Замок в селі Старий Олексинець

Замок у Старому Олексинці, гравюра Наполеона Орди

Замок у Старому Олексинці, гравюра Наполеона Орди

У селі Старий Олексинець Кременецького району Тернопільської області був замок. Колись це була фортеця, потім неоготичний палац, зараз від нього залишилися невиразні руїни посеред чагарників.

Село було вперше згадано у 1430 році. Наступна згадка – у 1463 році, у грамоті вказується, що село належало Солтану з роду Збаразьких.

Замок був споруджений пізніше, перша згадка про Олексинецький замок – у 1583 році. Фортецю спорудили Вишневецькі (найбільше доклався Андрій Вишневецький), у власності яких був Старий Олексинець. Можливо на місці замчища було більш раннє укріплення, але про це нічого невідомо. У всякому разі мисовий пагорб, який вивищується на місцевості має хорошу природну оборону.

Вишневецькі грунтовно підійшли до спорудження замку, не робили його з дерева, як це було прийнято у 16 столітті, а відразу насипали бастіони за новою системою і облицювали їх каменем.

Стара фотографія замку

Стара фотографія замку

У другій половині 19 століття замок перебудував О.Ржищевський на неоготичний палацовий комплекс. На високій замковій горі. Фортеця була зруйнована у Першу світову війну.

Між двома світовими війнами палац відновили, у ньому проживали власники. Потім олексинецький замок дуже сильно постраждав у роки Другої світової війни. Радянські посадовці, не знайшовши застосування приміщенням, наказали розібрати палац, частина будівельного матеріалу пішла на вимостку місцевої дороги.

Зараз збереглися руїни бастіонів, кам’яне облицювання ще підтримує форму валів.

Якщо ви любитель смачного домашнього печива, подивіться, як приготувати пряники на кефірі http://prosto-recept.com/pryaniki-na-kefire/. На сайті є ще багато цікавих страв – салати, десерти, гарячі страви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.