Замок та палац у селі Тартаків

ПалацУ селі Тартаків Сокальського району Львівської області є палац, який споруджений на місці замку. Село знаходиться у 70 кілометрах на північний схід від Львова, у 8 кілометрах на схід від Сокаля.

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

Тартаків розміщений на лівому березі ріки Сколівка. Перша згадка – 1426 рік. У другій половині ХVI століття власниками була родина Тжцінських гербу Равіч. В середині ХVII століття власниками стали Потоцькі.

У 1685 році село стало містом. В середині ХVII століття власником села був  Францішек Салезій Потоцький. Його син, руський воєвода Щенский Потоцький (1753 – 1806) продав у 1781 році село разом із Кристополем (у Тартакові та Кристинополі були палаци) Адаму Понятовському. Адам Понятовський віддав село австрійському урядові в рахунок боргів перед державою. Австрійський уряд продав Тартаків з довколишніми селами Феліціану Росновському гербу Огоньчик. 

Австрійська карта 1861 - 1864 років

Австрійська карта 1861 – 1864 років

Донька Феліціана Росновського одружилася з Теодором Лянцкоронським. Донька Теодора Лянцкоронського Стефанія одружилася з Яном Урбанським, їхня донька Марія була власницею палацу до 1939 року.

Палац був збудований на місці замку, який був розібраний у 1898 році Збігнєвом Лянцкоронським. Зберігся фрагмент оборонного муру, який став частиною нового палацу. 

У Тартакові була оборонна ратуша, яку розібрали у 50-х роках ХХ століття. Палац згорів у 90-х роках ХХ століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.