Археологія та стародавня історія Великописарівського району

Археологічний табір

Археологічний табір

У Великописарівському районі Сумської області серед археологічних пам’яток – городище і селище довкола нього в селі Попівка.

Село Березівка Катанської сільської ради

За сімсот метрів на схід від села, на дюні лівого берега ріки Восклиця – поселення № 1 бронзового віку.

В заплаві лівого берега ріки Ворсклиця, за 0,25 кілометрів на південь від поселення Березівка 1 – поселення № 2 бронзового віку.

Ікла кабана з давньоруського селища

Ікла кабана з давньоруського селища

На пагорбку в заплаві лівого берега ріки Ворсклиця – поселення № 3 бронзового віку.

За один кілометра н апівдень від центра села, на правому березі ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку.

За один кілометр на південний схід від МТФ, на краю першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку пізньої зарубинецької культури.

На південно-західній околиці села, 1,7 кілометри на південь – південний захід від МТФ, на краю першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку.

Селище міського типу Велика Писарівка

За два кілометри на південний захід від околиці селища, на схилах першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла (два кілометри на північний захід від цегельного заводу села Ямне – поселення раннього залізного віку.

За 1,25 кілометри на південний захід від околиці селища, на схилах першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла (2,3 кілометри на північний схід – схід від цегельного заводу села Ямне – поселення раннього залізного віку.

За два кілометри на південний захід від південної околиці селища, праворуч дороги до міста Охтирка – курган «Розкопана могила».

Село Дмитрівка

За 0,85 кілометрів на захід від цегельного заводу, ліворуч автодороги Велика Писарівка – Грайворон – курганний могильник.

Кераміка з розкопок

Кераміка з розкопок

Вздовж західної околиці Дмитрівки, 1,5 – 2 кілометри на південь – південний схід від цегельного завору – курганний могильник.

На території колишнього села Нова Рябина, 0,15 кілометри на захід від цегельного заводу, на краю і схилу першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення бронзового і раннього залізного віку.

Село Дружба Вільненської сільської ради

За 0,5 кілометра на захід від села, праворуч дороги до села Тарасівка – курганний могильник.

За 900 метрів на південний захід від села, ліворуч дороги до села Тарасівка – курганний могильник.

За 1,2 кілометра на захід від села, ліворуч дороги до села Тарасівка – курганний могильник.

Село Заводське Кириківської селищної ради.

Біля в’їзду до села з боку селища міського типу Велика Писарівка, між залізницею і автодорогою – курган.

Село Іванівка

За сто метрів на південний схід від околиці Іванівки, на схилі мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Ворскла – поселення бронзового віку.

За 800 метрів на південний схід від околиці села, на мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення бронзвого та раннього залізного віку.

Поселення раннього середньовіччя зі сходу прилягає до південно-східної околиці села, на краю першої надзаплавної ретаси лівого берега ріки Ворскла.

Село Їздецьке Вільненської сільської ради

Поселення бронзового віку з заходу прилягає до околиці села Їздецьке, зі сходу – до околиці села Широкий Берег, на останці в заплаві лівого берега ріки Ворсклиця.

Село Катанське

За півкілометра на північ – північний схід від східної околиці села, на мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення бронзового та ранньозалізного віку.

За триста метрів на південний схід від села, ліворуч дороги – курганний могильник.

За півкілометра на південний захід від селища, ліворуч дороги Кириківка – Солдатське – курганний могильник.

Селище міського типу Кириківка

За 600 метрів на південний захід від селища, ліворуч дороги при в’їзді до міста Охтирка – курганний могильник.

Село Копійки Ямненської сільської ради

За один кілометра на північ від села, два кілометри від села Розсоші, біля автодороги Велика Писарівка – Охтирка – курганний могильник.

За триста метрів на північний схід від села, біля повороту до нього від автодороги Велика Писарівка – Охтирка – курганний могильник.

Село Лугівка Попівської сільської ради

За три кілометри на північний схід від села, на високому корінному березі ріки Ворскла – курганний могильник.

Село Лукашівка Дмитрівської сільської ради

За півкілометра на південний захід від села, накордоні з Росією – курганний могильник.

Село Пожня

За двісті метрів на захід від південної околиці села, на східній частині мису високої заплави лівого берега ріки Ворсклиця – поселення неоліту, бронзового віку, раннього залізного віку.

За один кілометри на південний захід від південної околиці села, на краю першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку.

Село Попівка

За двісті метрів на схід від північно-східної околиці села, на останці першої надзаплавної тераси правого берега ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку.

Поселення бронзового або раннього залізного віку прилягає до західної околиці села, на останці першої надзаплавної тераси правого берега ріки Ворсклиця.

Городище і селище розвинутого середньовіччя – за 500 – 100 метрів на південний схід від Попівки.

За 1,7 кілометра на південний схід від Попівки з обох боків дороги до селища міського типу Велика Писарівка – курганний могильник.

Село Сидорова Яруга Добрянської сільської ради.

На території села, яка забудована садибами, в урочищі Забайкальське – поселення бронзового віку.

За 400 метрів на схід від Сидорової Яруги, на мису високої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскл – поселення бронзового та раннього залізного віку.

Село Солдатське

За триста метрів на північний захід від околиці Солдатського, на високому мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення бронзового віку.

За 500 метрів на південний захід від МТФ на північно-західній околиці села, на мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення бронзового та раннього залізного віку.

За 2,1 кілометра на південь-південний захід від МТФ на південно-західній околиці села, на краю першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворсклиця – поселення раннього залізного віку.

На північно-західній околиці села, на лівому березі ріки Восклиця, біля мосту по дорогі до села Ницаха – поселення бронзового та раннього залізного віку.

На західній околиці Солдатського поряд з птахофермою – поселення бронзового, раннього залізного віку та раннього середньовіччя.

Село Станичне Віленської сільської ради

За один кілометра на південний захід від східної околиці села, на схилі першої надзаплавної тераси правого берага ріки Ворсклиця – поселення бронзового віку, раннього залізного віку та раннього середньовіччя.

За 1,5 кілометри на південний схід – схід від східної околиці села, на мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Ворсклиця – поселення бронзового, ранньозалізного віку, раннього середньовіччя.

Село Стрілецька Пушкарка Попівської сільської ради

На високому корінному березі ріки Ворскла на північний схід від села – курганний могильник.

Село Ямне

За 1,5 кілометра на схід від цегельного заводу, на схилу першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення бронзового віук.

За один кілометра на південний схід від цегельного заводу, на схилу першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення бронзового віку.

За 1,75 кілометрі на схід від цегельного заводу, на схилі першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення бронзового віку.

За один кілометр на північний схід від села, на дюні в заплаві лівого берега ріки Ворскла – поселення раннього залізного віку.

За 600 метрів на південь від села, на дюні  в заплаві лівого бераг ріки Ворскла – поселення раннього залізного віку.

За 250 метрів на південний схід від цегельного заводу, на схилі першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Ворскла – поселення раннього залізного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.