безпосередньо на упаковці виробу, а не на окремому листку.
 2. На упаковці обов’язково пованен бути значок сертифікаційного центру і торговий знак того, хто офіційно розповсюджує цю вибухонебезпечну продукцію. Всі феєрверочні вироби, які призначені для реалізації населенню, підлягають обов’язковій сертифікації, тому на кожному такому виробі повинен бути сертифікаційний знак. Покупець може вимагати у продавця пред’явити сертифікат на феєрверочний виріб. Серйозні виробники і постачальники піротехніки розміщують на своїх виробах свій бренд чи товарний зна.
 3. Упаковка повинна бути цілою, сухою та непом’ятою. Вскривши упаковку, огляньте виріб, фітиль повинен бути обов’язково захищений (заклеєний) скотчем або стікером.
 4. Не купуйте вироби із простроченим терміном придатності.
 5. Купуйте феєрверочні вироби у спеціалізованих магазинах. Купить фейерверк дешево можна в інтернет-магазині Супер Салют super-salut.com.ua.

Піротехніка

Важлива інформація

Забороняється продаж феєрверочних виробів:

 • особам, які не досягли 18-літнього віку;
 • поштучно, поза заводською упаковкою;
 • виробів, які не мають обов’язкового сертифікату якості або знаку відповідності;
 • виробів, які не мають, або втратили ідентифікаційні ознаки;
 • з просроченим терміном придатності, слідами пошкодження (пошкоджена упаковка) і без інструкції з використання.

Зберігають феєрверочні вироби у закритому, сухому, прохолодному місці, яке провітрюється, в приміщенні не повинно бути легкозаймистих (пожежонебезпечних) речовин, також поряд не повинно бути батарей опалення. Зберігайте феєрверочні вироби у недоступному для дітей та домашніх тварин місці. Більшість феєрверків при їх правильному зберіганні зберігають свої властивості протягом декількох років. Строк придатності виробу повинен бути вказаний на упаковці.

Місто

Техніка безпеки

Щоби не травмуватися і не травмувати інших людей, при запуску піротехнічних виробів потрібно дотримуватися техніки безпеки:

 1. Уважно вивчіть документацію, яка входить у комплект із салютом.
 2. Феєрверк не є іграшкою для неповнолітніх, не давайте дітям в руки піротехнічну продукції і намагайтеся тримати їх на безпечній відстані.
 3. Не носіть петарди у кишенях.
 4. Дивіться на термін придатності. Не викристовуйте прострочений феєрверк.
 5. Не підходьте до феєрверку, який не спрацював, не намагайтеся погасити його, якщо він горить. Не розбирайте його. Якщо феєрверк не спрацював, його потрібно замочити у воді на 24 години і утилізувати з твердими побутовими відходами.
 6. Підпалюйте феєрверк на відстані витягнутої руки. Не можна направляти ракети і феєрверки на людей. Ракетит – це піротехнічні вироби підвищеної небезпеки. Іноді, при установці в сніг ракета може нахилитися, змінити напрямок і полетіти в натовп. Тому при використанні таких піротехнічний виробів, як ракети, необхідно слідкувати за тим, щоби їх пускові трубки були надійно зафіксовані на землі.
 7. Використовуйте салюти тільки на відкритому та рівному просторі, подалі від споруд, будівель та ліній електропередач. Не слід застосовувати салюти чи феєрверки при сильному вітрі.
 8. Зберігайте піротехніку у сухому і холодному місці.
 9. Після використання феєрверку приберіть місце запуску салюту (також потрібно прибрати хлопавки, бенгальські вогні, петарди) і вимийте руки. Переконайтеся, що залишили місце проведення феєрверку таким самим, яким воно було до використання піротехнічного виробу.
 10. Кожен піротехнічний виріб має інструкцію з використання. Знайдіть час, щоби уважно ознайомитися з цією інструкцією, це захистить вас від помилок, які можуть бути причиною травми, каліцтва чи навіть смерті.
 11. Купуйте піротехніку, салюти, феєрверки та інші піротехнічні вироби тільки у спеціалізованих магазинах і у сертифікованих постачальників.

У невмілих та безвідповідальних руках навіть безпечна річ може стати смертельно небезпечною. Більшість нещасних випадків при використанні піротехнічних виробів відбувається через безвідповідальність та недбалість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *