У селі Чорний Острів Жидачівського району Львівської області був замок. Укріплення ще називають оборонним двором. Село знаходиться у 43 кілометрах на південний схід від Львова і у 12 кілометрах на північний схід від Жидачова.
На території сусіднього села Бориничі (які входять до сільської ради Чорного Острова) знайдено скарб римських монет і залізний меч скіфо-сарматського часу.
Село розташоване на ріці Суходілка. Перша згадка – 1461 рік, Єжи Струмило з Дімошина, львівський підкоморій, розмежував села Острів і Лучани.
Замок позначений на карті фон Міга 1782 року. Також про нього згадує Роман Афтаназі, який описуючи палац в сусідньому селі Бориничі (який теж був оборонним) вказує, що в нумізнатичній колекції Людвика Мицельського були монети польського князя Владислава Германа та короля Яна Казимира. Ці монети були зайдені на фундаментах замку сенявських в Острові (зараз – село Чорний Острів).
Згідно з картою фон Міга укріплення було квадратним, оточеним валом та ровом. На замковому майданчику було декілька споруд. Навпроти воріт був палац, зі сходу та заходу до валу прилягали господарські споруди.
На австрійській карті 1861 – 1864 років укріплень не видно, на замчищі є замковий палац.
На супутниковій карті на місці замчища видно чотирикутник, лінії валів і ровів видно слабо, очевидно на місцевості вони знищені, можливо, розорані.