В обласному центрі Суми серед археологічних знахідок є городище на місці колишнього села Тополі над річкою Псел.
В центрі міста на мису, утвореному долинами річок Псел, Стрілка – пізньосередньовічне поселення.
На північній околиці міста (колишнє село Тополі) є городище на мисі, який утворений долинами ріки Псел і ярами між Тополянська і Воровського. Середньовічне поселення на плато корінного берега ріки Псел.
На південно-західній частині міста, під сучасною забудовою по вулиці Павлова номер 13, 15, 18, 20 на південному схилі берега струмка, що впадає в ріку стрілку – без курганний могильник черняхівської культури.
На південно-західній околиці міста 2,1 кілометра від АЗС-6, ліворуч автодороги Суми – Ромни – курганний могильник.
За два кілометри на південь від міста, ліворуч об’їзної дороги – курган.
На східній околиці міста, на лівому березі ріки Псел, на ділянці берега найближчого до десятого мікрорайону штучного озера (гідрокар’єру), 30 метрів від опори ЛЕП № 32 – стоянка неоліту.
На східній околиці міста, на лівому березі ріки Псел, на ділянці березі штучного озера (гідрокар’єру), що праворуч грунтової дороги до колишнього села Баранівка – стоянка неоліту.
Між старим аеропортом, друкарнею і АЗС-3 – курганний могильник.
Колишнє село Ганнівка, Сумська міська рада, два кілометри на північний захід від залізничного переїзду, 100 – 150 метрів ліворуч автодороги Суми – Білопілля – курган.
Село Піщане, Піщанська сільська рада, за триста метрів від південь від села, надзаплавна тераса правого берега ріки Олешня – поселення раннього залізного віку.
У селі Піщане, Піщанської сільської ради, за 250 метрів на південь від першого поселення – поселення залізного віку.