Археологія та стародавня історія Чутівського району

Кам'яні статуї кочівників

Кам’яні статуї кочівників

В Чутівському районі Полтавської області в селах Грякове та Нове Грякове було виявлено кам’яні скульптури кочівників. В районі багато курганів та черняхівських поселень.

Село Вільниця

На землях колгоспу на схід від села, за 5,5 кілометри, розташовано сім курганів.

Село Вільхуватка

В околиці села – кургани скіфського часу.

Село Водяне

Поблизу Водяного – поселення і сліди могильника черняхівської культури.

Село Грякове

Археологи за роботою

Археологи за роботою

На південь та південний схід від Грякового, за 1,5 – 3,5 кілометри, на землях колгоспу – десять курганів. У 1897 році в селі знайдено бронзову монету IV – початку III століття до нашої ери та залишки кам’яної скульптури кочівників ХI – ХIII століть.

Село Дондасівка

На північ від Дондасівки, за 1,5 кілометри, є три кургани, ще один курган розташований за 1,2 кілометри на схід від села.

Село Кантемирівка

В урочищі Хозари досліджувалося поселення та могильник черняхівської культури. На схід від села, за 0,5 – 2,5 кілометри, на землях колгоспу – десять курганів.

Село Нове Грякове

На північ Нової Грякової, за 0,5 – 2,2 кілометри, на землях колгоспу – десять курганів групами або поодинці. В селі знайдено кам’яну бабу кочівників.

Село Стінки

В околицях Стінок на землях колгоспу – 19 курганів, в тому числі: сім курганів на південній та 5 курганів на північній околиці села; шість курганів знаходяться на захід від села, за 0,5 – 1 кілометр, та один курган – на південний захід від села, за 4,2 кілометри.

Село Сторожове

На захід від села знаходяться три групи курганів, в тому числі: 5, 6 та 30 насипів скіфського часу. На правому березі ріки Коломак, на околиці села – могильник черняхівської культури.

Село Флоріка

На східній околиці Флорівки є три кургани. На західному березі балки в околиці села – поселення черняхівської культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.