Археологія та стародавня історія Тлумацького району

Курган у лісі біля Буківної

Курган у лісі біля Буківної

Тлумацький район тягнеться уздовж Дністра, тут є городище міста Биковен у Буківній. Тут були стародавні штольні з видобутку кременю, навколо них гуртувалися різні палеолітичні та неолітичні археологічні культури.

Село Антонівка (сільрада Олешів)

Палеолітична стоянка біля Антонівки

Палеолітична стоянка біля Антонівки

Поселення і майстерня біля гірничого кар’єру Антонівка І пізнього палеоліту та трипільської культури, північна окраїна села, урочище Червона Гора, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Антонівка ІІ трипільської культури, 1,5 кілометра на північний захід від села, урочище Лоза, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Антонівка ІІІ трипільської культури, 5 кілометрів на північ від села, урочище Чвертки, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Антонівка ІV пізнього палеоліту два кілометри на північ від села, урочище Над Лозою, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення і майстерня біля кар’єру Антонівка V пізнього палеоліту, трипільської культури, два кілометри на північ від села, урочище Над Лозою, розмір – 100 на 50 метрів.

Поля біля Антонівки всіяні патинізованим кременем

Поля біля Антонівки всіяні патинізованим кременем

Майстерня Антонівка VІ трипільсокої культури 1,5 кілометрів на північ від села, урочище Пожирниця, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення і майстерня Антонівка VІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, 2,5 кілометрів на північний захід від села, урочище Буковенська Сіножать, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Антонівка VІІІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, два кілометри на північ від села, урочище Корчунок, розмір – 100 на 200 метрів.

Село Вікняни

Курганний могильник Білогірка І підкарпатської культури шнурової кераміки, подільська група, у лісі, урочище Росош.

Курганний могильник Білогірка ІІ підкарпатської культури шнурової кераміки, комарівська культура, у лісі й на полі, урочище Кам’яні Ліски, розмір – три гектари.

Поселення Білогірка ІІІ пізнього палеоліту, на південний захід від села, урочище Липки, розмір – 100 на 80 метрів.

Майстерня Білогірка ІV пізнього палеоліту 1,5 кілометра на південь, урчоище Крисина, розмір – 100 на 200 метрів.

Майстерня Білогірка V пізнього мезоліту 1,5 кілометра на південь від села, урочище Крисина, розмір – 100 на 150 метрів.

Майстерня біля кар’єру Білорірка VІ мезоліту три кілометри на схід від села, урочище Товтри, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня Білогірка VІІ Київської Русі 2,5 кілометри на південний схід від села, урочище Вивозець, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Білогіргка VІІІ трипільської кульутри, південно-східна окраїна села, урочище Вивозець, розмір – один гектар.

Поселення Білогірка ІХ пізнього палеоліту, мезоліту, урочище Летячка.

Майстерня біля кар’єру Білогірка Х трипільської культури, 0,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Летячка, розмір – 150 на 150 метрів.

Поселення Білогірка ХІ мезоліту, 1,7 кілометра на південний схід від села, урочище Летячка, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Білогірка ХІІ мезоліту, 1,4 кілометрів на південний схід від села, урочище Летячка, розмір – 120 на 100 метрів.

Майстерня біля гірничого кар’єру Білогірка ХІІІ трипільської культури 1,2 кілометра на південний схід від села, урочище Сторониця, розмір – 250 на 100 метрів.

Майстерня біля гірничого кар’єру Білогірка ХІV трипільської культури 0,8 на південний схід від села, урочище Сторониця.

Майстерня біля гірничого кар’єру Білогірка ХV трипільської культури, 0,7 кілометрів на південний схід від села, урочище Кобила, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Білогірка ХVІ трипільської кульутри 0,3 кілометра на південний схід від села, урочище Кобила, розмір – 250 на 80 метрів.

Майстерня біля гірничого кар’єру Білогірка ХVІІ трипільської кульутри 0,5 кілометра на південний схід від села, урочище Над Церквою.

Поселення Білогірка ХVІІІ пізнього палеоліту 200 метрів на південний схід від села, урочище Над Церквою, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Білогірка ХІХ голіградської культури фракійського гальштату, 400 на південний схід від села, урочище Над Церквою, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня біля гірничого кар’єру Білогірка ХХ трипільської культури 0,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Гора, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Білогріка ХХІ мезоліту 0,8 кілометрів на південний захід від школи, урочище Грабник, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Білогірка ХХІІ культури шнурової кераміки 1,5 кілометрів на південний захід від школи, урочище Римнички, розмір – 100 на 100 метрів.

Село Бортники

Курган Бортники І невизначеної приналежності в околицях села, урочище Могила, розмір – 30 на 30 метрів.

Село Братишів

Грунтовий могильник Братишів І культури кулястих амфор два кілометри на південний захід від села, урочище Глинище, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Братишів ІІ комарівської культури, два кілометри на південний захід від села, урочище Глинище, розмір – 100 на 50 метрів.

Курганний могильник Братишів ІІІ раннього заліза 1,5 кілометрів на північний захід від села, урочище Могилки або За Дібровою, розмір – один гектар.

Поселення Братишів ІV раннього заліза 1,5 кілометри на північний захід від села, урочище За Дібровою або Могилки, розмір – один гектар.

Поселення і майстерня Братишів V пізнього палеоліту, трипільської культури, 1,5 кілометрів на захід від села, урочище Вовча Гора, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Братишів VІ пізнього палеоліту, 1,5 кілометрів на захід від села, урочище Вовча Гора, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня біля гірничих виробок Братишів VІІ трипільської культури, 1,5 кілометрів на захід від села, урочище Воча Гора, розмір – 50 на 80 метрів.

Поселення Братишів VІІІ трипільської культури, 1,5 кілометрів на захід від села, урочище Вовча Гора, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Братишів ІХ пізнього палеоліту, мезоліту, 1,5 кілометрів на захід від села, урочище Вовча Гора, розмір – 50 на 100 метрів.

Поселення і майстерня Братишів Х мезоліту, трипільської культури, в околицях села, урочище Ковалівка, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселенн Братишів ХІ бронзової доби, в околицях села, урочище Говди, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Братишів ХІІ пізнього палеоліту, в околицях села, урочище Говди, розмір – 50 на 80 метрів.

Село Будзин

Поселення Будзин І пізнього палеоліту, південна окраїна села, урочище Березина, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Будзин ІІ пізнього палеоліту, південна окраїна села, урочище Під Березиною, розмір – 100 на 100 метрів.

Село Буківна (сільрада Олешів)

Городище Биковена у Буківній

Городище Биковена у Буківній

Давньоруське городище літописного міста Биковен.

Місцезнаходження давньоруських матеріалів – на східній околиці села Буківна в урочищі Боронів. Серед знахідок дві зернотерки та фрагменти кераміки, пам’ятка досліджена розвідками М.М.Клапчука 1972 року.

Поселення Буківна І пізнього палеоліту, північна окраїна села, урочище Говди, розмір – 300 на 200 метрів.

Курганний могильник Буківна ІІ комарівської культури, західна окраїна села, урочища Над Толокою, Толока, Бучина, розмір – 400 на 50 метрів.

Поселення і городище Буківна ІІІ пізнього палеоліту, мезоліту, культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської кульутри, культури шнурової кераміки, комарівської культури, голіградської культури фракійського гальштату, раннього заліза, ранніх слов’єн, Київської Русі, східна окраїна села, урочище Городище, розмір – 10 гектарів.

Курган у лісі біля Буківної

Курган у лісі біля Буківної

Поселення та майстерня Буківна ІV пізнього палеоліту, трипільської кульутри, 0,5 кілометрів на схід від села, урочище Заруба, розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення та майстерня Буківна V пізнього палеоліту, культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, 600 метрів на схід від села, урочище Церквище (Заруба), розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення Буківна VІ пізнього палеоліту, підкарпатської культури шнурової кераміки, Київської Русі, один кілометр на схід від села, урочище За Зарубом, розмір – 300 на 300 метрів.

Поселення Буківна VІІ пізнього палеоліту, 2,7 кілометрів на південний схід від села, урочище Діброва, розмір – 200 на 200 метрів.

Поселення Буківна VІІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, 2,6 кілометрів на південний схід від села, урочище Діброва, розмір – 100 на 100 метрів.

Церква в Буківній

Церква в Буківній

Поселення Буківна ІХ 2,9 кілометрів на південний схід від села, урочище Діброва.

Поселення Буківна Х пізнього палеоліту, 2,5 кілометрі на південний схід від села, урочище Діброва, розмір 200 на 200 метрів.

Майстерня Буківна ХІ трипільської кульутри, 1,2 кілометри на південний схід від села, урочище Переросло, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення і майстерня Буківна ХІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, комарівської культури, один кілометр на південь від села, урочище Боронівка, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення і майстерня Буківна ХІІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, 0,3 кілометри на південний схід від села, урочище Боронівка, розмір – 150 на 50 метрів.

Поселення Буківна ХІV пізнього палеоліту, мезоліту 1,8 кілометрів на південний схід від села, урочище Помірки, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення і майстерня Буківна ХV пізнього палеоліту, трипільської кульутри, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, південна окраїна села, східна частина урочища Мочар, розмір – 300 на 150 метрів.

Поселення і майстерня Буківна ХVІ пізнього палеоліту, тирпільсокї культури, південна окраїна села, західна частина урочища Мочар, розмір – 2 гектари.

Поселення і майстерня Буківна ХVІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, південна частина села, садиба Рудака М.П., розмір – два гектари.

Курганний могильник Буківна ХVІІІ комарівської культури, південно-західні окраїна села, урочище Могилки, розмір – 1,5 гектарів.

Поселення і майстерня Буківна ХІХ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, комарівської культури, 0,5 кілометрів на південний захід від села, урочище Могилки, розмір – два гектари.

Майстерня і поселення Буківна ХХ трипільської культури, комарівської культури, голіградської культури фракійського гальштату, 300 метрів на південь від села, урочище Бойки, розмір – 4 гектари.

Поселення і городище Буківна ХХІ раннього мезоліту, трипільської культури, підкарпатської культури шнурової кераміки, голіградської кульутри, раннього заліза, 0,5 кіометрі на схід від села, урочище Замчище.

Гірничі штольні Буківна ХХІІ трипільської культури двісті метрів на південний схід від села,, урочище Під Городищем (Тимкові Ями).

Майстерня і поселення Буківна ХХІІІ трипільської культури, Київської Русі, в околицях села, урочище Підгородище, розмір – два гектари.

Поселення і майстерня Буківна ХХІV мезоліту, трипільської культури, Київської Русі, розмір – два гектари.

Поселення і майстерня Буківна ХХV пізнього палеоліту, мезоліту, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, східна окраїна села, урочище Ланок і Городи, розмір – чотири гектари.

Поселення Буківна ХХVІ пізнього палеоліту, культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, бронзової доби, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, північно-східна окраїна села, урочище Корчівка і Посіч, розмір – три гектари.

Поселення Буківна ХХVІІ пізнього палеоліту, на північно-західній окраїні села, урочище Панський Двір, пізній палеоліт, розмір – один гектар.

Поселення Буківна ХХVІІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, 800 метрів на південний схід від села, урочище За Степом, розмір – три гектари.

Поселення Буківна ХХІХ Київської Русі, один кілометр на південний схід від села, урочище За Степом, розмір – два гектари.

Поселення і майстерня Буківна ХХХ раннього мезоліту, трипільської культури, триста метрів на південний схід від села, урочище Фостунівка, розмір – три гектари.

Поселення Буківна ХХХІ пізнього палеоліту, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, триста метрів на південь від села, урочище Боронівка, розмір – два гектари.

Курган Буківна ХХХІІ невизначеної приналежності, південна окраїна села, урочище Музей.

Майстерня і поселення Буківна ХХХІІІ трипільської кульутри, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, 0,8 кілоетра на південний схід від села, урочище Боронів, розмір – чотири гектари.

Поселення і майстерня буківна ХХХІV пізнього палеоліту, трипільської культури, Київської Русі, один кілометр на південний схід від села, урочище Ченче, розмір – три гектари.

Поселення і майстерня Буківна ХХХV голіградської культури фракійського гальштату та Київської Русі, 1,3 кілометра на південний схід від села, урочище За Степом, розмір – чотири гектари.

Поселення Буківна ХХХVІ трипільської культури, 1,2 кілометра на південний схід, урочище Переросло, розмір – чотири гектари.

Гірничі штольні Буківна ХХХVІІ трипільської культури, 1,4 кілометра на схід від села, урочище Під Ченче, розмір – один гектар.

Гірничі штольні Буківна ХХХVІІІ трипільської культури, один кілометр на південний схід від села, урочище Провалина Під Зарубина, права частина правого схилу, розмір – 0,5 гектари.

Гірничі штольні Буківна ХХХІХ трипільської культури, правий схил, середня частина урочища Провалина Під Зарубами.

Гірничі штольні Буківна ХL трипільської культури, 0,7 кілометрів на північний схід, урочище Провалина Під Зарубами, правий схил, ліва частина, розмір – 0,5 гектара.

Гірничі штольні Буківна ХLI трипільської культури, 0,8 кілометрів на схід від села, лівий схил урочища Провалина Під Зарубами (Під Замчищем), розмір – 0,5 гектари.

Гірничі штольні Буківна ХLІІ трипільської культури, 0,5 кілометра на схід від села, правий схил учроища Провалина Під Стельмаховим, Під Замчищем, розмір – 0,5 гектари.

Гірничі штольні Буківна XLIII трипільської культури, 0,6 кілометра на схід від села, лівий схил урочища Провалина, Під Стельмаховим (Під Ланком), розмір – 0,5 гектари.

Поселення Буківна ХLIV трипільської культури, 0,7 кілометрів на північний схід, урочище Коло Переводу, розмір – 1,5 гектари.

Майстерня біля гірничого кар’єру Буківна ХLV трипільської культури, 0,3 кілометра на північ, урочище Говда, розмір – три гектари.

Поселення Буківна ХLVІ бронзової доби, північна окраїна села, урочище Під Говдою, розмір – 1,5 гектари.

Майстерня Буківна ХLVІІ трипільської культури, південно-східна окраїна села, урочище Під Замчищем, розмір – 1,5 гектари.

Поселення Буківна ХLVІІІ голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, південно-західна окраїна села, урочище Задвір’я, розмір – два гектари.

Городище Буківна ХLІХ голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, 3,8 кілометри на північний захід від села, урочище Спаське, розмір – три гектари.

Село Гавриляк

Курган Гавриляк І невизначеної приналежності, на окраїні села, урочище Могила, розмір – 50 на 50 метрів.

Село Гарасимів

Поселення Гарасимів І пізнього палеоліту, 0,5 кілометрів на північний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 50 на 80 метрів.

Поселення Гарасимів ІІ пізнього палеоліту, 0,5 кілометрів на північний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 50 на 60 метрів.

Поселення Гарасимів ІІІ пізнього палеоліту, 0,4 кілометра на північний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Гарасимів ІV пізнього палеоліту, 0,3 кілометра на північний схід від села, урочище Кам’янка.

Поселення Гарасимів V пізнього палеоліту 0,6 кілометрів на північний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 60 на 80 метрів.

Поселення Гарасимів VІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, один кілометр на схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Гарасимів VІІ пізнього палеоліту, 0,9 кілометрів на південний схід від села, урочище Кам’янка, розмір -150 на 100 метрів.

Поселення Гарасимів VІІІ пізнього палеоліту, один кілометр на південний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Гарасимів ІХ пізнього палеоліту, 0,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Гарасимів Х пізнього палеоліту, 0,3 кілометра на південь від села, урочище Кам’янка, розмір – 50 на 90 метрів.

Поселення Гарасимів ХІ пізнього палеоліту, 0,6 кілометрів на південний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – 0,1 гектари.

Поселення Гарасимів ХІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, 0,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Кам’янка, розмір – один гектар.

Поселення Гарасимів ХІІІ пізнього палеоліту, східна окраїна села, урочище Кам’янка, розмір – 50 на 70 метрів.

Поселення Гарасимів ХІV пізнього палеоліту на південно-західній окраїні села, урочище Обіч, розмір 100 на 50 метрів.

Поселення Гарасимів ХV пізнього палеоліту на південно-східній окраїні села, урочище Обіч і Кінська, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Гарасимів ХVІ пізнього палеоліту на південно-східній окраїні села, урочище Кінська, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Гарасимів ХVІІ середнього палеоліту, пізнього палеоліту на східній окраїні села, урочище Деренок, розмір 100 на 70 метрів.

Поселення Гарасимів ХVІІІ трипільської культури на південній окраїні села, урочище Над Каменем, розмір – 2 гектари.

Майстерня Гарасимів ХІХ трипільської культури, на південній окраїні села, урочище У Жолобі, розмір – 1 гектар.

Поселення Гарасимів ХХ мезоліту на південній окраїні села, урочище Лиски, розмір – два гектари.

Поселення Гарасимів ХХІ мезоліту, на південній окраїні села, урочище Під Обіччю, розмір – три гектари.

Поселення Гарасимів ХХІІ пізнього палеоліту, східна частина села, урочище Біла, розмір – чотири гектари.

Поселення і майстерня Гарасимів ХХІІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, східна частина села, урочище Біла, розмір – три гектари.

Поселення Гарасимів ХХІV трипільської культури, східна частина села, урочище Біла, розмір – чотири гектари.

Поселення і майстерня Гарасимів ХХV трипільської культури, пізнього палеоліту, розмір – 100 на 300 метрів.

Поселення Гарасимів ХХVІ трипільської культури, східна окраїна села, урочище Мантина, розмір – 200 на 400 метрів.

Поселення Гарасимів ХХVІІ пізнього палеоліту, мезоліту, 0,9 кілометрів на схід від села, урочище Кам’янка, розмір – два гектари.

Поселення Гарасимів ХХVІІІ пізнього палеоліту, мезоліту, 0,8 кілометрів на північ від села, урочище Чигор, розмір – два гектари.

Село Гончарів (сільрада Обертин)

Курганний могильник Гончарів І невизначеної приналежності, на окраїні села, урочище Могилки й Ріпне, розмір – один гектар.

Село Гончарів (сільрада Палагичі)

Поселення Гончарівка І пізнього палеоліту, три кілометри на схід від села, урочище На Клині, розмір 60 на 100 метрів.

Поселення Гончарівка ІІ пізнього палеоліту, східна частина села, урочище Намулисте, розмір – 50 на 70 метрів.

Курганний могильник Гончарівка ІІІ невизначеної приналежності, хутір Яцківка.

Село Гринівці

Поселення Гринівці І мезоліту, один кілометр на схід від села, урочище Тхорівське Друге, розмір – 400 на 300 метрів.

Поселення Гринівці ІІ трипільської культури, триста метрів на схід від села, урочище За Цвинтарем (Тхорівське Перше), розмір – 300 на 200 метрів.

Село Грушка

Поселення Грушка І пізнього палеоліту, мезоліту, південно-східна окраїна села, урочище Замети, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Грушка ІІ пізнього палеоліту, мезоліту, північно-східна окраїна села, урочище Могилка, розмір – 60 на 80 метрів.

Поселення Грушка ІІІ пізнього палеоліту, один кілометр на південний схід від села, урочищ Від Озерян, розмір – 50 на 70 метрів.

Поселення Грушка ІV голіградської культури фракійського гальштату, розмір – один гектар.

Село Делева

Два городища – біля хутора Луг та навпроти села Стінка. У лісі на горбі в 1932 році виявлено шість давньоруських підплитових поховань. Одне поховання було обставлено каменями, при другому були залишки домовини. З похоронного інвентаря знайдено есовидне кільце і срібний перстень.

Грунтовий могильник Делева І Київської Русі, в околицях села, урочища За Горбом, Провал, розмір один гектар.

Поселення Делева ІІ голіградської культури фракійського гальштату, в околицях села, урочище Ясикова Гора-Ліски, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Делева ІІІ голіградської культури фракійського гальштату, в околицях села, урочище Лоза, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Делева ІV голіградської культури фракійського гальштату, 2,7 кілометрів на південний захід від села, урочище Горби, розмір 350 на 100 метрів.

Поселення Делева V пізнього палеоліту, два кілометри на північний схід від села, урочище Над Гнилохою, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Делева VІ Київської Русі, два кілометри на північний захід від села, урочище Над Гнилохою.

Поселення і городище Делева VІІ голіградської культури фракійського гальштату, два кілометри на захід від села, урочище Хутір Луги, розмір – два гектари.

Поселення Делева VІІІ, урочище Окопи.

Село Долина

Поселення Долина І пізнього палеоліту, північна окраїна села, урочище Берег, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Долина ІІ пізнього палеоліту, на північно-східній окраїні села, урочище Під Данчицею або Кремінка, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Долина ІІІ пізнього палеоліту, на захід від села, урочище Осувня, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Долина ІV пізнього палеоліту, два кілометри на південь від села, урочище Данчиця, розмір – 200 на 300 метрів.

Поселення Долина V мезоліту, два кілометри на південний захід від села, урочище Дівич Гора, Перший Мис, Гуральня, розмір – один гектар.

Поселення Долина VІ пізнього палеоліту, західна окраїн асела, урочище Дівич-Гора, другий мис, розмір – 50 на 80 метрів.

Поселення Долина VІІ мезоліту, північно-західна окраїна села, урочище Кадильня, розмір – 100 на 60 метрів.

Село Жабокруки (сільрада Хотимир)

Поселення Жабокруки І пізнього палеоліту, східна окраїна села, урочище Скала (На Скалі,), розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Жабокруки ІІ пізнього палеоліту, північна окраїна села, урочище Могилки, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Жабокруки ІІІ невизначеної приналежності, південна окраїна села, урочище Передхати, розмір – 200 на 20 метрів.

Поселення Жабокруки ІV невизначеної приналежності, південна окраїна села, урочище Середні Гони, розмір 20 на 20 метрів.

Поселення Жабокруки V пшеворської культури, культури карпатських курганів, північно-західна окраїна села, урочище Над Ставками, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Жабокруки VІ пшеворської культури, північно-західна окраїна села, урочище Триголотки, розмір – 100 на 150 метрів.

Скарб Жабокруки VІІ культури Ноа.

Село Живачів

Курганний могильник Живачів І в урочищі Могили. На полях Живачева знаходилася група курганів, частина з них розорана, у двох знайдено бронзові персні із спірального дроту та давньоруські бронзові ковтки.

Село Жуків

Курганний могильник Жуків І невизначеної приналежності, західна окраїна села, урочище Могили, розмір – 1,5 гектарів.

Поселення Жуків ІІ черняхівської культури, Київської Русі, східна окраїна села, розмір – три гектари.

Село Золота Липа (сільрада Петрів)

Поселення Золота Липа І пізнього палеоліту, західна окраїна села, урочище Кар’єр, розмір – 100 на 100 метрів.

Село Ісаків

Черняхівське поселення ІІ – ІV століть нашої ери – в 0,5 кілометра на південь від Ісакова, на пагорбі висотою біля 180 – 200 метрів, виявлене в 1974 році.

Поселення рубежу нашої ери в 0,5 кілометрах на південь від Ісакова, на пагорбі висотою біля 180 – 200 метрів. Відкрите в 1974 році.

Давньоруське городище еліпсовидної форми обстежене О.О.Ратичем у 1949 році у східній частині села. Давньоруське поселення розташоване в 0,5 кілометрах на схід від Ісакова, на горбі. Ще одне давньоруське поселення – півкілометра на південь від Ісакова, на пагорбі.

Поселення і майстерня Ісаків І, Ісаків І-А – трипільське поселення, Ісаків І-Б – трипільська майстерня трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, ранньої залізної доби, черняхівської культури, Київської Русі, 0,5 кілометрів на південь від села, урочище Гунище, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення і майстерня Ісаків ІІ пізнього палеоліту, мезоліту, раннього неоліту, комарівської культури, ранньої залізної доби, Київської Русі, 0,5 кілометрів на схід від села, урочище Сад і За Садом, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Ісаків ІІІ пізнього палеоліту, північна окраїна села, урочище Данчиця, розмір 100 на 100 метрів.

Поселення Ісаків ІV пізнього палеоліту, мезоліту в уроищі Гора (Комашки).

Поселення Ісаків V культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, східна частина села, урочище Городи (Під Замчищем), розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня Ісаків VІ мезоліту, один кілометр на південний схід від села, урочище Під Замчище, розмір – один гектар.

Майстерня Іскаків VІІ трипільської культури, східна окраїна села, урочище Млинці, розмір – 300 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Ісаків VІІІ трипільської культури, східна окраїна села урочище Обожесько, розмір – 300 на 100 метрів.

Поселення Ісаків Х трипільської культури на східній окраїні села, урочище Над Замчищем, розмір – 100 на 200 метрів.

Майстерня Ісаків ХІ мезоліту, східна окраїна села, урочище За Левади, розмір – 100 на 200 метрів.

Майстерня і поселення Ісаків ХІІ раннього мезоліту, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, східна частина села, урочище За Левади, Садиба В.Ткачука і В.Гнатюка, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня Ісаків ХІІІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, східна окраїна села, Садиба Гачинського, Урочище За Левади, розмір 300 на 100 метрів.

Майстерня і поселення біля гірничого кар’єру Ісаків ХІV трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, триста метрів на північний захід від села, урочище Біла Криниця, розмір – 100 на 300 метрів.

Поселення Ісаків ХV мезоліту, два кілометри на південний схід від села, урочище Під Свидник, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення і майстерня Ісаків ХVІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, 1,5 кілометра на схід від села, урочище Свидник, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Ісаків ХVІІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, 1,5 кілометра на південний схід від села, урочище Свидник, розмір – 250 на 100 метрів.

Майстерня Ісаків ХVІІІ мезоліту, один кілометр на південний схід від села, урочище Свидник, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Ісаків ХІХ трипільської культури, Київської Русі, сто метрів на південний схід від села, урочище Свидник, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Ісаків ХХ мезоліту, Київської Русі, 0,5 кілометра на південний схід від села, урочище Васильче, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Ісаків ХХІ пізнього палеоліту, північно-східна частина села, урочище Васильче, розмір – 100 на 200 метрів.

Майстерня Ісаків ХХІІ трипільської культури, 1,5 кілометра на південний схід від села, урочище Васильче, розмір – 100 на 150 метрів.

Майстерня біля кар’єру Ісаків ХХІІІ трипільської культури, 1,5 кілометра на південний схід від села, урочище Васильче, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Ісаків ХХІV трипільської культури, один кілометр на південь від села, урочище Васильче, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Ісаків ХХV пізнього палеоліту, східна окраїна села, урочище За Гора-Обожесько, розмір – 0,5 гектара.

Городище Ісаків ХХVІ Київської Русі, два кілометри на північ від села, урочище Данчиця, розмір – 1,5 гектари.

Поселення Ісаків ХХVІІ трипільської культури, 0,7 кілометрів на південь від села, урочище Васильче, розмір – 1 гектар.

Майстерня Ісаків ХХVІІІ трипільської культури, 0,5 кілометра на південний схід від села, північно-західна окраїна урочища За Садом.

Майстерня Ісаків ХХІХ трипільської культури, 700 метрів на південь від села, північно-східна частина урочища За Садом, розмір – 100 на 100 метрів.

Село Колінці

Поселення Колінці І бронзової доби, центр села, садиба Ганчака В., розмір – 150 на 150 метрів.

Поселення Колінці ІІ трипільської культури, 1,5 кілометра на південний схід від села, урочище Кіпці, розмір – 200 на 300 метрів.

Майстерня біля кар’єру Колінці ІІІ трипільської культури, 1,5 кілометра на південний схід від села, урочище Поперечина, розмір – 200 на 700 метрів.

Поселення Колінці ІV Київської Русі, 0,4 кілометра на схід від села, урочище Цвинтар, розмір – 200 на 400 метрів.

Поселення Колінці V Київської Русі, 0,5 кілометра на схід від села, урочище Над Ставом і Став, розмір – 300 на 400 метрів.

Поселення Колінці VІ Київської Русі, центральна частина села, урочище За Церквою, розмір -300 на 300 метрів.

Поселення Колінці VІІ Київської Русі, 0,5 кілометра на схід від села, урочище Гора ІІ, розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення Колінці VІІІ пізнього палеоліту та Київської Русі, 0,7 кілометра на північний схід від села, урочище Гора, розмір – 300 на 300 метрів.

Поселення Колінці ІХ Київської Русі, північно-східна окраїна села, урочище Бавки, розмір – 300 на 500 метрів.

Поселення Колінці Х голіградської кульутри фракійського гальштату, один кілометр на південний схід від села, урочище Царинка, розмір – 500 на 100 метрів.

Поселення Колінці ХІ пізнього палеоліту, 1,5 кілометра на південний захід від села, урочище Царинка, розмір – 500 на 100 метрів.

Село Королівка

Давньоруське поселення на території Королівки.

Село Кутище

Курганний могильник Кутище І ранньої залізної доби, східна окраїна села, урочище Гетьманські Поля, ромір – 200 на 200 метрів.

Поселення Кутище ІІ пізнього палеоліту, мезоліту, східна окраїна села, урочище Могилиця, розмір – 600 на 300 метрів.

Поселення Кутище ІІІ пізнього палеоліту, мезоліту, 0,5 кілометрів на захід від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище ІV трипільської культури, один кілометр на південний схід від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище V мезоліту, 0,8 кілометрів на південний схід від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище VІ мезоліту, 1,2 кілометра на південний схід від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище VІІ пізнього палеоліту, 0,7 кілометрів на південний схід від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище VІІІ трипільської культури, 0,9 кілометрів на південь від села, урочище Оборище.

Поселення Кутище ІХ голіградської культури фракійського гальштату, східна окраїна села, садиба П.Ткачука.

Поселення Кутище Х пізнього палеоліту, 0,2 кілометра на північ від села, урочище Видниця, розмір- 150 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХІ мезоліту, 0,3 кілометра на північний захід від села, урочище Видниця, розмір 100 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХІІ мезоліту, 0,5 кілометрів на північний захід від села, урочище Видниця, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Кутище ХІІІ пізнього палеоліту, 0,3 кілометра на північний схід від села, урочиещ Лиса Гора, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Кутище ХІV мезоліту, 0,15 кілометрів на північ від села, урочище Лиса Гора, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Кутище ХV підкарпатської культури шнурової кераміки, 0,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Філізівка, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХVІ пізнього палеоліту, південна окраїна села, урочище Гунище, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХVІІ мезоліту, південна окраїна села, урочище Гунище, розмір – 500 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХVІІІ голіградської культури фракійського гальштату, 2,5 кілометрів на південь від села, урочище Сафатове, розмір – 300 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХІХ пізнього палеоліту, трипільської культури, 3,5 кілометрів на південний схід від села, урочище Дудин, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХХ трипільської кульутри, 3 кілометри на південний схід від села, урочище Дудин, розмір – 400 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХХІ пізнього палеоліту, трипільської культури, 0,2 кілометри на південний захід від села, урочище За Олесієвим, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХХІІ культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, західна окраїна села, урочище Бублева, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Кутище ХХІІІ пізнього палеоліту, голіградської культури фракійського гальштату, чотири кілометри на південь від села, урочище Під Городище, розмір – 120 на 80 метрів.

Село Локітка (сільрада Палагичі)

Майстерня і поселення Локітка І пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, північна окраїна села, урочище Нивки, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення і майстерня Локітка ІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, північна окраїна села, урочище Нивки, розмір – 120 на 30 метрів.

Поселення Локітка ІІІ пізнього палеоліту, північна окраїна села, урочище Нивки, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Локітка ІV пізнього палеоліту, північно-східна окраїна села, урочище Мошкова Гора, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Локітка V трипільської культури, північно-східна окраїна села, урочище Під Мошковою Горою, розмір – 120 на 80 метрів.

Поселення Локітка VІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, один кілометр на південний схід від села, урочище Сіножать, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Локітка VІІ трипільської культури, південно-східна окраїна села, урочище Мошкова Гора, розмір – 0,5 гектари.

Село Марківці

Могильник культури карпатських курганів – в урочищі Зруб, досліджувався в 1938 році К.Журовським, із наявних 28 курганів досліджено 12.

Село Надорожна

Курган Надорожна І невизначеної приналежності в лісі, урочище Могила, розмір – 30 на 30 метрів.

Село Нижнів

Вали австрійської фортеці у Нижневі

Вали австрійської фортеці у Нижневі

Між урочищами Могильне і Городище у кам’яному кар’єрі знайдено глечик зі скарбом у якому було 100 арабських монет 925 – 926 років, з них 26 штук зберігаються в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

Грунтовий могильник Нижнів І бронзової доби, 1,5 кілометрів на південь від села, урочище Стражниця, розмір – 1 гектар.

Поселення Нижнів ІІ бронзової доби, 1,5 кілометрів на південь від села, урочище Під Стражницею, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення і майстерня Нижнів ІІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, східна окраїна села, урочище Загаї, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Нижнів ІV пізнього палеоліту, раннього мезоліту, один кілометр на північ від села, урочище Гаївка, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Нижнів V пізнього палеоліту, раннього мезоліту, східна окраїна села, урочище Цвинтарська, розмір – 50 на 100 метрів.

Поселення Нижнів VІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, один кілометр на схід від села, урочище Жбир, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Нижнів VІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, південна окраїна села, урочище Підмогильське, розмір – 100 на 80 метрів.

Городище Нижнів VІІІ Київської Русі, два кілометри на схід від села, урочище Городище, розмір – один гектар.

Поселення Нижнів ІХ Київської Русі, два кілометри на схід від села, урочище Могильне, Городище, розмір – один гектар.

Поселення Нижнів Х голіградської культури фракійського гальштату, північно-східна окраїна села, урочище Охаба (Під Гаївкою), розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХІ мезоліту, східна окраїна села, урочище Гаївка, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХІІ пізнього палеоліту 0,5 кілометрів на північ від села, урочище Над Іванчаковим Провалом, Гаївка, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХІІІ Київської Русі, східна окраїна села, урочище Проти Лікарні, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХІV трипільської культури, центральна частина села, урочище Лікарня, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХV голіградської культури фракійського гальштату, центр села, урочище Школа, розмір – 100 на 200 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХVІ пізнього палеоліту, 0,4 кілометра на північ від села, урочище Гоївка Над Шкіровим Провалом, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХVІІ голіградської культури фракійського гальштату, центральна частина села, урочище Проти Школи, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХVІІІ голіградської культури фракійського гальштату, центральна частина села, урочище На Гоївці, Під Кар’єром, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХІХ мезоліту, 0,5 кілометрів на північний захід від села, урочище Гоївка Над Кар’єром, розмір – 50 на 50 метрів.

Майстерня Нижнів ХХ бронзової доби, центральна частина села, урочище Під Кар’єром На Гоївці, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХХІ трипільської культури 700 метрів на північ від села, урочище Гоївка (траншеї), розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХХІІ пізнього палеоліту, 0,7 кілометрів на північ від села, урочище Дубрівка, розмір – 100 на 40 метрів.

Майстерня Нижнів ХХІІІ мезоліту, 0,5 кілометрів на північ від села, урочище Під Дубрівкою, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХХІV пізнього палеоліту, 0,5 кілометрів на захід від села, урочище Над Лугом, розмір – 120 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХХV мезоліту, 0,5 кілометрів на північний захід від села, урочище Луг-Лівобережний, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХХVІ голіградської культури фракійського гальштату, 0,5 кілометрів на захід від села, урочище Луг-Правобережний, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХХVІІ трипільської культури, підкарпатської культури шнурової кераміки, голіградської культури фракійського гальштату, два кілометри на південь від села, урочище Дубрачів, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня і поселення Нижнів ХХVІІІ мезоліту, трипільської культури, Київської Русі, на південній окраїні села, урочище Під Порубом, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХХІХ мезоліту, південна окраїна села, урочище Поруб, розмір – 150 на 150 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХХХ пізнього палеоліту, 0,5 кілометрів на північ від Кадубець, урочище Кадубець-Поруб, розмір – 150 на 150 метрів.

Поселення Нижнів ХХХІ підкарпатської кульутри шнурової кераміки, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, 1,5 кілометра на південь, урочище Кадубець.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХХХІІ мезоліту, на схід від хутора, урочище Кадубець-Цвинтарське, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХХХІІІ мезоліту, центральна частина села, урочище Цвинтарське, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня Нижнів ХХХІV трипільської культури, 1,2 кілометра на північний схід від хутора, урочище Лісенка, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХХХV пізнього палеоліту, 1 кілометр на північний схід від хутора, урочище Жбир (Кірнички), розмір – 200 на 150 метрів.

Поселення Нижнів ХХХVІ бронзової доби, один кілометр на південний схід від села, урочище Камінка Над Кар’єром, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХХХVІІ мезоліту, 1,5 кілометрів на північний схід від хутора, урочище Камінка, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Нижнів ХХХVІІІ мезоліту, на південь від села, урочище Підмогильське, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Нижнів ХХХІХ трипільської культури, 1,5 кілометрів на північ від хутора, урочище Савська Гора, розмір – 150 на 150 метрів.

Поселення Нижнів ХL пізнього палеоліту, мезоліту, 1,8 кілометрів на північний схід від хутора Кадубець, урочище Патентова Гора, розмір один гектар.

Поселення Нижнів ХLI пізнього палеоліту, східна окраїна села, урочище Острівець (Під Городище) підкарпатської культури шнурової кераміки, голіградської культури фракійського гальштату, розмір – три гектари.

Поселення Нижнів ХLІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, Київської Русі, 0,7 кілометрів на схід від хутора Рибаківка, урочище За Городище, розмір – три гектари.

Курганний могильник Нижнів ХLIII невизначеної приналежності, південна окраїна села, урочище Могили, розмір – 100 на 100 метрів.

Селище міського типу Обертин

Поселення Обертин І пізнього палеоліту, на північ від селища, урочище Кремінка, розмір – 100 на 100 метрві.

Курганний могильник Обертин ІІ невизначеної приналежності, в околицях селища, урочище могилки, розмір – один гектар.

Поселення Обертин ІІІ пізнього палеоліту, двісті метрів на схід від селища, урочище Обертинське, розмір – 0,5 гектарів.

Поселеня Обертин ІV енеоліту, 0,5 кілометрів на південний схід від селища, урочище Горилецьке, розмір – один гектар.

Село Одаїв (сільрада Будзин)

Поселення Одаїв І пізнього палеоліту, два кілометри на північний схід від села, урочище Могили, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення й городище Одаїв ІІ пізнього палеоліту, мезоліту, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, два кілометри на північ від хутора, урочище Городище, Під Дубом, розмір – два гектари.

Поселення Одаїв ІІІ трипільської культури на південь від хутора Думка, урочище Городище, розмір – два гектари.

Поселення і майстерня Одаїв ІV пізнього палеоліту, трипільської кульутри, на захід від хутора Думка, урочище Думка, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Одаїв V пізнього палеоліту, трипільської кульутри, східна окраїна села, урочище Кут, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Одаїв VІ пізнього палеоліту, північна частина села, урочище Над Яром, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Одаїв VІІ комарівської культури, на схід від села, урочище Могила, розмір – 50 на 100 метрів.

Поселення Одаїв VІІІ пізнього палеоліту, раннього мезоліту, два кілометри на північ від села, урочище За Могилою, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Одаїв ІХ трипільської культури, 2,5 кілометрів на північ від села, урочище За Могилою.

Поселення Одаїв Х Київської Русі, 2,5 кілометрів на північ від села, урочище За Могилою, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Одаїв ХІ пізнього палеоліту, три кілометри на північ від села, урочище Під Березиною, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Одаїв ХІІ бронзової доби, трипільської культури, на захід від села, урочище Хутір Думка (східна окраїна), розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Одаїв ХІІІ пізнього палеоліту, один кілометр на захід від села, Хутір Думка, Садиба Соболів, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Одаїв ХІV пізнього палеоліту, 0,7 кілометрів на північний захід від хутора Думка, урочище Городище, розмір – 1,5 гектари.

Поселення Одаїв ХV трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, три кілометри на північний захід від села, урочище Під Городищем, розмір – 0,5 гектари.

Поселення Одаїв ХVІ пізнього палеоліту, західна околиця села, західна частина урочище Титло.

Село Озеряни

Поселення Озеряни І пізнього палеоліту, південно-сіхдна окраїна села, урочище Лиса, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Озеряни ІІ пізнього палеоліту, один кілометр на південний схід від села, урочище Середній Горб, розмір – 100 на 100 метрів.

Скарб Озеряни ІІІ голіградської культури фракійського гальштату, урочище Троян.

Село Олеша

Поселення Олеша І пізнього палеоліту, на захід від села, урочище Товтри, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Олеша ІІ Київської Русі, на захід від села, урочище Лози, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Олеша ІІІ Київської Русі, на захід від села, урочище Лози, розмір – 100 на 150 метрів.

Курган Олеша ІV невизначеної приналежності, північно-західна окраїна села, урочище Пшенична Гора, розмір – 30 на 30 метрів.

Поселення Олеша V пізнього палеоліту, мезоліту, 1,5 кілометрів на північ від села, західний мис урочище Чигор, розмір – 200 на 300 метрів.

Поселення Олеша VІ голіградської культури фракійського гальштату, два кілометри на північний схід від села, урочище Чигор-Шкуратка, розмір – 200 на 100 метрів.

Село Олешів

Пагорби Олешева

Пагорби Олешева

Давньоруське поселення – на території Олешова.

Поселення Олешів І голіградської культури фракійського гальштату, один кілометр на південь від села, урочище Камінці, розмір – 200 на 200 метрів.

Поселення Олешів ІІ пізнього палеоліту, один кілометр на південь від села, урочище Чортория, розмір – 200 на 300 метрів.

Поселеня і майстерня біля кар’єру Олешів ІІІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, 0,6 кілометрів на південь від села, урочище Чортория (Над Камінь), розмір – 300 на 200 метрів.

Майстерня біля кар’єру Олешів ІV трипільської культури один кілометр на південь від села, урочище Чортория, розмір – 200 на 200 метрів.

Поселення і майстерня Олешів V пізнього палеоліту, трипільської культури на західній окраїні села, урочище Чухтин-Західний, розмір – 600 на 300 метрів.

Поселення Олещів VІ пізнього палеоліту, трипільської культури, Київської Русі, західна окраїна села, урочище Чухтин-Східний.

Поселення Олешів VІІ пізнього палеоліту, мезоліту, північно-західна окраїна села, урочище Дубрівка.

Поселення Олешів VІІІ пізнього палеоліту, мезоліту, північна окраїна села, урочище Середній Горб.

Поселення Олешів ІХ пізнього палеоліту, трипільської культури, північна окраїна села, урочище Під Горб.

Поселення Олешів Х пізнього палеоліту, трипільської культури, північно-східна окраїна села, урочище Царинка.

Поселення Олешів ХІ пізнього палеоліту, культури лінійно-стрічкової кераміки, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, урочище За Рестораном.

Поля над Дністром - суцільна археологія

Поля над Дністром – суцільна археологія

Курган Олешів ХІІ невизначеної приналежності, північна окраїна села, урочище Ліс Над Чухтином.

Майстерня і поселення Олешів ХІІІ голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, центр села, урочище За школою.

Поселення Олешів ХІV мезоліту, північна окраїна села, урочище Середній Горб.

Майстерня біля кар’єру Олешів ХV трипільської культури, північно-східна окраїна села, урочище Під Царинкою.

Поселення і майстерня біля кар’єру Олешів ХVІ пізнього палеоліту, трипільської культури на західній окраїні села, урочище Глинник.

Майстерня біля кар’єру Олешів ХVІІ трипільської культури, південно-західна окраїна села, урочище Гора.

Майстерня біля кар’єру Олешів ХVІІІ трипільської культури, південна окраїна села, урочище Чортория.

Майстерня біля кар’єру Олешів ХІХ трипільської культури, південна окраїна села, урочище Чортория.

Поселення Олешів ХХ голіградської культури фракійського гальштату, один кілометр на південь від села, урочище Під Гаєм.

Грунтовий могильник Олешів ХХІ пшеворської культури.

Село Олещин (сільрада Жуків)

Грунтовий могильник Олещин І пшеворської культури.

Село Остриня

Поселення Остриня І трипільської культури один кілометр на північний схід від села, урочище Скала або Кут, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Остриня ІІ пізнього палеоліту, один кілометр на північний схід від села, урочище Скала або Кут, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення і майстерня Остриня ІІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, один кілометр на північний схід від села, урочище Скала або Кут, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня і поселення Остриня ІV трипільської культури культури, голіградської культури фракійського гальштату, один кілометр на північний схід від села, урочище Скала або Кут, розмір – 100 на 80 метрів.

Майстерня біля кар’єру Остриня V трипільської культури, 0,5 кілометрів на схід від села, урочище Скала або Кут, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Отриня VІ мезоліту, 300 метрів на схід від села, урочище Скала або Кут, розмір 100 на 200 метрів.

Майстерня біля кар’єру Остриня VІІ трипільської кульутри, 0,7 кілометрів на південний схід від села, урочище Продавнів Жолоб, розмір – 500 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Остриня VІІІ мезоліту, 800 метрів на південний схід від села, урочище Продавнів Горб, розмір – 50 на 100 метрів.

Поселення Остриня ІХ голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, один кілометр на південь від села, урочище Вогринець.

Село Палагичі

Поселення Палагичі І пізнього палеоліту, східна околиця села, урочище Котузівка, розмі р – 100 на 150 метрів.

Поселення Палагичі ІІ пізнього палеоліту, один кілометр на північ від села, урочище Стражниця, розмір – 50 на 80 метрів.

Поселення Палагичі ІІІ ранньої бронзи, один кілометр на північ від села, урочище Стражниця, розмір – 100 на 80 метрів.

Поселення Палагичі ІV пізнього палеоліту, комарівської культури, Київської Русі, три кілометри на схід від села, розмір – 100 на 100 метрів.

Курганний могильник Палагичі V комарівської культури, чотири кілометри на північний схід від села, урочище Копані, розмір – один гектар.

Поселення Палагичі VІ пізнього палеоліту, на схід від села, урочище Котузівка, розмір – 100 на 50 метрів.

Майстерня біля кар’єру Палагичі VІІ мезоліту, 1,5 кілометрів на північ від села, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Палагичі VІІІ пізнього палеоліту, 1,5 кілометрів на північ від села, урочище Стражниця, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Палагичі ІХ мезоліту 1,8 кілометрів на північний захід від села, урочище Терехівка, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Палагичі Х раннії слов’ян, 0,5 кілометрів на південь від села, урочище Під Липами, розмір 1 гектар.

Поселення Палагичі ХІ пізнього палеоліту, двісті метрів на південь від села, північна частина урочища Гони, розмір – 0,5 гектарів.

Поселення Палагичі ХІІ пізнього палеоліту, чоритиста метрів на південь від села, південна частина урочища Гони, розмір – 0,5 гектарів.

Село Петрів

Давньоруське городище поблизу села.

Поселення Петрів І ранньої залізної доби, 2,5 кілометрів на південний захід від села, урочище Під Кар’єром, розмір – 100 на 60 метрів.

Поселення Петрів ІІ мезоліту, два кілометри на південь від села, урочище Стигло, розмір- 100 на 100 метрів.

Поселення Петрів ІІІ Київської Русі, 0,3 кілометрів на північний захід від села, розмір – 1 гектар.

Поселення Петрів ІV культури кулястих амфор на північно-східній околиці села, урочище Кірниці, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Петрів V голіградської культури фракійського гальштату, північно-східна околиця села, урочище Кірниці, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Петрів VІ підкарпатської культури шнурової кераміки, 1,5 кілометрів на південний захід від села, урочище Чигор, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Петрів VІІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, 2,7 кілометрів на південний захід від села, урочище Межи Дорог, Чигор, розмір – 200 на 100 метрів.

Село Петрилів

Пшеворське тілопальне поховання виявлене в 1878 році.

Грунтовий могильник Петрилів І пшеворської культури, на південь від села, розмір – 1 гектар.

Курганний могильник Петрилів ІІ пізнього палеоліту в урочищі Могилки.

Поселення Петрилів ІІІ пізнього палеоліту, урочище Береги.

Поселення Петрилів ІV (Діброва) Київської Русі, урочище Діброва (Гора).

Село Підвербці (сільрада Живачів)

Сліди давньоруського селища. Обстеження провів в 1949 році О.О.Ратич. На березі Дністра виявлено скупчення керамічних фрагментів. Давньоруське городище розташоване на горбі над Дністром. Обстеження в 1948 році О.О.Ратич.

Поселення Підвербці І пізнього палеоліту, мезоліту, трипільської культури 0,5 кілометрів на південь від села, урочище На Камені, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ІІ пізнього палеоліту, мезоліту, південно-східна околиця села, урочище Сторожна, розмір – 100 на 100 метрів.

Курганний могильник Підвербці ІІІ невизначеної приналежності, 0,3 кілометра на південь від села, урочище Могилки, розмір – 1,5 гектари.

Поселення Підвербці ІV пізнього палеоліту, раннього неоліту, один кілометр на північний захід від села, урочище Милівці, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Підвербці V мезоліту, раннього заліза, ранніх слов’ян, 0,5 кілометрів на північний схід відсела, урочище Пічки, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Підвербці VІ голіградської культури фракійського гальштату, один кілометр на захід від села, урочище Маловецька, розмір – 100 на 300 метрів.

Поселення Підвербці VІІ голіградської культури фракійського гальштату, черняхівської культури, один кілометр на захід від села, урочище Кадуб, розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення Підвербці VІІІ трипільської культури, 0,5 кілометрів на захід від села, урочище Кадуб, Кмин, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ІХ голіградської культури фракійського гальштату, на захід від села, урочище Над Винницею, розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення Підвербці Х голіградської культури фракійського гальштату, 0,8 кілометрів на південний захід від села, урочище Над Винницею, розмір – 300 на 200 метрів.

Майстерня і поселення Підвербці ХІ черняхівської культури, сто метрів на південний захід від села, урочище Ставища, розмір – 300 на 100 метрів, розмір – 300 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХІІ трипільської культури, південно-західна околиця села, урочище Біля Ставище, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХІІІ трипільської культури, південно-західна околиця села, урочище Плаксівка, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХІV пізнього палеоліту, західна околиця села, урочище Город Ящука, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХV мезоліту, 0,7 кілометрів на захід від села, урочище Під Деренок, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХVІ пізнього палеоліту, трипільської культури, західна околиця села, урочище Над Великою Крем’янкою, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХVІІ комарівської культури, у центрі села, урчощие Могила (садиба Калинюка), розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Підвербці ХVІІІ трипільської культури, західна околиця села, урочище Над Малою Крем’янкою, розмір – 100 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХІХ підкарпатської культури шнурової кераміки, західна околиця села, город М.Дудки, урочище Над Малою Крем’янкою, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня Підвербці ХХ мезоліту, сто метрів на захід від села, урочище Під Деренок-Лівий, розмір – 300 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХХІ мезоліту, двісті метрів на захід від села, урочище Під Деренок-Півнівний, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХХІІ трипільської культури, північно-західна околиця села, урочище Мала Крем’янка-Північна, розмір- 100 на 40 метрів.

Поселення Підвербці ХХІІІ трипільської культури, Київської Русі, на північно-західній околиця села, північно-західний кут урочище За Селом, розмір – 200 на 150 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХХІV трипільської культури, Київської Русі, північна околиця села, північний кінець урочища За Селом, розмір – 250 на 150 метрів.

Поселення Підвербці ХХV підкарпатської культури шнурової кераміки, триста метрів на північний схід від села, урочище Шипіт, розмір – 50 на 100 метрів.

Городище Підвербці ХХVІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, триста метрів на північ від села, урочище Городище (За Валом), розмір – 150 на 150 метрів.

Поселення біля городище Підвербці ХХVІІ голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, північна окраїна села, урочище Городище (кар’єр), розмір – 200 на 200 метрів.

Поселення Підвербці ХХVІІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, північна окраїна села, Урочища Попівка, Сажівка, Панський Город, розмір – 300 на 200 метрів.

Майстерня Підвербці ХХІХ Київської Русі, східна окраїна села, урочище Оград, розмір – 250 на 150 метрів.

Поселення Підвербці ХХХ трипільської культури, східна околиця села, урочище Циганська (садиба Герасим’юків), розмір – 100 на 150 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХХХІ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської русі, східна околиця села, урочище Хом (на Хомі), розмір – 250 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Підвербці ХХХІІ трипільської культури, східна околиця села, урочище Яворівка, садиба Лесюків і І.Г.Гнатюка, розмір – 200 на 150 метрів.

Майстерня і поселення Підвербці ХХХІІІ трипільської кульутри, голіградської культури фракійського гальштату, південно-східна околиця села, урочище Гунище-Східне, розмір – 300 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХХХІV голіградської культури фракійського гальштатту, південна околиця села, урочище Гунище-Західне, розмір – 200 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХХХV трипільської культури, культури шнурової кераміки, голіградська культура фракійського гальштату, на південь від села, урочище Кружок, розмір – 300 на 200 метрів.

Майстерня Підвербці ХХХVІ мезоліту, один кілометр на південь від села, урочище Гнила, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Підвербці ХХХVІІ голіградської культури фракійського гальштату, 0,5 кілометрів на південь від села, урочище Гнила (Водокачка), розмір – 250 на 150 метрів.

Село Попелів (сільрада Палагичі)

Поселення Попелів І пізнього палеоліту, південна околиця села, урочище Базеве, розмір – 100 на 80 метрів.

Село Прибилів

Поселення Прибилів І невизначеної приналежності, на схід від села, урочище Посіч, розмір – 30 на 30 метрів.

Село Пужники

Поселення Пужники І пізнього палеоліту, на північний схід від села, урочище Пужницька Гора, розмір – 100 на 100 метрів.

Курган Пужники ІІ невизначеної приналежності, околиця села, урочище Могила, розмір – 25 на 25 метрів.

Село Сокирчин (сільрада Петрів)

Поселення Сокирчин І пізнього палеоліту, в околицях села, урочище Камінь, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Сокирчин ІІ трипільської культури, Київської Русі, південно-західна околиця села, урочище Під Данчицею, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Сокирчин ІІІ пізнього палеоліту, трипільської культури, в околицях села, урочище Кизирі, розмір – 100 на 150 метрів.

Поселення Сокирчин ІV пізнього палеоліту, раннього мезоліту, трипільської культури, два кілометри на південний захід від села, урочище Кизирі, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення і майстерня біля кар’єру Сокирчин V пізнього палеоліту, 1,5 кілометра на південний захід від села, урочище Кизирі, розмір – 200 на 100 метрів.

Майстерня біля кар’єру Сокирчин VІ мезоліту, два кілометри на південний захід від села, урочище Кизирі, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Сокирчин VІІ пізнього палеоліту, південна околиця села, урочище Драбова, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Сокирчин VІІІ пізнього палеоліту, один кілометр на південний захід від села, урочище Драбова, Господарський Двір, розмір – 300 на 200 метрів.

Поселення Сокирчин ІХ трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, північна околиця села, урочище Городи, розмір – 400 на 200 метрів.

Поселення (майстерня біля кар’єру) Сокирчин Х мезоліту, східна околиця села, урочище Лівий Берег Бушівця, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Сокирчин ХІ бронзової доби, східна околиця села, урочище Цегольня, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Сокирчин ХІІ мезоліту, південно-східна околиця села,урочище Цегольня Кар’єр, розмір – 150 на 100 метрів.

Поселення Сокирчин ХІІІ пізнього палеоліту, південно-західна околиця села, урочище Корчівка, розмір – 150 на 100 метрів.

Майстерня Сокирчин ХІV трипільської культури, голіградської культури фракійського гальштату, Київської Русі, північно-західна околиця села, урочище Городи-Жбир, розмір – 100 на 200 метрів.

Поселення Сокричин ХV трипільської культури, північно-східна околиця села, урочище Під Корчівками, розмір – 100 на 50 метрів.

Місто Тлумач

Поселення Тлумач І пізнього палеоліту, мезоліту, чотири кілометри на схід від міста, урочище Лісок (Пилявщина), розмір – 100 на 50 метрів.

Курганний могильник Тлумач ІІ підкарпатської культури шнурової кераміки, комарівської культури, 5 кілометрів на схід від міста, урочище Пилявщина, розмір – 0,5 гектарів.

Поселення Тлумач ІІІ комарівської кульутри, південна околиця міста, урочище Хутір, розмір – 100 на 150 метрів.

Село Хотимир

Тілопальне поховання пшеворської культури відкрите в 1908 році в каменоломні при шосе, яке веде з Хотимира в місто Тлумач. Матеріали в природничо-історичному музеї у Відні.

На узгір’ї, на схід від Хотимира, розміщений могильник, що складається із 5 малих курганів, розташованих навколо більшого. У похованнях знайдено бронзові вискові кільця, сережки, персні, ґудзики і керамічний матеріал. Біля курганів досліджено одне підплитове поховання з тілопокладенням.

Поселення, грунтовий могильник і городище Хотимир І пізнього палеоліту, пшеворської культури, Київської Русі, два кілометри на північний схід від села, в напрямки до села Жабокруки, пагорб урочище Городище, яке обстежив О.О.Ратич у 1949 році, розмір – два гектари.

Городище Хотимир ІІ Київської Русі околиці села, в лісі, урочище Вал – городище, також обстежене у 1949 році О.О.Ратичем, розмір – 50 на 60 метрів..

Городище Хотимир ІІІ Київської Русі, на південний захід від села, урочище Монастирик, розмір – 30 на 50 метрів.

Поселення Хотимир ІV Київської Русі – два кілометри на південний схід від села, урочище На Валах, обстежив у 1949 році О.О.Ратич, розмір – 100 на 50 метрів.

Поселення Хотимир V Київської Русі, на південо від села, урочище Висячка, розмір – 100 на 60 метрів.

Курганний могильник Хотимир VІ Київської русі, три кілометри на схід від села, урочище Могили, розмір – три гектари.

Грунтовий могильник Хотимир VІІ Київської Русі, три кілометри на захід від села.

Грунтовий могильник Хотимир VІІІ пшеворської культури, один кілометр на північ від села, урочище Кар’єр, розмір – один гектар.

Курган Хотимир ІХ підкарпатської культури шнурової кераміки, три кілометри на південь від села, урочище Липки, в лісі, розмір – 3 гектари.

Поселення Хотимир Х пізнього палеоліту, чотири кілометри на північ від села, урочище Риндин Кут, розмір – 100 на 100 метрів.

Поселення Хотимир ХІ трипільської культури, урочище У Селі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *