Городище у селі Медвин

ПланВ селі Медведин Іванківського району Київської області є городище. Село Медвин розміщується у 70 кілометрах на північ від Києва, у 20 кілометрах на південь від Чорнобиля (колишній районний центр), у 35 кілометрах на північ від Іванкова (теперішній районний центр).

Карта Шуберта

Карта Шуберта

Це мисове давньоруське городище розміщується у двох кілометрах на захід на нижньому мисі правого берега ріки Тетерів в урочищі Городок. З напільного боку та з півдня зберігся вал та рів. Частина земляних валів розорана. Площа – 0,15 гектара (це площа майданчика, укріплення не враховуються). Знижений кінець мису довжиною 40 метрів до складу городища не входив.Укріплення оглянув в 1970 році М.П.Кучера. Він склав план, зібрав на поверхні городища давньоруську кераміку ХII – XIII століть. Серед підйомного матерілу зустрічається кераміка бронзової та раннньозалізної доби (милоградська культура, VII – I століття до нашої ери).

Хутір Городок

Хутір Городок

З напільного боку мис тягнеться на 110 метрів, тут трапляються уламки давньоруської кераміки, рідше серед підйомного матеріалу зустрічаються уламки посуду милоградської культури. Через 110 метрів від напільного валу городища є сліди прямолінійного підвищання, очевидно це залишки валу. Так що городище мало дитинець площею 15 арів та посад, який тягнеться на 110 метрів від дитинця. Імовірно, це було невелике давньоруське місто, яке було знищене монголо-татарами у 40-х роках ХІІІ століття.

Імовірне місце розміщення городища

Імовірне місце розміщення городища

На карті Шуберта між Медведином і Горностайполем є урочище “Городок”. На карті 1926 року на місці цього урочища є хутір під назвою Городок.

Мис, на якому імовірно міститься городище (якщо місце розміщення фортеці локалізовано вірно), заріс деревами та кущами.

Поблизу житлового комплексу Грінвіль Парк, що споруджується у Києві між двома районами – Лук’янівкою та Подолом є ринки, супермаркети клініки, стоматологічні центри, дитячі поліклініки. Для заняттям спортом застройщик гринвиль киев споруджує спортивні майданчики. Житловий комплекс розміщується поблизу центру української столиці – до Майдану Незалежності потрібно їхати власним автомобілем біля десяти хвилин, а отже для мешканців буде доступна вся інфраструктура центральної частини Києва, у тому числі школи, дитячі садки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.