Замок та міські укріплення у селі Городок

Карта Боплана

Карта Боплана

У селі Городок Заліщицького району був замок та міські укріплення. Фортеця позначена на картах Боплана ХVII століття та фон Міга 1782 року.

На території сільської ради є поселення трипільської, гава-голіградської та черняхівської культур, скіфські кургани та давньоруські могильники.

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

Перша згадка – 1418 рік (за іншими даними – 1018 рік), вже на початку ХV століття місто мало укріплення. В місті зупинялися купці, які пливли по Дністру з Чорного Моря до Галича. Фортеця також захищала переправу через Дністер.

Власниками міста були Язловецькі, Потоцькі.

Місто городок із замком та міськими укріплення можна побачити на карті Боплана. Замок із чотирма бастіонами видно на карті фон Міга 1782 року (один бастіон був зруйнований дорогою). Замок ще називають “шанці панни Марії”. Очевидно, після того, як замок занепав, його перебудували в шанець, який захищав переправу через Дністер.

На початку ХVIІI століття місто мало назву “Кулаків Город”.

У селі Городок є палац Борковського-Дуніна початку ХХ століття, якому розміщується школа. Є церква святого Михаїла 1795 року. Між селами Городок і Зозулинці є ботанічна пам’ятка природи “Стінка Городок-Костільники”

Приблизне місце розташування замку

Приблизне місце розташування замку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.