Як укладати тротуарну плитку

Укладка тротуарної плитки за допомогою екскаватора

Укладка тротуарної плитки за допомогою екскаватора

Перед тим, як укладати тротуарну плитку поблизу дому або на дачі, потрібно вивчити технічні властивості цього матеріалу, який має не тільки практичне значення, але й може слугувати елементом дизайну ландшафту.

Як укладати тротуарну плитку

Особливості укладки плитки для тротуару

Плитка укладається на підсипку

Плитка укладається на підсипку

Міцність плитки відіграє велику роль, оскільки вона повинна слугувати роками, тому потрібно взяти якісний матеріал. Міцність беріть для відповідних потреб – у консультанта потрібно дізнатися, чи витримає плитка вагу автомобіля, чи вона лишень для пішоходів. Також важливим є жорсткість поверхні (на гладкій можна ковзати в негоду), важлива форма, щоб її мінімально було потрібно обрізати.

Потрібно визначити, як буде сходити вода з доріжки, оскільки можливо потрібно встановлювати спеціальні каналізаційні решітки, їх потрібно також враховувати при підрахунку кількості плитки. Така точність не випадкова – потрібно одразу привезти всю плитку, щоб її добрати потрібно витратити багато часу і коштів на дорогу, оскільки матеріал важкий.

Технологія викладання плитки

Укладання першого ряду плитки дуже відповідальний

Укладання першого ряду плитки дуже відповідальний

Перед укладкою плитки потрібно зробити креслення, щоб її потім не довелося переставляти. Опісля вирівняйте територію. Якщо доріжка буде перед домом, то намагайтеся, щоб вона йшла під нахилом від дому, щоб забезпечити відповідний стік води. Потім потрібно вбити невеликі кілочки по всій території і між ними натягнути нитки, це буде межа доріжки.

Потім потрібно виставити на необхідну висоту бордюрчики. Потім повторно вирівнюють територію піском, щебенем або дрібним відсівом. Після цього ущільнюють за допомогою попереднього поливу водою та віброплити або іншого матеріалу, що ущільнює.

Після цього закріплюють поребрики. Спершу готують суміш цементу (одна частина) і піску (чотири частини). Підсивають на висоту, яку дозволяє висота поребрика. Суміш розрівнюють граблями.

Потім займаємося укладкою самої плитки. Найважливіший ряд – перший, оскільки він задає нахил решті рядів. Тому перший ряд потрібно викладати максимально точно, оскільки мала похибка потім вийде в великі недоліки на наступних рядах. Кожну плитку простукуємо гумовим молотком, це запобігає подальшому просіданню. Після завершення укладки плитки шви засипаються сухою сумішшю, а потім замітаються щіткою або віником. Якщо після роботи проглядаються дефекти, можна взяти одну частину цементу і дві – піску і цією сумішшю поправити недоліки.

Вити тротуарної плитки можете подивитися на сайті avenu-decor.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.