Археологія та стародавня історія Буринського району

Археологічні розкопки городища

Археологічні розкопки городища

У Буринському районі Сумської області серед визначних археологічних пам’яток – городища у селах Дич, Ігорівка, Кубракове, Миколаївка (літописне місто Зартий).

Село Гвинтове

За один кілометр на північний схід від східної околиці села, на краю тераси лівого берега безіменного рівчака, на його перехресті з краєм тераси лівого берега ріки Сейм – поселення ранього залізного віку (київська культура III – V століття), та давньоруське поселення.

За 250 метрів на північ від північної околиці села, на вершині мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Сейм – поселення бронзового віку.

Село Дич Червонослобідської сільської ради

За півкілометра на північ від північно-східної околиці села (колишнє село Лухтівка), поблизу дороги до села Червона Слобода, на правому березі ріки Сейм і лівому березі її стариці – городище і селище раннього і розвинутого середньовіччя.

На західній околиці села, поруч з крайніми будівлями по вулиці Луговій – поселення бронзового віку, раннього середньовіччя (колочинська культура 5 – 7 століття).

Село Ігорівка Клепалівської сільської ради

За 150 – 200 метрів на південний схід від села, біля автодороги Суми – Путивль – курган.

На північно-східній околиці села, на мису лівого берга ріки Сейм – городище і селище розвинутого середньовіччя.

Село Кубракове Жуківської сільської ради

На північній околиці Кубракового, на правому березі ріки Терн, в урочищі Городище – городище і селище раннього залізного віку, розвинутого середньовіччя.

Село Миколаївка

Біля південної околиці села, в урочищі Валки (територія колишнього хутора Василівка) – городище і селище літописного міста Зартий.

Біля південної ооклиці села, в урочищі Валки, територія колишнього хутора Василівка, на невеликому полому мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Куриця, на схід і південь від городища – поселення раннього залізного віку, розвинутого середньовіччя.

Село Піски

За 250 метрів на південний захід від села, на північно-західній околиці села, на схилі мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Сейм, в урочищі Байдурівка – поселення раннього залізного віку (скіфська культура, VII – III століття до нашої ери) та раннього середньовіччя (колочинська культура V – VII століття).

На північно-західній околиці села, на східній кромці мису надзаплавної тераси лівого берега ріки Сейм – поселення раннього залізного віку, раннього середньовіччя (колочинська культура V – VII століття).

За 1,2 кілометри на південний схід від північно-східної околиці села, на краю мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Сейм – поселення неоліту, бронзового віку, раннього залізного віку.

На північній околиці села, на території колишнього села Глушець, на території городів, садиб по вулиці Куйбишева № 32 – 38, край мису надзаплавної тераси лівого берега ріуки сейм – поселення бронзового віку, раннього залізного віку.

За чотириста метрів на південний схід від птахоферми в полі, на лівому березі ріки Сейм – курганний могильник.

На правому березі ріки Сейм, на підвищенні навпроти східної околиці села, навпроти колишнього села Глушець, місце розмивається річко – поселення № 1 раннього середньовіччя.

На правому березі ріки Сейм, на підвищенні, що за 300 метрів на схід від поселення № 1 – поселення № 2 раннього середньовіччя.

На правому березі ріки Сейм, на підвищенні, що за 150 метрів на північний захід від поселення № 1 – поселення № 3 раннього середньовіччя.

На правому березі ріки Сейм, 750 метрів на північ від поселення № 1, на березі стариці – поселення № 4 раннього середньовіччя.

Село Сніжки

За 900 мерів на південний схід від села, праворуч польової дороги до села Вишневий Яр – курган.

Село Червона Слобода

За сто метрів на північний захід від південно-східної околиці села, на краю першої надзаплавної тераси правого берега ріки Оселець, поруч з місцем її впадіння в ріку Сейм – поселення бронзового віку.

Село Черепівка

За 1,5 кілометрів на південь від села, на правому березі ріки Терн – стоянка, поселення неоліту, бронзового віку.

Направому березі ріки Куриця, навпроти урочища Кут – поселення раннього залізного віку.

Село Чумакове Червонослобідської сільської ради

На околиці села Чумакове, на другій надзаплавній терасі лівого берега ріки Сейм, у гирлі балки, праворуч автородороги Суми – Путивль.

За 1,1 кілометр на південний схід від села, біля автодороги Суми – Путивль – курган.

Село Шевченкове Гвинтівської сільської ради

За два кілометри на північ від північної околиці Шевченкового, на мису першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Сейм – поселення бронзового віку, раннього залізного віку та розвинутого середньовіччя.

За 0,8 кілометра на північ – північний захід від північно-західної околиці села, 0,2 кілометра на північнй схід від мосту через рівчак на грунтовій дорозі Путивль – Гвинтове.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *